logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (160) 4/2020
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1-2 | 3 | 4 ]
Ka praegu tasub elust rõõmu tunda!
Enne jõule andis majandus- ja taristuminister Taavi Aas teada, et uuest aastast ei kehti enam lennupiirangud. Kahtlemata toob selline rõõmustav uudis veidi kergendust eelkõige meie reisibüroodele ja -korraldajatele, kes saavad nüüd kindlamalt hakata oma klientidele pakkuma erinevaid puhkamisvõimalusi juba talvekuudest alates. Aga samas – eestlasele omast ettevaatlikkust ei tasuks enne reisi planeerimist hetkekski unustada.
Lääne-Harju vald – looduslähedane elu-, töö- ja puhkepiirkond
Lääne-Harju vald on Loode-Eestis Harjumaal paiknev pika ja kauni rannajoone, rikkaliku loodus- ja kultuuripärandi, hea ligipääsetavuse (sadamad, raudtee- ja maanteevõrgustik) ning mitmekesiste arengueeldustega looduslähedane elu-, töö- ja puhkepiirkond. Vallavalitsuse tegemistest ja plaanidest kirjutab vallavanem Jaanus Saat.
Lääne-Harju vallas on hulk väärikaid, põnevaid ja populaarseid külastusobjekte
Selles Reisimaailmas saab väikese ülevaate järgmistest kohtadest: Padise klooster, Pakri saared, Arvo Pärdi Keskus Laulasmaal, Pakri pank ja tuletorn, Risti kirik, Rummu karjäär, Paekalda puhkekeskus ning veespordi- ja seikluskeskus, Harju-Madise kirik, Kase Antsu võrgukuurmuuseumituba, Kõltsu mõis, Järve talu aktiivpuhkekeskus, Hestia Hotel Laulasmaa Spa, Vihterpalu mõis ja park ning Amandus Adamsoni ateljeemuuseum.
Head ja maitsvad toidud ootavad sööjaid Peetri Tolli tavernis!
Rohkem kui tosin aastat tagasi avas stiilses ajaloolises tollihoones uksed Peetri Tolli tavern. Nii lähemalt kui kaugemalt tulnud külastajate kiidusõnu on pälvinud sealsed maitsvad toidud, hoonesse kujundatud ajalooline keskkond, huvitavate väljapanekute poolest rikas muuseum ja toimunud kultuuriüritused.
„Teistmoodi Paldiski” investeerimiskonverentsid on kujunenud juba traditsiooniks
Alates 2018. aastast korraldab Paldiski Ettevõtjate Liit (PEL) Paldiskis, iidse tuletorni jalamil rahvusvahelisi konverentse, kus esinejad on eesti poliitika, omavalitsuse, majanduse, panganduse ja ärieliiti kuuluvad arvamusliidrid ning kogemusnõustajad väljastpoolt Eestit.
Kuum sõna – koostöö
Täna on selge, et vanamoodi tegutsedes oleme tupikus. Nii musta stsenaariumit Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro ei pelga, sest eesti inimene ja eesti majandus on innovaatilised. Viimase ajakogemuse põhjal ütleb ta, et sellekevadine aeg ja kogu aasta on olnud paras väljakutse. Väljakutse, mille võtmesõna on koostöö.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann kirjutab, kuidas Tallinki uuele laevale pandi kiil, milliseid auhindu on saanud Paks Margareeta, miks paigaldati laevaelekter kaabliga ja kuidas säästeti 1200 tonni kütust.
Uued maitseelamused kruiisipromenaadil
Tallinna Sadam korraldab üürikonkursi, et leida koostööpartner kruiisipromenaadile kavandatud restorani/kohviku pinnale, kes aitab uuest kruiisiterminalist ja jalakäijate katusepromenaadist kujundada üks Tallinna linna visiitkaartidest ning armastatud ajaveetmise koht kohalikele elanikele ja pealinna külastajatele. Pakkumuste esitamise tähtaeg on jaanuaris 2021.
Laevanduskonverents suurte ekraanidega
Rahvusvaheline merenduskonverents „Roheline meri” toimus tänavu juba 16. korda. Kuigi reisipiirangute tõttu ei saanud mõni esineja kohale tulla, muutusid köitvaks ka videoettekanded konverentsiruumi suurtel seinaekraanidel. Ning osalejail oli valida, kas tulla teistega kokku saama või istuda arvuti taga.
Maskiball kahe teekonna vahel
Ajaks, mil Maris ja Tiit Pruuli olid kavandanud oma raamatu „Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi” esitluse meremuuseumis, olid maskid juba kohustuslikud. Ürituse fotod näitasidki peamiselt soenguid, ent raamat oli päris ja uus reisikava ülijulge.
Saare mehe portree
Kuno Kauri foto- ja sõnameenutus erinevatel saartel kohatud inimestest on kui isemoodi reisikiri.
On aeg alustada ettevalmistustega
Praeguses tervisekriisis, mil inimesed ei saa vabalt liikuda, on kõige enam kannatanud külalislahkuse ja turismi sektor. Kui piirangud kaovad, siis turism ja reisimine taastub, loodetavasti juba kevadel. Aga kindlasti mitte sellisena, nagu varem oli, tõdeb EHRLi tegevjuht Maarika Honkonen.
Eesti meister alkoholivabade kokteilide valmistamises on selgunud!
Tallinnas T1 kaubanduskeskuse Skyparki’s toimusid 6. oktoobril IX Eesti meistrivõistlused alkoholivabade kokteilide valmistamises. Eesti meistri tiitli pälvis Liina Rätsep (Kalevi jahtklubi Resto) kokteiliga Hazy Morning.
White Guide järjestas Eesti parimad restoranid
Meistritasemeni jõudis kuus restorani ja need parimatest parimad on: 180 Degrees by Matthias Diether, Ö, Fotografiska, Pädaste mõisa restoran Alexander, Põhjaka ja GMP Pühajärve restorani Peakoka Pool. Neist kaks esimest kuuluvad rahvusvahelise meistritaseme restoranide hulka ja neli järgmist meistritaseme restoranide kategooriasse.
Tööstused on lubanud: eri tarbijasegmentide toiduvalikud laienevad
Eesti toidutootjad võtsid hiljuti vastu kestliku tootmise eneseregulatsiooni, milles sätestasid muu hulgas selle, et arvestavad tootearenduses inimeste erinevate vajadustega, näiteks gluteeni- või laktoositalumatuse, taimetoitluse või veganlusega. Tere, Valio ja Eesti Leivatööstuse esindajad räägivad, kuidas nende ettevõtetes eri tarbijasegmente silmas peetakse.
Ettevõtlikkus kui isikuomadus
Juba traditsiooniks saanud Pärnu ettevõtlusnädal toimus 5.–11. oktoobril, mille raames leidsid üle Eesti aset erinevad harivad, kaasahaaravad, põnevad ja innustavad sündmused. Käesoleva aasta juhtlause oli „Avasta ettevõtlikkuse valem!”. Tartu ülikooli Pärnu kolledž kutsus huvilisi kolmel õhtul erinevatesse vestlusringidesse. Ühendav joon neis kõigis oli ettevõtlikkus kui isikuomadus.
Seitse Eesti paika valiti maailma kestlike reisisihtkohtade TOP100 nimekirja
Oktoobris avalikustas rahvusvaheline säästvat turismi arendav organisatsioon Green Destinations (Rohelised Sihtkohad) paigad üle maailma, mis valiti kestlike sihtkohtade TOP100 nimekirja. Eestist pääsesid sinna kõik taotluse esitanud: Hiiumaa, Saaremaa, Lahemaa, Järvamaa, Tartu, Pärnu ja Rakvere.
Reisijad hindavad Tallinna lennujaama teenindustaset
Novembris läbis Tallinna lennujaama 25 948 reisijat, mis moodustab umbes 11 protsenti eelmise aasta sama perioodi reisijate arvust. Novembris langes ka lendude keskmine täituvus, olles vaid 31 protsenti. ACI reisijate rahuloluküsitluse kolmanda kvartali tulemuste ja¨rgi oli Tallinna lennujaam puhkusereisijate hinnangul u¨ks kolmest parimast lennujaamast Euroopas.
Missugust teavet tuleb enne reisilepingute sõlmimist anda?
Igapäevaelus puutuvad kõik meist juriidiliste toimingutega rohkem kokku kui esmapilgul tundub. Nii ei saa sellest kõrvale põigelda ka puhkuseplaane pidades. Isegi reisi kavandades puutume kokku võlasuhte mõiste tunnustele vastava olukorraga, kus üks isik annab lubaduse midagi teha / jätta tegemata ja teine isik nõuab selle lubaduse täitmist. Selline võlasuhe võib tuleneda muu hulgas näiteks lepingust, sealhulgas pakettreisilepingust.
Euroopa äärealal – Iirimaal rännates
Iirimaa võlu peitub tema kaunilt karges looduses ja rikkalikus kultuuris, tema keerukas ajalugu ja omapärane poliitiline saatus ei jäta kedagi ükskõikseks. See on ka põhjus, miks Siiri Merila-Hubbard on mitmeid kordi seda saart külastanud. Põhja-Iirimaast kirjutas ta Reisimaailma 2017. aasta esimeses numbris. Tänavuse aasta ajakirja sügisnumbris ilmus Iiri Vabariigis nähtust-kogetust esimene ülevaatlik lugu, selle järg on nüüd teie ees.
Reisiettevõtja tagatise kohustus – millega tasub arvestada?
Turismiseadus näeb reisiettevõtjatele ette kohustuse omada pakettreise pakkudes ja müües ning seotud reisikorraldusteenuste lepingute sõlmimist hõlbustades tagatist. Ettevõtjatel tuleb järgida turismiseadusest tulenevaid nõudeid tagatise seadmisel, kusjuures peab tagatis alati vastama nii seaduses sätestatud minimaalsetele määradele kui ka olema piisav ettevõtja tegevusest tulenevate kohustustega võrreldes.
Eesti elanikud armastavad looduses reisida ja on loodusturismi võimalustega rahul
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tellimusel uuris Norstat 2020. aasta novembris Eesti elanike loodusturismi eelistusi. Kokku küsitleti 1300 18–74aastast inimest, kellest 90 protsenti oli viimase 12 kuu jooksul reisinud vabal ajal väljaspoole oma elukohamaakonda.
Ain Käpp: Inimene on õnnelik siis, kui tahab hommikul tööle ja õhtul koju minna
Ain Käpp on Eesti hotellimaastikul tuntud ja tunnustatud tegija. Tema karjäär on olnud põnev ja nii, nagu ta ise ütleb, täis ägedaid võimalusi ja tegemisi. Alates 2020. aastast on ta Eesti hotellide ja restoranid liidu juhatuse esimees ning liidu, aga ka kogu turismisektori kaalukas eeskõneleja praegusel keerukal koroonaajal.
Viljandi pärimusmuusika festival avalikustab esimesed esinejad
XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 22.–25. juulini 2021 ning selle teemaks jääb festivali pealiku Ando Kivibergi sõnul kokkumäng, nagu see pidi olema ka tänavuse festivali puhul. Publikule soovitakse pakkuda nelja muusikat täis päeva, kokku üle 60 kontserdi. Festivali täpne kava avalikustatakse mai alguses.
Viking Grace naaseb laevaliiklusse
Novembris lõpus naases Viking Grace pärast Turus madalikule sõitmist taas laevaliiklusse.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee