logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (164) 1/2022
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 ]
Rohenäppude tänavune meelispaik – rõduaed
Praegu on niinimetatud potipõllundus eriti päevakohane, sest oleme oma kiirete hindade tõusudega lõpuks ometi kätte saanud ihaldatud esikoha Euroopas, kuigi paljusid see ei rõõmusta. Optimistina usub Reisimaailma peatoimetaja Ruth Kivistik siiski, et hoolimata igasugustest ette tulevatest raskustest ja keerulistest oludest, mis meid nii lähedal kui kaugel varitsevad, me saame hakkama.
Välinäitus ja nutimäng räägivad Lennusadama taassünnist
Jalutuskäigul Lennusadamas saab uudistada välinäitust ja mängida nutimängu, need on meremuuseum pühendanud siinse muuseumi maja 10. sünnipäevale. Meremuuseumi selle suve tähtsamad sündmused on 1., 4., ja 14.–16. juunil ja 2.–4. augustil.
Aasta turismiedendajaks valiti Aivar Ruukel ja turismiobjektiks Paks Margareeta
Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit kuulutas 2021. aasta turismiedendajaks Soomaa loodusturismi ettevõtja Aivar Ruukeli, kelle eestvedamisel jõudis UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja Soomaa ühepuulootsik ehk haabjas. Aasta turismiobjekti tiitli pälvis meremeremuuseumi sõsar Paks Margareeta.
Rootsi elanikkonna küsitlus: Eesti maine puhkusesihtkohana
Küsitluse eesmärk oli uurida Rootsi elanikkonna välisreiside kavatsusi ja huvi Rootsi uuringufirma YouGov veebiküsitlusena oktoobris 2021. Küsitluseks kasutati uuringuteks eelvärvatud veebipaneeli, tulemused kaaluti soo, vanuse ja elukoharegiooni järgi vastavalt üle 18aastaste Rootsi elanikkonna tegelikule struktuurile.
Aktiivset puhkust planeerides taga endale ja oma perele muretu reis
Reisiplaane on igasuguseid, kuid aktiivset puhkust harrastavad reisisellid peaksid plaanitavaid tegevusi arvesse võtma ka kindlustuskaitse valimisel. IIZI isikukindlustuse vanemspetsialist Moonika Kaste selgitab, millest peaks lähtuma, kui puhkusenädalatesse on plaanitud mõni ekstreemsem aktiviteet.
Äärmusterohke Bangladesh
Ühe ja sama riigi kaudu koju lennata tundunuks Kerli Nõule mage. Võimalus lähedalasuvat Bangladeshi Rahvavabariiki külastada tundus oluliselt särtsakam kui Bhutanist saadaolevate lendudega tagasi Kathmandusse või New Dehlisse maanduda. Nii sündis see reisikiri.
Reisimise tulevik USAs
Seitsme miljoni elanikuga Tennessee on USA suuruselt 36. osariik. Ameerika osariikide iga-aastane turisminädal (National Travel and Tourism Week) sai alguse 1983. aastal. 39. üritus, mis toimus mai alguses Tennessees, fokusseerus Tennessees turismitööstuse tulevikule ja väljakutsetele, mille seadis kahe aasta pikkune suhteliselt suletud aeg.
Suvised otselendude sihtkohad Tallinnast – igaühele midagi
Käesoleva aasta suvel on Tallinna lennujaamast võimalik lennata 50 erinevasse sihtkohta. Avastamist ootavad nii populaarsed turismikuurordid, kultuurielamustest pakatavad suurlinnad kui ka vähemtuntud rahulikud piirkonnad, kus privaatsuse armastajatel on võimalik kõigest eemalduda ja tõeliselt puhata.
Veerand Eesti inimestest ületab alati oma reisieelarvet
Soojemate ilmade saabumisega on inimesed taas reise kuhugi lähemasse või kaugemasse riiki planeerimas. Citadele pank uuris inimestelt nende reiside rahalise planeerimise kohta ja selgus, et kõigest kümnendikul õnnestub reisil kulutada planeeritust vähem ja veerandil kulub praktiliselt alati rohkem, kui nad algselt ette nägid.
Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas esinejaid
Tänavu on esinejaid Euroopast, Aafrikast, Aasiast ja Ameerikast, kokku 60 artisti, neist 18 välismaalt. Eesti esinejatelt on oodata üllatavaid eriprojekte ja värskeid kooslusi. XXIX Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandi lossimägedes 28.–31. juulini 2022. Festivali nelja päeva passid ja päevapassid on müügil Ticketeri keskkonnas.
Tallinna Sadam tähistab 30. aastapäeva
Tallinna Sadam sai 1. aprillil 30aastaseks. Selle perioodi jooksul on ettevõte läbinud pöördelisi sündmusi ja kasvanud Läänemere üheks olulisemaks kauba- ja reisisadamate kompleksiks, mida on tippaegadel külastanud üle kümne miljoni reisija ja läbinud üle 40 miljoni tonni kaupa.
TS Laevad on suviseks kõrghooajaks valmis
Suvekuud on saartele reisimiseks alati kõige populaarsem aeg aastas. Ka paaril viimasel pandeemia-aastal on suvised reisijate ja sõidukite arvud olnud rekordiliselt suured. Virtsu–Kuivastu liinil on käesoleval aastal 1100 ja Rohuküla–Heltermaa liinil 212 reisi enam ning piletimüük on avatud aasta lõpuni. Suveks tuuakse lisalaevana liinile ka parvlaeva Regula.
Tallinna Sadam ootab aktiivset turismihooaega
Tallinn valmistub kandma Euroopa rohelise pealinna tiitlit. Uue reisihooaja eel tervitab Tallinna Sadam taas sooja südamega miljoneid külalisi, pakkudes sealhulgas ka keskkonnasõbralikku reisikogemust.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann kirjutab sellest, et meremuuseum jagas preemiaid merendusajaloo magistritöödele; ehitusplatsilt leiti jälle üks laevavrakk; kavas on taastada raudteelõik, et Naissaarel saaks rongiga sõita ning maikuust jõuab uue kiirkatamaraaniga Aegnale kaks korda kiiremini kui varem.
Head teed, Sea Wind!
Üle poole oma elueast Turu–Stockholmi liinil sõitnud juubilar Sea Wind lahkus Läänemerelt. Tallink Grupile kuulus see ropax-laev alates 2006. aastast ja sõitis viimati Muuga–Vuosaari liinil. Sea Wind oli ebaharilik muu hulgas alumise teki raudteerööbaste tõttu.
Euroopa Komisjon kuulutas välja Euroopa targa turismi pealinna konkursi
Selle algatusega tunnustatakse Euroopa linnu silmapaistvate, uuenduslike, digitaliseeritud ja säästvate turismitavade eest. Üksikasjalikud juhised konkursil osalemiseks, konkursi tingimused ja kõige värskemad uudised leiab veebilehelt https://smarttourismcapital.eu/.
EL otsib 2023. aasta Euroopa turismi tippsihtkohta
Euroopa Komisjon kuulutas märtsis välja 2023. aasta Euroopa turismi tippsihtkohtade konkursi (EDEN). Selle eesmärk on tunnustada ja premeerida väiksemaid turismisihtkohti, mis on edukalt rakendanud strateegiaid roheülemineku tavade abil säästva turismi edendamiseks.
Tagatise seadmine – kuidas selleks ette valmistuda?
Tagatise kohustus on ELis ette nähtud pakettreisi direktiiviga, et kaitsta reisijaid reisikorraldaja võimaliku maksejõuetuse puhul. Tagatist seades saab valida Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis asuva kindlustusseltsi, krediidi- või finantseerimisasutuse vahel. Selline käsitlus avardab oluliselt reisiettevõtja võimalusi valida endale sobivaim pakkuja.
Myanmari veefestival
Padu-budistlik 36kraadises kuumalaines higistav Myanmari pealinn Yangon võttis reisikirja autori Kerli Nõu suureks üllatuseks vastu iga-aastase traditsioonilise veefestivaliga. Ilma igasuguse spetsiaalse ajastuseta sattus ta riiki just sellel perioodil, mida paljud turistid näpuga järge ajades välja üritavad peilida.
Eesti hea kuvand Jaapanis aitab edendada turismi ja äridiplomaatiat
Eesti saatkond Tokyos tellis esimest korda maineuuringu, et teada saada, mida ja kui palju jaapanlased Eestist teavad, millistes valdkondades oleme tugevatena tuntud ja milliseid suundi tuleks Jaapanis veel edendada.
Euroopa aasta puu valvab Poola ürgmetsa
Märtsi lõpus kuulutati Brüsselis välja tänavuse Euroopa aasta puu konkursi võitja, kelleks sai ülekaaluka häälteenamusega Bialowieza ürgmetsa valvav tamm Dunin.
2021. aasta reisistatistika
Eesti Panga ülevaade välismaalaste reisidest Eestisse ja Eesti elanike reisidest välismaale.
Turism taastub pandeemiast
ITB Berlin on suurim turismimess, mis toob kokku turismimaailma võtmefiguurid ja partnerorganisatsioonid. Märtsis toimunud ITB veebikongressis osales enam kui 60 000 inimest 125 maalt ja peeti 223 ettekannet.
Liina Maria Lepik – ülesehitaja ja muutuste juhtija
Liina Maria Lepik on turismiasjaliste arvates oma positiivse ja avatud suhtumise, kultuurilembuse, avarate (majandus)teadmiste, põnevate töö- ja rikkalike juhtimiskogemustega selle hiiglasuure koorma ehk EASi turismiarenduskeskuse teel hoidmise ja edasiliikumise vedamisega väga edukalt toime tulnud.
Piirkondlike tootekonkursside võitjad
Eesti Toiduainetetööstuse Liit kuulutas välja Lääne-, Lõuna- ja Põhja-Eesti ning Virumaa väikeettevõtete parimad tooted ning kuldmärgi saajad.
Peaminister Kaja Kallas avas mais Balti riikide esimese Radisson Collection hotelli
Varem Radisson Blu Sky nime kandnud Eesti esindushotell läbis põhjaliku 25 miljonit eurot maksma läinud uuenduskuuri, millega tõsteti hotelli kvaliteedi tase võrdseks viie tärniga. Peaminister Kaja Kallas tunnustas ettevõtjaid investeeringu eest, mis on Eesti hotellinduses märgilise tähtsusega.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee