logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (166) 3/2022
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 ]
Parema uue ootuses
Loetud päevad on jäänud, et jätta hüvasti aastaga 2022. Kui kaksteist kuud tagasi lootsime koroonaajast pääsu, siis keegi meist ei aimanudki, et ees ootab veelgi rängemat muret täis aasta. Usun, et meie kõigi suurim soov uuelt aastalt on, et õudus Ukrainas lõppeks.
Narva karma mõjus imeliselt
Muljekilde turismikonverentsilt „Hoovõtt”, Narva 29.–30. september.
Prantsusmaa elanike reisieelistused ja huvi Eestisse reisimise vastu
EASi ja KredExi ühendasutus tellis küsitluse, mille eesmärk oli kaardistada Prantsusmaa elanike välisreiside kavatsusi, huvi Eestisse reisimise vastu ja reisieelistusi. Uuring toimus veebiküsitlusena septembris 2022.
Frankofoonia tippkohtumine
Lõuna-Tuneesia saar Djerba pakub ka talvekuudel meeldivaid temperatuure, pikka rannajoont, palmide ridu ja imelist valgust. 2022. aastal valiti Djerba välja rahvusvahelise frankofooniaorganisatsiooni (OIF) tippkohtumise toimumispaigaks. Eesti delegatsiooni juhtis haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.
Lumesaun Pärnus pakub ainulaadset elamust
Kui paljud meist teavad midagi lumesaunast? Alates oktoobrist on selline omapärane ja elamusi pakkuv võimalus Baltikumis ja Põhjamaades tänu Pärnu taastusravikeskusele Viiking olemas.
Reisivahendaja kohustused ja vastutus
Reisikorraldajana tegutsemisele on õigusaktide tasandil kehtestatud konkreetsed nõuded ja ulatuslik vastutus. Seevastu näib tegutsemine reisivahendajana märkimisväärselt lihtsam ja ettevõttele majanduslikult vähem koormav.
Saudi Araabia – uus ja atraktiivne reisisihtkoht
Saudi Araabia Kuningriik, mis on pindalalt umbes nelja Prantsusmaa suurune ja mis haarab enda alla enamuse Araabia poolsaarest, on väga turvaline maa, inimesed ääretult sõbralikud ning naised võivad ohutult tänavatel ringi käia, nii kirjutab Anne Roosipõld.
Lõuna-Lätis jõulumeeleolu otsimas
Talvepuhkuseks polegi vaja kaugele minna. Pisut uudsust ja eksootikat on peidus siinsamas, naaberriigis Lätis. Kindlasti oleme käinud eri aastaaegadel Riias, nautinud sealset talvemiljööd, jõulu- ja tavalist turgu, kirikukontserte, muuseume. Nüüd tasub tutvust teha Balti riikide suurimate kindluste ja lossidega.
Viini imelised jõuluturud ootavad
Mitte üheski teises Euroopa Liidu riigis ei ole rohkem jõuluturge, kui neid leiab Viinis, kus esimesed jõuluturud avati juba kolmsada aastat tagasi. Viin on jõulu ajal imeline oma valgustuse, dekoratsioonide ja hubaste kohvikutega.
Unustades ennast Käärikule!
Kääriku Spordikeskus on viimaste aastate jooksul läbinud suure uuenduskuuri, kus parendatud on nii spordirajatisi ja teenuseid, aga ka keskuse majutusvõimalusi ning muinsuskaitse all olevat konverentsi- ja toitlustuskeskust. Kuigi keskuse nimi viitab eelkõige spordile, siis suudab asukoht Lõuna-Eesti maaliliste mägede vahel siduda endas kõiki eelnevalt esitatud eesmärke ja põhuseid.
Bakuu veetlev sära
Nii nagu kunagi tulid siia tulekummardajad, on Bakuust saanud tänaseks linn kultuurikummardajatele – luksuslikud maalinäitused, tantsu- ja teatrifestivalid, jazz ja mikrotonaalne igivana improviseerimiskunst mugham ning Qara Qarayevi nimeline moodsa muusika festival toovad kokku huvitava rahvusvahelise seltskonna. Thea Karin soovitab uuel aastal võtta ette reisi Bakuusse.
Aserbaid˛aani pidupäevad
Aserbaid˛aanis oli novembris korraga kolm tähtpäev: võidupüha, lipu ja põhiseaduse päev. Esimest korda tähistati võidupüha Bakuus 2021. aasta 8. novembril, seotuna teise Mägi- Karabahhi sõjaga.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann kirjutab Tallinki uuest laevast MY Star, samuti sellest, et Viking Cinderella tuleb suvel Tallinna ning et Silja Europa ja Galaxy lahkusid liinilt.
Laevanduskonverentsil tunti huvi tulevikukütuste vastu
Tänavuse rahvusvahelise laevanduskonverentsi teema oli „Roheinnovatsioon merenduses” ning lisaks ettekannetele oli kaks arutelu, ühes asjatundjad, teises poliitikud ja ametnikud.
Tallinna Sadam avas D-terminali esise linnaväljaku
Tallinna Sadam astus D-terminali esise väljaku ümberehitusega järjekordse sammu lähemale kesklinna avamisel merele. Admiraliteedi silla kaudu kruiisiterminali ja Põhja-Tallinna ning Reidi tee kaudu Kadrioruga ühendatud väljak loob senise ilmetu autoparkla asemel linlastele täiendava ajaveetmise koha ja pakub samas laevareisijatele mugavat ühendust kesklinnaga.
Vanasadama õhu kvaliteet vastab normidele
Eesti keskkonnauuringute keskus viis tänavu suvel Tallinna Vanasadamas läbi välisõhu kvaliteedi mõõtmised, mis andsid kinnituse, et Tallinna Sadam on tulemuslikult maandanud sadamat külastatavate laevade ja autodega seotud õhusaaste riske ning uuringud ei tuvastanud piirnormide ületamist ühegi mõõdetud saasteaine puhul.
Vanasadama A-terminalis avati raamatukogude aasta reisiraamatukogu
Raamatukogude aasta puhul avati 3. oktoobril Tallinna Vanasadamas reisiraamatukogu. A-terminalis paiknevast raamaturiiulist saab iga reisija endale meelepärast lugemist laevareisile suundudes või merelt naastes kaasa võtta ja nende tagastamine pole kohustuslik.
Sellel suvel said kruiisituristid jälle Saaremaad külastada
Kruiisihooaeg sai alguse kruiisilaeva Deutschlandi külastusega 1. juunil ja lõppes 28. augustil, kui Saaremaal peatus suve jooksul lausa viiendat korda kruiisilaev Hebridean Sky. Järgmiseks aastaks on kruiisifirmad broneerinud Saaremaa sadamasse kokku 13 külastust.
Pühad mere lainetel
Meremuuseumis saab uudistada seikluslikke ja harivaid lugusid kõigest, mis on toimunud merel või mere ääres nii kaugemas kui ka lähemas minevikus. Seal on selleks toeks rohked haruldased eksponaadid, uudsed tehnoloogiad ja ainulaadsed atraktsioonid. Näiteks Paksus Margareetas näeb kogu hiilguses keskaegset Kadrioru laevavrakki ja saab ennast proovile panna merelaulude karaokes, Lennusadamas võib minna legendaarse allveelaeva Lembit ja ainulaadse jäämurdja Suur Tõll pardale ning mõõtu võtta laevamudelite juhtimises.
Rainer Aavik: Ma ei ole suur unistaja, pigem ratsionaalne tegutseja
Reisimaailma selle numbri persoon on EASi ja KredExi ühendasutuse uus turismiosakonna juht Rainer Aavik. Rainer on turismirahvale juba tuttav ja tema eelnev kogemus teeb talle sissesulamise sujuvaks, tema pealehakkamine, koostööle orienteeritus ning avatud suhtlus annavad kindlasti kobarkriisidest mõjutatud turismisektorile tuge ja silmapaistvust, on intervjuu autor Heli Tooman veendunud.
TOUREST – 30 messi tagasi!
9.–11. veebruaril 2023 toimuv 30. turismimess TOUREST leiab aset traditsiooniliselt Eesti Näituste messikeskuses ja on seekord avatud neljapäevast laupäevani!
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee