logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (123) 1/2014
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ]
Via Hanseatica
Via Hanseatica - see on mõnus ja huvitav 580 kilomeetri pikkune teekond Peterburist Riiga, kuid see on ka äärealasid tutvustav ja sealset elu arendav missioon.
Eesti turismiettevõtted on tublid
Intervjuu Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori Mait Paltsiga. Põhjalikult on analüüsitud mõjusid, mida turismiseaduse eelnõuga tahetakse läbi viia.
Koobaskirikud ja haldjakorstnad
Türgis on palju fantaasiarohkeid ja võluvaid paiku, üks neist Kapadookia, kus ajalugu on säilinud järjepidevalt üle tuhande aasta.
Luunja sai juurde turismiobjekti
Tartumaal avati Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi Ernst Hiisi nimeline Luunja filiaal, esialgu on seal eksponeeritud kaheksa Hiisi valmistatud või temaga seotud klaverit.
II Lääne-Eesti turismi aastakonverents
Konverents toimus Strand SPA&Konverentsihotellis, räägiti turismiteenuste ekspordist, turismiarengukavast, turismistatistikast jne, toimus ka Vene sihtturu seminar.
Lõuna-Eesti turismikonverents
Alatskivi lossis kuulati asjakohaseid ettekandeid ja tunnustati piirkonna parimaid turismiettevõtteid.
Olukorrast Eesti majanduses
Eesti Konjunktuuriinstituut annab oma väljaandes Konjunktuur operatiivse ülevaate olukorrast Eesti majanduses, sealhulgas ka turismis.
Põhja-Eesti turismikonverents
Konverentsi pealkiri oli "Sihtkohtadel ei ole piire", räägitu peamiseks sõnumiks oli, et turist ei tea ja ei peagi teadma piire maakondade ja valdade vahel.
Turismihariduse tuleviku ümarlaud
MTܜ Eesti Turismihariduse Liit korraldas Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkoolis ümarlaua edendamaks turismisektori ja turismihariduse koostööd.
Turismimess Matka
Helsingis toimus järjekordne rahvusvaheline turismimess, ka eestlased käivad seal ennast tutvustamas ja uusi kontakte sõlmimas.
Kitzbüehel
Kitzbüehel on Austria kuulus suusaküla, vaid 8 kilomeetri kaugusel sellest on avatud uus supermoodne hotell Das Tirol, kus on kõikmõeldavad mugavused.
2013. aasta oli seadusandlike algatuste aasta
Eelmist aastat võib turismi valdkonnas pidada reisijate õigusi olulisel määral mõjutavate ja muutvate regulatsioonide algatamise aastaks, seda ka tänu Tarbijakaitseametile.
Birmingham
ܜhendkuningriigi keskmaakondade südames asuv Birmingham on Londoni järel riigi suuruselt teine linn, seda tasub turistidel kindlasti külastada.
Akadeemiline reis algab Pärnust
Tartu ܜlikooli Pärnu kolledz on panustanud Eesti turismihariduse arendamisse juba alates 1996. aastast, mil avati turismi- ja hotelliettevõtluse eriala.
Vanasadamas üle 9 miljoni reisija
19. detsembril saabus "Baltic Queenil" Vanasadamasse 9 miljones reisija - nii palju reisijaid pole meie sadamates seni ühelgi aastal olnud.
Iga soomlane pole veel Eestis käinud
EAS tutvustas Helsingi turismimessil ajakirjanikele oma turismiuuringute tulemusi, millest selgub, mida soomlased Eestis hindavad või taunivad.
Avasta aja lugu!
Eesti Ajaloomuuseum pidas 19. veebruaril oma 150. sünnipäeva. Ühest apteekriprouale kingitud munast alguse saanud muuseum teeb sünnipäeva puhul meilegi toreda kingi.
Müstiline ja kauge Shotimaa. II
Seekord suundutakse uudistama Lääne-Shoti järvi ja tehissaari, ööbitakse põnevas hostelis, nauditakse populaarseid matkaradu ning kuninglikku residentsi Balmoralis.
Meenutusi augustist 1991
Nõukogude Liidu viimane rühmajuht Süürias meenutab, kuidas ta oma grupi neil ärevatel päevadel Damaskusest läbi Moskva Eestisse tõi.
Sõida Viking Line'ga Soome puhkama!
Miks mitte võtta plaani sõit Helsingist väljapoole suusatama, Soomes on suusakeskusi rohkesti piisab isegi ühest põnevast suusamäe rõõmudest osasaamiseks.
Viking Line - 20 aastat Eestis
Tänavu tähistab Ahvenamaa laevakompanii 20. tegevusaastat Eestis, sellest ajast on meenutada nii koomilisi seiku kui tõsiseid saavutusi.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee