logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (159) 3/2020
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1-2 | 3 | 4 ]
Aitame üksteisel ellu jääda!
Keegi meist ei tea, mida lähiaeg meile toob ning kui kurjalt viirus meid sügisel ja talvel kimbutama hakkab. Info selle kohta kas, kuhu ja kuidas reisida on kohati vastuoluline ja kiiresti muutuv. Praegusel ajal on kindlasti targem rahvarohkeid kogenemisi pigem vältida ja välismaaga seotud puhkuseplaanid seniks, kuni vaktsiin meile kättesaadavaks saab, päevakorrast maha võtta. Küll tuleb aeg, mil me saame taas normaalselt oma igapäevaelu elada. Jäägem terveks!
Aastane soodne muuseumikaart elavdaks nooremate inimeste ja mitte-eestlaste muuseumikülastusi
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tellimusel uuris Kantar Emor 2020. aasta juunis Eesti elanike huvi muuseumide ja muuseumikaardi vastu. Kokku küsitleti 1514 16–84aastast inimest, kellest 826 ehk 60% oli viimase 12 kuu jooksul Eesti muuseume külastanud.
Suvisel siseturismi kampaanial oli selge mõju Eesti inimeste reisimisele kodumaal
Turismistatistika järgi kasvas Eestis majutusettevõtetes ööbinud siseturistide arv eelmise aasta juuliga võrreldes kaheksa ja nende ööbimiste arv seitse protsenti. Kasvu mõjutas muu hulgas ettevõtluse arendamise sihtasutuse turismiarenduskeskuse edukas siseturismi kampaania.
Euroopa äärealal – Iirimaal rännates
Laevareis nii-öelda suurelt maalt LääneWalesi Fishguardi sadamast Iirimaa kagunurka Rosslairi kestab neli tundi. Septembrilõpu varasügisene Iiri meri on rahulik. Pisut logisevate istmetega väsinud Stena Line’i laev jõuab vihmasele saarele pisut enne pimedat. Kui kuiv maa jalgade all, suundus Siiri merila-Hubbard esialgu lõunasse ja pärast läände.
Laevaga laevu vaatama
Tallinnal on kuulus siluett, mida saab üksnes merelt näha. Igasuvistel Tallinna merepäevadel on alati hiigelpikad järjekorrad, et väikelaevaga ühest sadamast teise sõita. Tallinna lähisaartele saab sõita väikese reisilaevaga. Võib-olla leiduks neidki, kes tahaksid suurte laevade sadamasse sõita, et näha, kui suured need laevad õieti on.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann annab teada, et Tallinkil oli vähem reisijaid, Birka Cruises lõpetas tegevuse, Viking Line’i jätkab kahe laevaga Tallinna–Helesingi liinil ja laevandusettevõtted saavad riigilt tuge.
Eesti esimene hübriidreisilaev Tõll asus reisijaid teenindama
Virtsu–Kuivastu liini reisijaid asus 2. septembrist teenindama Eesti esimeseks hübriidreisilaevaks ümber ehitatud Tõll, mille akupangad võimaldavad sõita osaliselt elektril, vähendades sellega diiselkütuse hulka ja õhusaastet.
Tallinna linn, sadam, lennujaam ja laevafirmad kutsuvad konireostusega võitlema
19. augustist kuni 19. septembrini kestab konireostusele tähelepanu juhtimise kampaania, mille laiem eesmärk on võidelda puhtama Läänemere eest. Kampaanias panevad Tallinna eestvedamisel seljad kokku Tallinna Sadam, Tallink, Eckerö Line, Viking Line, Tallinna Lennujaam, Maailmakoristus ja MTÜ Pühapäevane prügikoristus piknikuga.
Soovitused turvaliseks reisimiseks
Inimeste vajadus avastada maailma, avardada silmaringi ja sõlmida ärikontakte peab olema ka edaspidi võimalik, ent me peame harjuma uue reaalsusega, sealjuures reisimisega uutes tingimustes. Me peame meeles pidama, et reisimise võimalikkus ja turvalisus on igaühe enda kätes. On täiesti selge, et inimeste vajadus avastada maailma, avardada silmaringi ja sõlmida ärikontakte on ka edaspidi tänu reisimisele võimalik. Ükskord me reisime niikuinii!
Eesti Turismifirmade Liitu hakkab juhtima Tiit Pruuli
Eesti Turismifirmade Liidu (ETFL) volikogu valis järgmiseks kaheks aastaks uue juhatuse ja presidendiks laialdase turismikogemusega Go Traveli nõukogu esimehe Tiit Pruuli.
Turismimess MATKA toimub mais
Põhjamaade suurim turismimess MATKA on edasi lükatud. Traditsioonilise jaanuarikuu asemel oodatakse huvilisi 2021. aasta rahvusvahelisele reisimist (taas)tutvustavale üritusele Helsingi messikeskusesse 19.–23. mail.
Otepääle kauneid paiku nautima!
Seekordne aasta on nii Otepääl kui ka kogu turismisektoris olnud teistsugune – COVID-19 on paraku meile kõigile oma jälje jätnud. Vaatamata sellele saame oma külalisi siiski rõõmustada ja meil on, mida vaadata.
Kääriku – aktiivse puhkuse ja lõõgastumise oaas!
Paksude Lõuna-Eesti metsade, kuppelmaastiku ja metsajärvede poolt ümbritsetud Kääriku küla, see on spordi ja liikumisoaas kümne kilomeetri kaugusel Otepää linnast. Peidetud Twitteri märguannete, tööalaste e-kirjade saabumise helide, unetute ööde ja muude argiste murede eest. Koht, kuhu saab minna ära, kasvõi natukeseks!
Puhas puhkus aasta ringi
Eesti kauneima järve kaldal ja talvepealinna Otepää vahetus läheduses paiknev Pühajärve Spa&Puhkekeskus on juba aastaid üks armastatumaid puhkepaiku nii eestlaste kui välisturistide seas.
Toidupakendi info lugemine – millele tähelepanu pöörata?
Kõik me tahaks ju poes valida toiduaineid, mis on lisaks heale maitsele ka kasulikud. Paraku on valiku tegemine sageli keerukas, kuna vajab eelteadmisi selle kohta, kuidas lugeda toidupakendi infot, mida erinevad nimetused tähendavad ja miks nad toidus vajalikud on. Santa Maria kvaliteedijuht Kristiina Kibe selgitab, millist infot pakendile märkima peab ja kuidas seda lugeda.
Muhe maitse muistsel moel!
Toidupada on tegutsenud Otepää maaliliste kuplite vahel alates 2010. aastast. Looduskaunis kohas asuva Toidupada maalähedaselt romantiline hoov sobib kõikideks sündmusteks, mida soovitakse koos oma lähedaste või sõpradega tähistada ja mida on hiljem hea meenutada.
Kas tead, mis on täna toidumaailma suurim trend?
Eesti parima toiduaine tiitli konkursile esitatud toodete seast paistis selgelt esile trend, mida ka toidu- ja joogitootjad justkui ühest suust kinnitavad – inimesed tahavad üha enam tarbida tervislikku.
Eesti parim toiduaine 2020 on Premia vähendatud suhkruga mango-passionvilja koorejäätis
Premia 40 protsenti vähema suhkruga mangopassionvilja koorejäätis pälvis lisaks veel parima magustoidu hõbemärgi.
Kolm kuumimat toidutrendi aastaks 2021
Paljud toidutrendid vajuvad kiiresti unustusse, pea igal kuul kuuleme mõnest uuest supertoidust või väidetavast imedieedist. Mõned toidutööstuse suundumused on aga kindlamalt kanda kinnitanud. Millised on tuleva aasta võtmetähtsusega toidutrendid, millega nii suurtootjad kui väiksemad tegijad oma tootmises ja turunduses arvestama peaksid? Sellest kirjutab Margot Arula.
Hea on mõelda mõnikord miskit ilusamaks …
„Buongiorno!” ütleb Kuno Kaur sedapuhku Sulle, Sardiinia. Sobisid mulle kohe, juba lennukiaknast haaratuna. Tuleb vaid leida need teerajad tammikutesse, mäekurudesse, kus kaljude kaja kõneleb ronkade ja kullidega, kui just muidugi vaikusel midagi öelda pole; peita end päevaks pronksiaegsete kivirajatiste – nuraagide – taha; tukkuda tuhandeaastaste oliivipuude all; mõnuleda mererandades, mis mulle meelepärased.
Reisimine Eestis – millele tuleb tähelepanu pöörata?
Covid-19 pandeemiast tingituna on kehtestatud ülemaailmsed reisipiirangud, tänu millele on elavnenud siseturism ja huvi kodumaal puhkamise vastu. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet tuletab meelde, millal kohaldub turismiseadus ka Eestis pakutavatele reisidele.
Kolm ajaloolist Siberi linna: Tjumen, Tobolsk ja Jalutorovsk
Anne Roosipõld: Elu pakub põnevaid väljakutseid – olen julgenud neid vastu võtta!
Selle reisimaailma persoon Anne Roosipõld on särav, ideedest ning tegutsemishimust lausa pakatav ja nakatav. Anne töökarjäär on olnud väga põnev, täis ootamatuid väljakutseid ja julgust neid vastu võtta. Ta on Tartu ülikooli Pärnu kolledži turismiteenuste dotsent ja alates 2020. aasta juunikuust ka kolledži turismiosakonna juhataja kohusetäitja. Annes ühituvad hästi suurte kogemustega praktik ja doktorikraadiga õppejõud.
Noblessneri sadamalinnak võitis Baltimaade mainekaima kinnisvaraauhinna
Vilniuses toimunud Baltimaade kinnisvaraarenduse konkursil Baltic Real Estate Awards 2020 võidutses Noblessner The Best Urban Regeneration (parim linnaruumi uuenemine) kategoorias.
Tallinna turism esimesel poolaastal
Reisipiirangud muutsid Tallinna turismi aasta esimese poole suundumused naaberpealinnade omadega sarnasteks. Külastajate hulgas oli varasemast rohkem siseturiste, suur osa välisturiste tuli naaberriikidest ja linnakülastused olid pikemad.
Sügishooaja uued näitused Tallinnas
Lühiülevaade Kadrioru kunstimuuseumis, Kumus, Lennusadamas, Fotomuuseumis Kai kunstikeskuses ja Fotografiskas septembris avatud näitustest.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee