logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (154) 2/2019
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 ]
Kes hästi süüa saab, see jaksab reisida
Ees ootavad kibekiired suvekuud, mil häid puhkamis- ja toiduelamusi otsijad tiirutavad Eestimaal ringi. Edukat ja turvalist suve kõigile!
Kauge aare – Kalimantan
Üks maailmapaikadest, kuhu aastas saabub ainult 5000 külastajat, on Lõuna-Kalimantan. Seda sihtkohta mainides tekib paljudel kohe küsimus – kus ja mis? Vastuse saab Thea Karini kirjutisest.
New Baltic Hospitality Forum 4. ja 5. aprillil 2019 Tallinnas
Tallinnas toimus esimene Läänemere regiooni hospitality-konverents New Baltic Hospitality Forum. Coca-Cola Plaza kino suurimas saalis poolteist päeva kestnud üritusel, kus olid esindatud 13 riiki, astus 204 kuulaja ees üles 24 kõnelejat.
Mõned kasulikud nõuanded hotelliomanikule
Teada saab, mis on hotellitoa tegelik kulu, kuidas paremini kaasata kliente ning et maailma kõige eetilisemad hotelliketid on Hilton ja Wyndham.
Omanäolised hotellid ja restoranid – meie reiside rikastajad
Seekord tutvustab Thea Karin meile Indoneesias Jakartas asuvat moodsat hotelli Pullman ja Lõuna-Kalimantani pealinna Banjarmasini hotelli Mercur.
Reis Leningradi oblastisse
Leningradi oblastis on üle nelja tuhande ajaloolise mõisa, kloostri, kabeli, looduspargi ja muidu huvitava koha, kus on elanud ja töötanud maailmakuulsad vene inimesed. Siiri Merila-Hubbard tutvustab lähemalt Gattšina rajooni.
Eesti turism 2018
EASi turismiarenduskeskuse uuringust saab teada, et Eesti majutusettevõtetes peatus 2018. aastal 3,59 miljonit turisti (1,3% rohkem kui 2017. aastal), kes veetsid seal 6,63 miljonit ööd (+1,9% võrreldes 2017. aastaga).
Huvitavat lähinaabritelt
Haaga-Helia Eesti jätkab näoraamatu kõrvalt naaberturgude arengukonteksti seiret.
ITB Berlin 2019 – maailma suurim turismimess
Tänavune ITB ei tegelenud ainult reisisihtkohtade tutvustamisega, vaid konverentsidel ja seminaridel võeti kõne alla mitmed aktuaalsed teemad, nagu kliimamuutused, overtourism ja esimest korda ka Virtual Reality turisminduses.
Giidid arutlesid päevakajaliste teemade üle
Eesti Giidide Liit oli oma VI konverentsile välja valinud tänaseid giide kõnetavad päevakajalised teemad, alustades soomlaste reisimisest Eestisse ning lõpetades atesteerimise ja kutseandmise temaatikaga.
Isegi süütu sääsehammustus võib kogu reisi rikkuda
Sageli tekitab enne reisile minekut küsimusi näiteks olemasolev krooniline haigus, samuti vaktsineerimise vajalikkus. IIZI reisikindlustuse tootejuht Moonika Kaste annab nõu, millele tuleks tähelepanu pöörata.
Erivajadusega reisijat ei tohi diskrimineerida
Muutmaks reisi meeldivaks kogemuseks, on Euroopa Liidus kehtestatud lisaks üldistele reisijaõigustele rida õigusi, mille eesmärk on võimaldada erivajadustega reisijatel reisida sama hõlpsalt nagu teistel kodanikel.
„Hingerada” Vastseliina piiskopilinnuse palverännumajas
„Loomine on palverännak hingeradadel,” ütleb kunstnik Tiina Ojaste ja jutustab, kuidas ta sattus oma piltidega sünnilinnast Pärnust peaaegu et maailma otsa – üheteist kilomeetri kaugusele Venemaa piirist. Näitus „Hingerada” avati 11. mail Vastseliina piiskopilinnuse palverännumajas.
Tallinnas avati Kostabi galerii
Tallinn Art Space avas oma ruumides Peterburi tee kaubamajas Kalev Mark Kostabi galerii, mille jaoks oli kunstnik loonud uusi sinimustvalgeid töid.
Merendusuudised
Madli Vitismann kirjutab Tallinki uue laeva tellimisest ja Eckerö Line laevaostust, samuti võimalusest külastada Tallinna tuletorni ja teenindusjuhtide õpetamise kavast Kalmaris.
Tallink sai 30aastaseks
Tallink tähistas 12. mail ettevõtte sünnipäeva. 30 aastaga on ühe parvlaevaga Tallinna–Helsingi liinil alustanud Tallink kujunenud Läänemere suurimaks reisilaevakompaniiks.
Vanasadama ala hakkavad ilmestama pop-up linnaruumilahendused
Mainekas Zaha Hadidi arhitektuuribüroo on koostanud masterplaani, mille eesmärk on muuta sadamaala terviklikuks ja atraktiivseks linnasüdameks.
Sadamakassast ostetakse parvlaevapileteid üha harvem
Suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriva TS Laevade kõigist müüdud piletitest tõusis e-piletite osakaal esimeses kvartalis Rohuküla–Heltermaa liinil 74 ja Virtsu–Kuivastu liinil 56 protsendini.
Kaasaegset disaini ja rahulikku õhustikku pakuvad Tallinki hotellid
Vanasadamast Sadama tänavat mööda vanalinna poole minnes jäävad nii-öelda poolele teele neljatärnihotell Tallink Spa & Conference ja kolmetärnihotell Tallink Express. Ajakirja lehekülgedelt 48–53 saab lugeda mõlemas hotellis pakutavast lähemalt.
Kõikide võimaluste saar – Gotland
Gotland on Läänemere saar, mille suurim linn ja tõmbenumber on läänekaldal asuv kunagine hansalinn Visby. Tallink teeb suvel neli reisi Gotlandile ja ühe Ahvenamaale.
NATO 70. aastapäev
Tallinnas tähistati 4. aprillil NATO 70. aastapäeva rahvusvahelise konverentsiga „NATO-Euroopa Liidu ümarlaud 2019”, mille läbiv teema oli pilguheit minevikku ning NATO ja Euroopa Liidu koostöövõimalused kaitsevaldkonnas.
Esimesel Open House Tallinnal osales ligi 5000 inimest
Aprillikuu viimasel nädalavahetusel toimunud Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatud sündmusel osales ligi 5000 tallinlast, kes vabatahtlike giidide korraldatud ekskursioonidel said sisse astuda kohtadesse, kuhu muidu ei pääse või lihtsalt ei satu.
Avastage Lätit! Jelgava
Siiri Merila-Hubbardi reisikiri viib meid rännakule Jelgavasse ja selle ümbrusesse. Pikemalt saab lugeda Jelgava paleest, ajaloo- ja kunstimuuseumist, Adolf Alunans’i majamuuseumist, ümberkaudsetest mõisatest ja paljust muust.
Päev, mis läheb Tartu ülikooli Pärnu kolledži ajalukku
6. mai 2019. aastal oli Pärnu kolledžile oluline tähtsündmus: Tartu ülikooli rektor Toomas Asser ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius allkirjastasid koostööleppe.
Garri Raagmaa: Pole praktilisemat asja kui hea teooria!
Persoonilugu tutvustab filosoofiadoktor Garri Raagmaad, kes on alates 2018. aasta sügisest taas Tartu ülikooli Pärnu kolledži direktor. Sellel ametipostil oli ta ka aastatel 2001-2009.
Lugu sellest, kuidas TÜ Pärnu kolledž oma töötajad maailma lõppu saatis
Pärnu kolledži turismiteenuste assistent Marit Piirman ja praktikakorraldusspetsialist Inna Bentsalo käisid enne oma tudengite partnerülikooli The University of The South Pacific praktikale saatmist Fidžil.
„Romeo või Julia” Pärnus
Endla teatris mais esietendunud Vincenzo Bellini ooper „I Capuleti e i Montecchi” jõudis PromFesti lavale „Romeo või Julia” nime all. VIII Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest toimus 19.– 26. mail.
Juunis avatakse neljatärnispaa ja restoran Wasa Resort
Pärnu uusima restorani Wasa Resort menüüs saavad aukohal olema puhtad põhjamaised maitsed moodsate nüanssidega.
Pärnumaa maitsed andsid Eesti toidupiirkonna tiitli edasi
Maikuu teisel laupäeval anti Eesti toidupiirkonna tiitel üle Vana-Võromaale. Sel puhul kutsuti Pärnumaa toidutootjad ja koostööpartnerid tänuüritusele, et vaadata aastale tagasi, teha kokkuvõtteid ja tänada tublimaid maitsete saadikuid.
Umberto resto
Pärnus Port Artur II neljandal korrusel asuvas Umbertos lõimuvad omavahel traditsiooniline Itaalia ja modernne Eesti köök.
Uued maitsed romantilisel rannateel
Pärnumaa maitsete aasta sai väärika punkti aprilli lõpus. Uurime, mida uut ja põnevat saab kogeda suvisel ajal Pärnumaa Romantilisel Rannateel.
Endisest suvelossist ja koolimajast sai veinimõis
Allikukivi veinimõisat tasub külastada järgmistel kuupäevadel: 14. juuli – Allikukivi aiapäev aia- ja pargiteemaliste loengutega; 17. juuli – Brigita Murutari ja Paul Neitsovi kontsert; 20.–21. juuli – avatud talude päev.
Kohviga vihmametsa päästmas
Libeeria kohvipuu avastati aastal 1872 Sierra Leones. Libeerika kohvil on teiste sortidega võrreldes kõige täiuslikum aroomibukett, selles veendus loo autor Thea Karin tänavusel kohvifestivalil Tallinnas.
Toiduainetööstuse aastakonverentsil uuriti, kuidas püsida konkurentsis
Eesti Toiduainetetööstuse Liidu XIII aastakonverentsil „Kuidas püsida konkurentsis?” 24. aprillil saadi ülevaade toiduainetööstuse sektori hetkeseisust, tulevikuootustest ja reastati parimad tooted.
Eesti Parim Toiduaine 2019 on Mamma kõrvitsa-kohupiimapannkoogid
Eesti Parima Toiduaine konkursil osales 180 toiduainet ja jooki. Toome ära kuld- ja hõbemärgi saanud tooted ning parimad väikeettevõtted ja eriauhindade saajad.
Mais oli kolmas Eesti Toidumess – Sööma!
Tallinna Lauluväljakul toimunud Eesti Toidumess – Sööma! Ja Eesti Automess – Sõidame! meelitas kobarmessile Sõidame! Sööma! hoolimata kehvast ilmast umbes 40 000 inimest.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee