logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (171) 1/2024
Hea sõna teeb rõõmu!
Tourestil tunti head meelt selle üle, et ajakiri Reisimaailma ikka alles on ja sooviti jaksu sellele edasiseks toimetamiseks. Nii alustamegi peagi suvenumbri kokkupanekut!
Tourestil sai avastada Eestimaad ka virtuaalselt
Veebruaris Tallinnas toimunud 31. turismimessil Tourest tutvustasid oma puhkusevõimalusi kõik maakonnad, suuremad ja väiksemad linnad, saared ja pärimuspiirkonnad. Lisaks sai Eestiga tutvuda ka virtuaalselt ja mänguliselt, rännates ajaloos tagasi või uudistades kaasaegseid paiku.
Eesti Gen Z noored unistavad reisimisest USAsse ja Jaapanisse
Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit viis eelmise aasta novembris ligi saja turismi õppiva Gen Z noore (zuumeri) hulgas läbi küsitluse, et kaardistada nende senised reisikogemused, ootused ja unistused tulevikuks ning keskkonnaalased hoiakud. Küsitlusest selgus, et valdav enamik noori unistab seiklus- ja päikesereisidest ning pöörab olulist tähelepanu oma reisi jalajäljele.
Tallinnast saab suvehooajal lennata enam kui 50 sihtkohta
Sel suvehooajal on Tallinna lennujaamast võimalik otselennuga lennata enam kui 50 sihtkohta. Suvehooaeg algab 31. märtsil ja kestab kuni 27. oktoobrini. Uute sihtkohtadena viib Transavia France soovijad nii Prahasse kui Pariisi ja 12. oktoobril alustab Dubaisse lende flydubai.
Julgestuskontroll läks lihtsamaks ja kiiremaks
Tallinna lennujaamas julgestuskontrolli läbides ei pea reisijad enam vedelikke, sülearvuteid ja suuri tehnikaseadmeid käsipagasist välja võtma ning eraldi kasti asetama.
Lenda Tartust Helsingisse ja edasi!
Alates 31. märtsist saab Tartust taas lennata Helsingisse, seda pakub lennuettevõte Finnair. Tartu ja Helsingi Vantaa lennujaama vahel toimub 12 reisi nädalas.
Vallemaggia. Nurgake Itaaliat Šveitsis
Vahel tõmbavad eestlasi suuremad ja võimsamad mäed, tõsisemaid väljakutseid ja seiklusi pakuvad ju ikka vähemalt kahetuhandemeetrised tipud. Siiri Merila-Hubbard ja Nigel Kelly käisid pärast vinduvat eesti talve ja külma kevadet sõbral külas, kes elab väikses, kolmsada aastat vanas kivist mägimajakeses Šveitsi lõunapoolsemas nurgas, mis asub itaaliamaitselises ja -keelses Ticino kantonis.
Kordamine on tarkuse ema – reisidokumendid peavad olema kehtivad!
Välisministeerium tuletab meelde, et juhul, kui reisid mitmesse riiki, kontrolli kindlasti üle reisidokumendi kehtivuse nõuded kõikides sihtkohtades. Passi ja/või ID-kaardi väljavahetamist ei maksa jätta viimasele minutile, vältimaks ebameeldivaid üllatusi vahetult enne reisi.
Euroopa linnade ja regioonide tippkohtumine toimus Belgias
Monsis leidis Belgia eesistumise raames aset Euroopa regioonide ja linnade kümnes tippkohtumine (18.–19. märts), milles osalesid linnapead, linnavolikogude liikmed, regionaalministrid ning juhtivad Euroopa ja ülemaailmsed otsustajad. Teiseks põhjuseks kokku tulla oli Euroopa Regioonide Komitee 30. juubel. Tippkohtumisel osales üle 3500 esindaja 59 riigist. Ühiselt arutati tulevikunägemust tugevamast, õiglasemast ja vastupidavamast Euroopast.
Belgia linn Mons oli Euroopa kultuuripealinn 2015. aastal
Monsi raudteejaama esisel väljakul avati märtsis linna uusim Niki de Saint Phalle skulptuur – Püha Georg võitlemas lohega. Ilusate kunstide muuseumis on augustikuuni väljas Auguste Rodini (1840–1917) 200 skulptuuri, jooniseid ja graafikat, mis pärinevad Pariisi Musée Rodinist ja erakogudest.
Helsingi matkamess 2024
Soomlaste seas on reisimine endiselt populaarne. 17.–19. jaanuaril toimus 36. korda Helsingi rahvusvaheline turismimess. Suurüritusel osales peaaegu 900 firmat 70 maalt, külastajaid loendati 50 000, toimus 3600 töökohtumist. Partnerriigiks oli Hispaania. Järgmine reisi- ja matkamess toimub 16.–19. jaanuaril 2025 Helsingi messi- ja konverentsikeskuses.
Kümnest reisivast soomlasest seitse plaanib sel aastal Eestit külastada
EASi ja KredExi ühendasutuse turismiosakond tellis Soome elanikkonda esindava veebiküsitluse, mille tegi 2023. aasta novembris uuringufirma RAIT Faktum OÜ.
Tourism Beautification – uus termin turismitööstuses?
Tunnustatud turismiekspert doktor Peter E. Tarlow on selle termini avanud alljärgnevalt: turismi sihtkoha esteetilisemaks muutmine. Küsimus ei ole ainult lillede rohkuses ja maastiku kujunduses, ennekõike seondub see kogukonna uhkustundega. Tarlow soovitab kohalikul elanikul vaadata oma elukohta külalise silmade läbi. Esimene mulje on viimane mulje.
Mees, kes seisab Eesti merenduse eest
Guldar Kivro on mees, kelles veenides voolab meri ja kes juba lapsepõlves teadis, et temast saab kapten. Ta on TS Laevad OÜ juhatuse liige ja laevandusosakonna juht ning täidab ettevõttes ühtlasi peakapteni rolli.
Merekoolil on 10. ja 105. aastapäev
Eesti Merekool asutati 1. mail kümme aastat tagasi, ent tegu on 105aastase kooliga, millel on olnud tosinkond nime ja alluvust on mitu korda muudetud.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann tegi ülevaate, millised laevafirmad ja laevad on kõige rohkem inimesi, autosid ja kaupu üle mere toimetanud. Näiteks mullu sõitis Tallinki laevadega kokku 5 705 600 ja Viking Line’i laevadega kokku 4 897 494 reisijat ning Eckerö Line ületas esmakordselt üle kahe miljoni reisija piiri.
Läti ühendab mõisates mineviku moodsusega
Lätlased võivad uhkust tunda oma kaunite mõisate, losside ja neid ümbritsevate parkide üle, neist paljud on tänaseks juba restaureeritud ja külastajatele avatud. Nad on rõõmsad selle üle, et leedulased käivad neil tihti külas ja oleksid rõõmsad, kui ka rohkem eestlasi neid avastama tuleks. Thea Karin jagab soovitusi, kuhu minna.
Bali Belly ehk põhjus, miks paljud on sunnitud oma väljamaareisi pikendama
Bali koos teiste Kagu-Aasia sihtkohtadega on viimaste aastate jooksul Eesti turistide seas vägagi populaarne reisisihtkoht. Seal käinud inimestele on tuttav väljend Bali Belly. Rõõmsa kõlaga sõnapaari taga ei peitu aga midagi toredat, vaid see on toonud palju pahandust ja rahalist kahju.
Mis on turismiteadus?
Kui eelmises Reisimaailma numbris arutleti teadusturismi ja teadusliku turismi mõiste üle, siis selles loos uurime lähemalt turismiteaduse teemat.
Viljandi pärimusmuusika festivalil tulevad lavale oodatud ja ootamatud esinejad
Viljandi pärimusmuusika festival tõotab tulla rütmikas. Oma ülesastumise on teiste kodu- ja välismaiste esinejate seas on kinnitanud Ghana lauljatar Florence Adooni koos kaasakiskuva rütmigrupiga ja saami joigu traditsioonilisest kaasaega liigutav John André Eira koos oma bändiga Gabba.
Salapärased naised tõid kevadvärvid Kuressaarde
Kuressaare Ajamaja galerii kolmel korrusel on avatud Sillamäe kunstniku Eduard Zentšiku imeliselt värvikas näitus „Ilu maagia”. „Ilu on midagi lõpmatut ja piiritut! See avaldub harmoonia igavesuses,” ütleb autor.
Tõnu Steinberg: Põnev peab olema, muidu mina ei mängi
Tõnu tegemisi turismis võib vaadelda kui üht suurt ja värvikirevat lapitekki, mis iial valmis ei saa ja kuhu saab neid lappe veelgi lisada. Iga lapiga seondub oma lugu, kuid igaühest neist peegeldub vastu Tõnu pühendumus, loovus ja asjatundlikkus, samuti olulisus kogu Eesti turismiloos, võib ka öelda, et Eesti turismi lapiteki loomisel.
Paksu Margareeta müstilised lood
Sügisel jätkab meremuuseum kevadel alustatud koostööd Kellerteatriga ja pakub uutmoodi muuseumikülastust – müsteeriumiteater muuseumis pealkirjaga „Paksu Margareeta saladused”.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee