logo esimene osa neljapäev 22 veebruar 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
  Järgmine Reisimaailm ilmub märts 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (155) 3/2019
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 ]
Igast suvepäevast võis kaasa võtta häid elamusi
Igast suvepäevast sai kaasa võtta häid elamusi ja kui ilmaennustajaid uskuda, ootab meid ees soe sügis. Nautigem ilusat ilma ja kaunist Eestimaist loodust!
Soome elanikkonna küsitlus: Eesti maine puhkusesihtkohana
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus tellis küsitluse, mille eesmärk oli uurida Soome elanikkonna segmentide hulgas Eesti mainet puhkusesihtkohana, huvi erinevate puhkusereiside vastu Eestisse järgmisel kolmel aastal ja erinevate infokanalite potentsiaali.
Juulis Laadoga pärleid otsimas
Reisimaailm sai selle aasta südasuvel Leningradi oblasti turismikorraldajatelt kutse tulla Laadoga järve kruiisile. Siiri Merila-Hubbard pakkis koti, ostis pileti Lux Expressi bussile Tallinnast Peterburi ja oligi teel. Lugege reisimuljeid!
Kolm väärikat ja tähtsat numbrit: 50, 85 ja 150
50 aastat tagasi Tartus süüdatud laulupeotuli läbis enne Tallinna jõudmist kõik Eestimaa maakonnad. 85 aastat tagasi olnud I Eesti Mängude võimlemispidu, kus astusid üles rahvatantsurühmad, peetakse üldtantsupidude traditsiooni algusajaks. Esimene laulupidu peeti 1869. aastal Tartus 150 aastat tagasi. Sel suvel oli Tallinnas XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm”.
Hiiu Folk jätkab omas stiilis
Hiiumaa on muinasjutumaa, kus on peidus palju legendaarseid inimesi, paiku ja lugusid. Sestap valiti 15. Hiiu Folgi tunnuslauseks „Legendide saar”. 16. Hiiu Folk toimub 16.–19. juulil 2020.
Killuke Iirimaad oli Käsmus
Augustikuu teisel nädalavahetusel vallutas Käsmu Iiri traditsiooniline muusika, stepptants ning kohv, õlu ja viski. Järgmisel aastal keskendub Viru Folk Norra muusikale ja kultuurile.
Viljandis elati kaasa headele lugudele
Seekordse, järjekorranumbrilt 27nda Viljandi pärimusmuusika festivali ehk lihtsalt folgi teema oli „Hea lugu”. Häid lugusid pajatasid mitmed esinejad. Seitsmekümnele kontserdile jagus vanu tuttavaid ülesastujaid ja uustulnukaid.
Leigol avati müstiline teatrimets
Tänavuse suve vaieldamatult parima ja meeldejäävaima elamuse sai Ruth Kivistik Leigo järvefestivali muusikalisel metsarännakul „Thule mustrid”. Muusikalisi ja tulega seotud elamusi jätkus kõigile kohalolnutele terveks augustikuu esimeseks nädalavahetuseks.
Reedel „Päri musi” ja laupäeval „Imält tütrele” – nii pidutsevad setod!
Juunikuu lõpu ilusad ilmad meelitasid hulga rahvast taas Setomaale, et osa saada folgist, mis sel korral kandis pealkirja „Päri musi” ja leelopäevast „Imält tütrele”.
Seto laulupidude tavale pandi algus eelmisel sajandil
Selles Reisimaailma numbris saab ülevaate Seto laulupidude ajaloost.
Seto kuningriigi päev
Kuningriigi päev kulmineerus Peko maapealse asemiku ehk Setomaa ülembsootska valimisega, millele järgnes sõjaväe paraad ja kirmask. Ülembsootskaks valiti Setomaa vallavolikogu esimees Rein Järvelill.
Omanäolised hotellid ja restoranid – meie reiside rikastajad
Thea Karin tutvustab selles Reisimaailma numbris Namiibia omapäraseid hotelle ja eksootiliste menüüdega restorane.
Eesti võimalus turismis
EHRLi juhatuse esimehe Peter Roose sõnul on Eesti üks sellistest riikidest, kus turismi kaudne mõju SKPsse ulatub pea kümne protsendini.
Tallinna turism giidi pilgu läbi
Kui võrdleme praegust Tallinna pilti viieteistkümne aasta tagusega, siis võib öelda, et linn on tõepoolest muutunud aina eripalgelisemaks ja põnevamaks, leiab Tallinna Giidide ühingu liige Kristel Kääramees.
Dannebrogi tähtpäev Tallinnas
Maailma vanima rahvuslipu Dannebrogi 800. aastast juubelit tähistati Tallinnas pidulikult 15. juunil 2019, sest just 1219. aastal mainiti esimest korda Tallinnat, mille nimekuju tähendavatki Taanilinnust.
Merepargi ApartHotel & Cafe Narva-Jõesuus
14. juunil avati suurepärase asukohaga, rannast vaid mõne minuti kaugusel, Merepargi ApartHotel & Cafe. Apartement tüüpi hotellis on 38 külaliskorterit. Esimesel korrusel asub õdus kohvik.
Kalarestoran Meretare Narva Jõesuus
Meretare restoran sobib eriti neile, kellele meeldivad erinevatest kaladest ja mereandidest valmistavad hõrgud road. Restorani akendest ja terrassilt avaneb kaunis vaade merele.
Tulivee keskus maalilises Liimala rannas
Maalilises Liimala rannas asuv 70kohaline Tulivee rannarestoran võimaldab nautida hõrku toitu ja kaunist merevaadet nii avaras restoranisaalis kui ka terrassidel.
Teine Peipsi toidu tänav
Teist korda toimunud Peipsi toidu tänaval olid oma kohviku, kus pakuti erinevaid hõrgutisi, avanud 54 majapidamist. 175 kilomeetri pikkune teekond algas Vasknarvast ja jõudis Saaboldani.
Juba traditsiooniks saanud Peipsi järvefestival sai tänavu avapaugu Vasknarvas
Eesti suurimat järve ülistava pidustuse ajal sõidetakse ühest sadamast teise, et tuua inimesteni laevatamise kultuur, näidata külalistele kohalikku elu ja sellega kaasnevaid traditsioone.
Haapsalus pakuti taas erinevaid maitseid
Sel suvel toimus juba viiendat korda Haapsalu tänavatoidufestival – maitsete promenaad Karja tänaval oli avatud 10. augustil, kus osales kõigi aastate rekordarv toidupakkujaid (ligi kuuskümmend) ja külastajaid.
Hõbevalge peegeldus Haapsalus
Evald Okase muuseumis olid juulis-augustis avatud imeliselt harmoonilised näitused „Mere vaik” ja „Valged daamid”, mis võis kokku võtta ühise nimetaja alla „Hõbevalge”.
Maailma parim alkoholivabade kokteilide valmistaja
Maailmameistri tiitli pälvis Prahas Mattoni Grand Cocktail Competitioni võistlusel kolmekordne Eesti meister Laur Ihermann NOA restoranist.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann kirjutab selles Reisimaailmas „Dannebrogi” külaskäigust, laevakompanii Amisco ja ajakirja Meremees sünnipäevadest ning Tallinki uutest suvereisidest.
Eesti Antarktika-laev läks teele
Järgmise aasta 28. jaanuaril täitub 200 aastat Saaremaal sündinud Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshauseni Antarktise avastusest. Et selleks ajaks kohal olla, asus laev juba juulis teele.
Ahvenamaa reederid Soome lahel
Suvel täitus 25 aastat Tallinna–Helsingi liiniliikluse algusest kahel Ahvenamaa laevafirmal: 17. juunil 1994 alustas Viking Line ja 26. augustil Eckerö Line.
Ristluskülalised Tallinnas – ummikud versus kestlik tulu
Suvekuudel võib ennekõike Tallinna vanalinnas, aga ka lähipiirkondades näha gruppidena ringiliikuvaid ristlusturiste, kelle silmamine on Eesti avalikkuseski tekitanud diskussiooni selle reisimisviisi mõjust nii keskkonnale kui ka meie pealinna taristule.
Kõik inimesed peaksid korra elus töötama klienditeenindajana
Saaremaa poiss Karl Villem Viss peab juba mitmendat suve TS Laevade sadama teenindusspetsialisti ametit. Triin Rum tegi Karl Villemiga intervjuu, et paremini mõista tema ameti rõõme ja muresid.
Tallinki viis soovitust lastega ajaveetmiseks Stockholmis
Stockholm on linn, mis on justkui lastele ehitatud. Siin on tohutu hulk vaatamisväärsusi, töötubasid ja vahvaid programme, mis on loodud spetsiaalselt pere noorimatele.
Istanbuli uus lennujaam Istanbul on avatud
Kui seni viis Türgi rahvuslik lennufirma Turkish Airlines reisijad kodusele Atatürki lennujaama, siis nüüd tuleb harjutada end kesklinnast hoopis kaugemale jääva uue, Istanbuli nime kandva lennujaamaga.
Huvitavat naabritelt
Haaga-Helia Eesti hoiab naaberturgude arengukontekstil silma peal ka selles Reisimaailma numbris.
Annely Akkermann: Soovin, et meie maailmavaade oleks avaram, tegevused hoolivamad ja hoidvad
Annely Akkermann on pikka aega tegutsenud turismi edendaja ja ettevõtjana Kihnu saarel ning juhtinud piirkondlikku turismiorganisatsiooni SA Pärnumaa Turism. Ta on olnud Kihnu vallavanem, Pärnu abilinnapea ja nüüd juba teist perioodi valitud riigikogu liikmeks.
2024. aasta kultuuripealinn on Tartu!
Otsus tehti teatavaks 28. augustil kultuuriministeeriumis toimunud pressikonverentsil, millele eelnes kandidaatlinnade Narva ja Tartu taotluste ja esitluste hindamine.
Tallinna turism I poolaastal
Välisriikide püsielanikud tegid jaanuarist juunini Tallinnasse ligi kaks miljonit külastust – pisut vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Esimesel poolaastal oli aga rohkem mitmepäevakülastajaid ja ärireisijaid.
 
   
 28-12-2023
Ilmus Reisimaailma 2023. aasta viimane number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee