logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (156) 4/2019
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 ]
Mitmekesine menüü on huvitavam
Aasta viimases Reisimaailmas on palju juttu toiduteemal. Eks see ole mõistetav ka, sest jõulud ja aastalõpp oma rikkalike söömaaegadega on peagi ukse ees. Et toidulauda saab katta harjumuspäraselt veidi teistmoodi, annavad aimu mitmed lood, kus teemaks näiteks taimne- ja vegantoit, aga samuti tulevikumõtted laborilihast ja -kalast.
Lähme Lätti! Talvine Jelgava
Jätkame lugude avaldamist Läti kaunitest ja huvitavatest paikadest. Jelgavas on kuulus Rastrelli palee, hubane ajaloo- ja kunstimuuseum ning Läti teatri rajaja Adolf Alunans’i majamuuseum – piisavalt kohti talvise nädalalõpu sisustamiseks.
Positiivne hoiak toob edu
Regionaalne turismikonverents „Sihitult või sihitult?” oli 26.–27. septembril Haapsalu kultuurimajas. Eesti turismi visioon aastateks 2020–2035 on jätkusuutlik elu kogu Eestis, mille üle on kohalikud uhked ja mida välismaalased hindavad.
Hiina suured sammud
Tänavu tähistas Hiina Rahvavabariik oma 70. aastapäeva. Aastakümnete jooksul on riik läbi teinud transformatsiooni – maa, mis võitles ellujäämisega, on vaesusest läbi murdnud ja tänaseks saanud maailma suuruselt teiseks majandusruumiks.
Huvitavat naabritelt
Ain Hinsberg hoiab naaberturgude arengukontekstil silma peal. Lugeda saab lühiuudiseid Soomes, Lätis, Rootsis ja Venemaal toimunust.
Omanäolised hotellid ja restoranid – meie reiside rikastajad
Seekord viib Thea Karin meid Namiibiasse ja Lätti. Ta tutvustab Namiibias asuvaid veidi teistsuguseid elamusi pakkuvaid võimalusi, nagu näiteks väga omanäolisi kämpinguid, kuhu tavaturistid just sageli ei satu. Lätis pakub häid ööbimisvõimalusi imeline hotell Zeit Ligatnes.
Ilus sügispäev Pärnus
Juba mitmendat aastat järjest ootavad vabariigi turismiasjalised huviga Pärnu linnavalitsuse kutset, et näha, mida uut ja huvitavat Pärnus ja Pärnumaal sünnib. Ruth Kivistik kirjutab, mida nad selle aasta septembri algul seal nägid.
Rahvusvahelise konverentsi peateema oli maaturism
LINC liikumise eestvedaja ja konverentside ellukutsuja Barbara Loferer-Lainer Austriast nimetas Pärnu konverentsi korraldust absoluutseks õnnestumiseks ja kümne LINC konverentsi tippu kuuluvaks sündmuseks.
Eesti agroturism
Eesti Talupidajate Keskliit tegeleb Eestis agroturismiga juba kaks aastat ning kutsub ettevõtlikke ja hakkajaid talupidamisi sellega liituma.
Saaremaa Toidufestival – kenast sööjast on ka toidul kena meel
Toidufestival on just hea argument, et külastada Saaremaad ja Muhumaad, mille ajal erinevad söögikohad pakuvad garanteeritud söögielamusi. Järgmine Saaremaa Toidufestival toimub 3.–13. septembril 2020.
Tartu veinifestival kui Eesti veinisõbra eetos
Üks veiniala, kaks päeva, kümmekond koolitust ja õpituba, kakskümmend eri näolist veinide maaletoojat, Cham pagne lounge, Tartu linna veinide valimine, õhtused kontserdid ja ligemale viis tuhat külalist – see on Tartu veinifestival 2019.
Miks ja kuidas suurendada taimse toidu osakaalu menüüs?
Food Innovation Summit on Eesti suurim toiduinnovatsiooni konverents, mis sai alguse 2018. aasta sügisel. Esimesel konverentsil peetud arutelud andsid osalejatele palju mõtteainet ja panid aluse nii mõnelegi edukale koostöösuhtele.
Tallinna restoranide nädal rokib
Tänavuse Tallinna restoranide nädala (1.–7. november) raames avasid uksed 68 restorani, kus üle 13 000 külalise sai nautida kokkade parimaid pakkumisi.
Loomingut, armastust ja soola!
Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus kutsus teist aastat järjest gastronoomia valdkonna arvamusliidreid Laitse Graniitvillasse. 9. oktoobril toimunud aastakonverents kandis pealkirja „Loomingut, armastust ja soola!”.
Toidumessil käis üle 7000 külastaja
Kolmel päeval (23.–25. oktoober) toimunud Tallinna Toidumessil käis kokku 7040 külastajat. Mess oli sel aastal suunatud toiduvaldkonnaga seotud erialakülastajatele.
Üheksas rahvusvaheline Taimetoidumess
Novembrikuu teisel nädalavahetusel Tallinna Kultuurikatlas olnud üheksas Taimetoidumess tegi kummarduse maailmamuutjatele, seda aktiivsetele kodanikele omase särtsu ja südikate kuumade vürtsidega.
Eestis toimus maailma suurim Black Food festival
Novembrikuu eelviimasel laupäeval Põhjala tehases toimunud mustale toidule pühendatud Black Food festivali külastas üle 4000 inimese. Päeva jooksul söödi ära 2000 donutsit, 600 baod ja suurtes kogustes muid tumedaid hõrgutisi ning žürii selgitas välja parimatest parimad mustad toidud ja joogid.
Meeleolukas toidupäev Kohtla-Järvel
Korraldada Kohtla-Järvel toidupäev tundus Tiina Kõresoole esialgu lausa tõelise väljakutsena. Teist aastat olnud koostöö linnavalitsusega, kes samal ajal oli tegev linna päeva üritustega, sujus meeldivalt.
Eesti toidu Südamega Tegija 2019 on Õie Pritson Gustav Cafest
Toiduliit valis koos Eestimaa inimestega viiendat aastat sektori sädeinimest, kelleks sai Gustav Cafe loovjuht ja peakondiiter Õie Pritson.
Piiripealsed maitseelamused Eesti idapoolseimas restoranis
Euroopa Liidu idapiiril Narva jõe vasakul kaldal Narva Hermanni linnuse territooriumil asub kohalikke maitseelamusi pakkuv Narva Muuseumi restoran Rondeel, mille leiab ka Eesti parimate toidukohtade edetabelist White Guide 2020.
„Kuidas tuua soomlane Põhja-Eestisse?”
Põhja-Eesti XIV turismikonverents tõi Narva kokku suure hulga turismivaldkonna esindajaid Eesti erinevatest piirkondadest. Konverentsi peateema oli „Kuidas tuua soomlane Põhja- Eestisse?”, see toimus heas koostöös Soome lahe piirkonna juhtiva väljaandega The Baltic Guide.
Euroopa pühad paigad
Novembris peeti Poolas Krakówis kolmandat korda paavst Johannes Paulus II-le pühendatud kongress, mille kandev teema oli rahvusvaheliselt hoogu koguv religioosne ja palverännakuturism.
Kuidas palverännakute idee alguse sai?
Euroopa kirikute konverents ehk täiskogu otsustas 2015. aasta novembris toimuva Pariisi kliimakonverentsi eel korraldada palverännakuid, et inimestel avaneks sel moel võimalus nii olulisel teemal kaasa rääkida. Eestis alustati rännakuga Setomaale.
Taas lõunanaabrite juures
Lätis on viis ajaloolist piirkonda: Kurzeme (Kuramaa), Latgale (Vana-Liivimaa), Zemgale, Selija ja Vidzeme (Liivimaa). Reisimaailm sai Eesti-Läti ja Euroopa Liidu ühisprojekti Interreg raames kutse minna vaatama-väisama Põhja- ja Kesk-Läti Vidzeme piirkonna industriaalset minevikku.
2024. aasta Euroopa kultuuripealinnad
Vastavalt Euroopa Komisjoni otsusele saavad 2024. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit kanda kolm linna: Bad Ischl Austrias, Bodø Norras ja Tartu Eestis.
Fookuses on vastutustundlik ettevõtlus
Teist aastat järjest jätkub koostöö hotellide- ja restoranide liidu ning justiitsministeeriumi vahel. Novembris toimunud koostööseminaril arutleti vastutustundliku ettevõtluse ja turvalise tarneahela teemadel.
Kuningata kuningriik Iiri meres – Mani saar
Mani saar (Isle of Man) asub Iiri meres Šotimaa ja Iirimaa vahel. Šotimaa jääb 29, Inglismaa 48 ja Iirimaa 52 kilomeetri kaugusele. Saarel elab umbes 90 000 inimest, neist kolmandik pealinnas Douglases.
Regioonid ja linnad, Euroopa tuleviku sambad
Iga-aastane European Week of Regions and Cities toimus tänavu 7.–10. oktoobrini Brüsselis ja kandis pealkirja „Regions and cities, Pillars of the EU’s Future” („Regioonid ja linnad, Euroopa tuleviku sambad”).
Margus Sameli tegus aasta EASi turismiarenduskeskuse direktorina
Margus Sameli asus EASi turismiarenduskeskust juhtima 2018. aasta septembrikuus. Seekordses persooniloos keskendume peamiselt Sameli esimesele tööaastale turismiarenduskeskuse juhina ning sellele, millised on olnud suuremad väljakutsed, rõõmud ja mured.
Seitse küsimust, mille abil ennetada internetis ostmisel pettumust
E-poodide lai levik annab tarbijatele juurdepääsu pea kogu maailma kaubavalikule ja tark ostja leiab üles kõige soodsamad hinnad. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet tõi välja seitse küsimust, millele vastuse võiks välja uurida enne internetis ostu eest tasumist.
Merendusuudised
Madli Vitismann kirjutab Eesti Merelaevanduse lõpust, Paksu Margareeta valmimisest, Tallinki uutest suvereisidest ja tiitli Mereharija 2019 saajast.
Laevanduskonverents tänavu presidendiga
Tänavune rahvusvaheline merenduskonverents toimus 15. korda. Sel puhul osales lisaks Riigikogu esimehele ka president Kersti Kaljulaid. Valdav teema oli tänapäeva ja tuleviku laevandus ning selle küberturvalisus.
D-terminal on saanud uue kuue
Tallinna Sadam avas oktoobris osaliselt D-terminali uuenenud osa. Külastajate käsutuses on Eesti suurimale mere- ja turismiväravale sobilikud valgusküllased ja moodsad ruumid. Terminali sisekujunduses on kasutatud kaasaegseid materjale, naturaalset puitu ja heledaid toone.
Kaldaelektri kasutuselevõtt toob Vanasadamasse puhtama õhu
Tallinna Sadam paigaldab viiele Vanasadama kaile Eestis esimese omanäolise projekti raames ABB uusimad kaldaelektriseadmed, millega sadamas seisvad laevad saavad maapealset elektrit kasutades vähendada laevamootorite heitgaase ja mürareostust.
Praktika TS Laevades – hea valik Eestis õppivale meremehele
Selle aasta suvel sooritasid TS Laevades madruse praktika kaheksa mereakadeemia ja merekooli tüürimehe eriala õpilast. Nende sõnul sobivad esmaseks meremehe praktikakohaks ideaalselt just Eesti mandri ja suursaarte vahel opereerivad parvlaevad.
Tallinki jõulu-buffet: kuidas valida parimat läänemere maitset
Külluslikult kaetud laud, pere ja teised kallimad selle ümber – pea kõigi Läänemere rahvaste pühadetraditsioonides on hea toidu jagamine aukohal.
Eesti võitis äriturismi Oscari
Ameerika Ühendriikides Houstonis äriturismi maailmakongressil anti 31. oktoobril parima äriturismi turunduse auhind Eestile.
Viking Gloryst saab üks maailma kliimateadlikumaid reisilaevu
Tänu täiustatud lahendustele ja tehnilistele uuendustele saab Viking Gloryst üks kõige kliimateadlikumaid reisilaevu maailmas.
„Linea Temporis” Riias
Euroopa ühel suurimal valgusfestivalil Staro Riga sai 15.–18. novembril näha ka Eesti valguskunstnike suurinstallatsiooni „Linea Temporis”.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee