logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (153) 1/2019
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 ]
Nautigem enneolematult kaunist talve!
Reisimaailma värsket numbrit lahti lüües näeb lugeja väikseid muutusi. Suurem neist on maht – senisest paarkümmend lehekülge rohkem. Ligi sajal leheküljel on nüüd enam ruumi uute rubriikide, vajaliku teabe, põnevate reisikirjade ja suuremate imeliste fotode jaoks.
Värsked turismimõtted Tallinnas
Turismikonverents tõi traditsiooniliselt kokku sihtkohtade ja turismiettevõtete esindajad üle kogu Eesti, seekord kohtuti Tallinnas Kosmose kinos 27. septembril 2018. Koos rahvusvaheliste tippesinejatega arutleti teemal „Digitaalne suitsusaun” ning tunnustati parimaid.
EASi turismiarenduskeskuse direktorina töötab Margus Sameli
Riikliku turismiturunduse juht on veendunud, et olgu tegu tehnoloogiliste lahenduste või analüütikaga – kogu turismivaldkond lähtub peale kultuuri inimesest ja siin tuleb kasuks tema rohkem kui kahekümneaastane kommunikatsioonivaldkonna kogemus.
Kas kalamari või põldmari?
VII Lääne-Eesti turismikonverentsi veidi isegi intrigeeriv pealkiri „Kalamari või põldmari – kumb on luksuslikum?” kutsus Hiiumaale Suuremõisa lossi kohale tulnuid tuliselt arutlema autentsete ja elamuslike turismitoodete üle.
Põhja-Eesti turismikonverents tõi täissaali
Arvo Pärdi Keskuses toimunud Põhja- Eesti XIII turismikonverentsi teema oli „Tulevikunoodid”. Esinejad arvestasid kuulajate eesmärkidega ja seega olid esitlused põnevad, omanäolised ja sisukad. Kõlama jäid märksõnad: lihtsus, ausus, eristumine, koostöö ja eksport.
MATKA 2019 Helsinki
Tänavune aasta toob maailma turismiturule uued tegijad, põnevad kohad, lausa valged laigud nagu Kalimantan, soodsamad nagu Ghana ja kallimad nagu Angoola. Muusika ja muljetavaldavate esitlustega tõmbasid need kohad endale Helsingi matkamessil tähelepanu.
Firmad koondusid Helsingi turismimessil
Tänavusel Helsingi messil Matka 2019 torkasid silma ühe valdkonna või ühe piirkonna firmade suured alad, kuigi samast piirkonnast võis mõni firma ka oma väikese boksiga läheduses olla.
Soome messil oli väljas kogu Eesti
MATKA 2019 tunti esimesel, valdkonna professionaalidele mõeldud päeval, kõige aktiivsemat huvi just Eesti ala vastu, kus kümned meie piirkonnad, alaliidud ja ettevõtted oma tooteid ja teenuseid tutvustasid.
Teater algab garderoobist, aga millest algab Tourest …
Maret Reinmets, turismiasjaline aastast 1970, kirjutab sellest, mis tänavusel Tourestil teda häiris ja mida peaksid korraldajad järgmisel aastal teisiti tegema.
Tourest 2019 oli ikka veebruarikuus
Baltimaade suurima turismimessi, Tourest 2019, esimesel päeval ehk reedesel ennelõunal suhtles turismirahvas omavahel ja alles pärastlõunal avati uksed kõigile huvilistele.
Tourestil kaubeldi kõige aktiivsemalt Türgi ja Kreeka puhkusepakettidega
Tourestil tundsid inimesed kõige suuremat huvi Türgi, Kreeka ja Bulgaaria soodsate puhkusepakkumiste vastu, aga palju osteti lennupileteid erinevatesse Euroopa linnadesse ning uuriti puhkamisvõimaluste kohta teistes Vahemere ja Aadria mere äärsetes riikides.
Tähelepanu ettevõtjad – uus direktiiv võib kohalduda lisaks klassikalistele reisiettevõtjatele ka tegelikele teenuseosutajatele
Sel suvel jõustunud pakettreiside ja seotud reisikorraldusteenuste direktiiv ei puuduta pelgalt klassikalisi reisiettevõtjaid, vaid ka tegelikke teenuseosutajaid, näiteks majutus- ja reisijavedu korraldavaid ettevõtjaid.
Avastagem Lätit!
Bauska linn asub Zemgales, mis on üks viiest ajaloolisest Läti piirkonnast. Zemgale jääb Riiast nii-öelda otse vaadatuna lõunasse, vastu Leedu piiri. Ajalooliselt ulatus osa sellest piirkonnast praegusesse Põhja-Leetu.
Majutuse pakkumine ja nõudlus Eestis portaali airbnb.com kaudu
EASi turismiarenduskeskus ostis firmalt AirDNA andmed portaali airbnb.com kaudu üüripindade kasutamise kohta Eestis ning eraldi ka Tallinnas, Tartus ja Pärnus.
Reisijate õigused ja praktilisi nõuandeid parima reisikogemuse saamiseks
Viimase kahekümne aasta jooksul on reisimine Euroopas plahvatuslikult kasvanud ja seetõttu puutub järjest enam inimesi kokku reisitõrgetega. Euroopa Liidus kehtestati 2004. aastal esimesed lennureisijate, millele järgnesid rongi, laevaja bussireisijate õigused.
Maailm justkui peopesal
Tallinna giidide ühingu liikmed osalesid 18.–29. jaanuaril ülemaailmse giidide organisatsiooni (WFTGA) konverentsil Gruusias. Kuidas kulges meie reis sellel ilusal ja eksootilisel maal ja missuguseid teadmisi kaasa saime, saab lugeda nende reisikirjast.
Lennuk-muuseum Hollandis
Aasta lõpuks muudetakse Boeing 747 unikaalseks 5D atraktsiooniks. Külastajad saavad lennukis sees ringi vaadata, olla ülemisel dekil asuvas piloodikabiinis, heita pilk köögipoolele, minna kere peale ja alla, jalutada 30meetrilisel tiival, uudistada pagasi laadimise ja kütuse tankimise kohta.
Konverents Tallinnas
„New Baltic hospitality forum” toimub Tallinnas Rotermanni kvartalis 4.–5. aprillil. Tegemist on esimese Balti ja Soome lahe regiooni ettevõtetele suunatud külalislahkuse konverentsiga.
Hotellid ja restoranid avavad noortele oma tagatoad
EHRL korraldab 18.–22. märtsil aktsiooni „Palun segada”, mille jooksul kutsutakse noori kuni 45 minutit kestvatele ekskursioonidele, et tutvustada hotelli- ja restoranikülalistele sõna otseses mõttes nende köögipoolt.
Rotermanni kvartalis on Metropol hotel ja Metropol Spa Hotel
Kakskümmend aastat tagasi avati Rotermanni keskuses Metropoli hotell. Eelmise aasta lõpus valmis selle sõsarhotell Metropol Spa Hotel. Ühises kompleksis on kokku 291 numbrituba, neli konverentsisaali, spaaja lõõgastuskeksus, kaks restorani ja unikaalne live-baar.
Merendusuudiseid
Madli Vitisman tutvustab Kunda sadama uut omanikku, annab teada, et laevanduseelnõud on vastu võetud, Eesti Meremeeste Liit sai uue otstarbe ja Eesti vetes raskeid laevandusõnnetusi möödunud aastal ei toimunud.
Purje all Antarktika-ekspeditsioonile
Järgmise aasta 28. jaanuaril täitub 200 aastast päevast, kui Saaremaal sündinud Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshausen Antarktist nägi. Eestlased tahavad aastapäeval kohal olla.
Kruiisituristid panustavad sadu miljoneid Läänemere sihtkohtade majandustesse
Värske uuringu kohaselt kulutasid Läänemere äärseid linnu külastavad kruiisituristid ja -laevade meeskonnad 2018. aastal sihtkohtades kokku üle 430 miljoni euro.
TS Laevad teenindas ettevõtte kõigi aegade 5-miljonendat reisijat
24. jaanuaril täitus TS Laevad OÜl ümmargune reisijate arv, mil parvlaeval Leiger kell 14.30 Rohukülast Heltermaale suundunud reisil oli parvlaevaettevõtte 5-miljones reisija.
Firmapidu laeval – midagi enamat kui lihtsalt pidu
Tallinki laevadel saab korraldada nii suurkonverentse, seminare kui ka ajurünnakuid väiksemale seltskonnale – eriliseks teevad selle tavapärasest teistsugune keskkond ja kaunid Läänemere vaated.
Omanäolised hotellid ja restoranid – meie reiside rikastajad
Seekordses Reisimaailmas tutvustab Thea Karin kaht Ateena hotelli ja Singapuri erilisi söögikohti.
Lõuna-Korea templis leiab tee tõelise minani
Lõuna-Korea jääb tihti Aasia kultuurist huvitatud reisiliste esimesest valikust välja, seda tänu kirevamatele naaberriikidele. Kertu Bramanis julgeb aga igati Lõuna-Koread soovitada, sest selles riigis on lisaks kurikuulsale rahvustoidule kimchi’le palju värve ja vürtsi, avastamist ja üllatusi.
Huvitavat lähinaabritelt
Ain Hinsberg annab meile teada, mida huvitavat on ta leidnud Haaga Helia Eesti näoraamatu jaoks uudiseid noppides naaberturgude infokanalitest Soome, Läti, Rootsi ja Venemaa kohta.
Pärnakad kutsuvad aprillis restoranide nädalale
Pärnu peakokad kutsuvad taas kõiki toidusõpru osa saama juba viiendast Pärnu restoranide nädalast. 6.–14. aprillil on üle kahekümne linna restorani teemanädala raames valmis oma külastajatele pakkuma nauditavaid toiduelamusi.
Põhjamaad
Rasso Knolleri „Põhjamaad” on mõnus ja hariv lugemine, mis avardab meie teadmisi lähedastest naabermaadest, olgu siis eesmärgiks sinnakanti õppima või tööle minek, puhas reisilust või maailmapildi avardamine tugitoolist tõusmata.
Heli Tooman: Unista, ela ja unusta vanus!
Sihikindel töö ja küllap ka paras annus õnnelikke juhuseid on Heli Toomanist vorminud tänaseks tunnustatud turismiasjatundja ja õppejõu. Reisimaailma toimetusel on aga hea meel selles ajakirjanumbris vahendada Heli enda mõtteid.
Seiklused Sarasotas
Sarasota maakond sai Eestis rohkem tuntuks 2013. aastal, mil meie armastatud ja rahvusvaheliselt tunnustatud dirigent Anu Tali nimetati Sarasota sümfooniaorkestri muusikaliseks juhiks ja peadirigendiks. Heli Tooman toob selle piirkonna lugejale lähemale.
Helsingi Vantaa lennujaam
Vantaa lennujaama laiendamiseks kulutatakse ligi miljard eurot, tööd peaksid valmis saama aastaks 2022. 8. veebruaril avati uus laiendus Aukio, mille arhitektuur, disain ja atmosfäär pakub reisijatele värskendavat puhkeaega pärast kaasaegse turva- ja pagasikontrolli läbimist ning enne järgmisele lennule minemist.
Eesti Ajaloomuuseum pidas 155. sünnipäeva
Ajaloomuuseum sai alguse 19. veebruaril 1864. aastal, kui Eestimaa Kirjanduse Ühing asutas Tallinna kubermangugümnaasiumi saalis toimunud koosolekul provintsiaalmuuseumi. Praegune ajaloomuuseum kuulub koos filmi- ning teatri- ja muusikamuuseumiga ühtsesse sihtasutusse Eesti Ajaloomuuseum.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee