logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (162) 2-3/2021
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2-3 | 4 ]
Tegutseme edasi!
Väljaspool Tallinna asuvad majutus- ja söögikohad tegutsesid suvekuumusest hoolimata vägagi hoogsalt. Eestimaal ringi sõites jäid silma nii mõnedki uued huvitavad tulijad, kes andsid lubaduse end Reisimaailma järgmistes numbrites tutvustada. Loodame, et nad oma lubadust ka peavad.
Turism ja hotellimajandus taasiseseisvumisjärgses Eestis. 2. osa
Toomas Undusk jätkab eelmises Reisimaailmas alustatud ülevaadet turismi ja hotellimajanduse käekäigust taasiseseisvumisjärgses Eestis. Selles osas saame teada, millised muutused toimusid Tallinna hotellimajanduses alates aastast 1985 ja milline on selle seis täna.
Kauksi – meelispaik nii suvel kui talvel
Peipsi soojad veed ja Kauksi ranna kuumavad laulvad liivad on läbi aegade olnud suvitajate, aga ka lihtsalt kauni looduse imetlejate meelispaik. Tänavusel suvel täitus nii nende kui Alutaguse rahva ammune unistus – Järvevälja luitestiku maastikukaitsealal sai valmis Kauksi rannahoone.

Saka mõisa pargis avati 6. juunil Virumaa skulptori Aivar Simsoni (Simson von Seakyl) pronksskulptuur „Põlvest põlve”, sümboliseerimaks mõisa 400aastase ajaloo järjepidevust läbi erinevate perekondade.
Üht-teist ametiühingute turismist
Kaasaegne põlvkond ei tule ilmselt selle pealegi, et enne 90ndaid tegelesid turismiga erinevad valdkonnad ja arusaamatuks võib jääda, miks riigisisene turism oli ainult ametiühingute pärusmaa. Maret Reinmets avab tagamaid.
Mida võtta arvesse reisimisel ja reiside korraldamisel Covid-19 levikuga seonduvalt?
Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet soovitab nii reisijal kui ka reisikorraldajal end kursis hoida Covid-19 leviku tõkestamiseks kohaldatavate piirangutega. Vajalikku infot leiab näiteks välisministeeriumi kodulehelt, Reisi Targalt, kriis.ee, välisministeeriumi veebikonsuli Facebooki ja Re-open EU lehelt, samuti sihtkohariigi ametiasutuste veebilehtedelt.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann kirjutab sellest, et Tallinki ja Viking Line’i laevaga saab jälle Rootsi sõita, aga ka purjelaevaparaadist Tallinnas ja noorte mereklubi merelaagrist Laokülas.
Parvlaevadel mereohutuspäev
TS Laevad korraldas politsei- ja piirivalveametiga koostöös parvlaevadel Tõll, Piret ja Tiiu mereohutuspäeva, mille raames politseiametnikud ja vabatahtlikud merepäästjad tutvustasid reisijatele päästevestide õiget kasutamist.
Tallinna Vanasadamas avati uus kruiisiterminal ja promenaad
Tallinna Vanasadamas avati 15. juulil moodne multifunktsionaalne kruiisiterminal ja ligi kilomeetri pikkune promenaad, mis ühendab mereääre Kultuurikilomeetriga ja avab nii linnarahvale vaba aja veetmiseks seni ligipääsmatu sadamaala.
Admiraliteedi basseini kanalit ületav jalakäijate sild on avatud
Tallinna Sadam avas 24. augustil Vanasadamas A- ja D-terminali kallasalasid ühendava jalakäijate silla. Admiralisilla avamise ja sulgemise ajad on nähtavad Tallinna Sadama veebilehel ja silla otstesse paigaldatavatel infotabloodel.
Cruise Europe tähistas 30. aastapäeva
Kruiisisadamaid ühendava assotsiatsiooni Cruise Europe mõte sai alguse 1990. aastal Miamis toimunud Seatrade konverentsil, kui kruiisisektorit tervikuna iseloomustas veel nii sihtkohtade (Kariibid) kui ka reisijate (USA) poolest tugev orienteeritus maailma läänepoolkerale.
Appi, mu auto ei kuule kontserti!
Sellist appihüüet, mis oli maskeeritud sõnadega reisija, järjekord ja ooteaeg, võis Tõllu remondis oleku kahe ja poole nädala jooksul näha ja kuulda igast meediakanalist.
Laev ja sadam läksid katki
21. juulil ei suutnud Tõll enne Kuivastus sildumist käiku maha võtta ja sõitis vastu kaid. Vigastusi said nii laev kui ka kairamp ja üks auto, reisijad kannatada ei saanud. Kui sõiduplaanis kirjas oleval ajal laev ei välju, lööb see kõigi ootajate plaanid segi. Nii oli mõistetav, et nii Virtsu kui ka Kuivastusse tekkis autode järjekord ja oodata tuli tavalisest kauem.
Tallinki uus laev lasti vette
Rauma laevatehas sai 12. augustil lõpuks külalisi võõrustada. Seni oli tulnud ekraanilt vaadata niihästi laevaehituse alguse metallilõikamist kui ka kiilupanekut mullu septembris. Tallinki uue reisilaeva kord juba edasi lükatud nimepaneku ja veeskamise tseremooniaks tohtisid külalised ometi kohale sõita.
Paldiski rohekonverentsil rääkisid oma ala liidrid
Konverentsil „Teistmoodi Paldiski 2021” tehti päeva vältel asjad lihtsaks: roheteemad võeti tükkideks ja räägiti, millised on tuleviku tingimustes parimad investeerimisvõimalused siinsamas Läänemere ääres. Konverents toimus Pakri tuletorni jalamil 25. augustil.
Mida tasub teada droonide lennutamisest?
Alates 2021. aasta juulist kehtivad uued reeglid, millega drooni lennutajad end kurssi viima peavad. Tasub lugeda ja meelde jätta!
Turismiosakond tänasel päeval
Tartu ülikooli Pärnu kolledži turismiosakonnas on pidevalt midagi teoksil ja arendamisel. Meie prioriteediks on õppijad ja neile kvaliteetse hariduse tagamine, nii kirjutab Reisimaailmas turismiosakonna juhataja Anne Roosipõld kolledži veerandsajanda sünnipäeva puhul.
Kuidas edasi?
Pärnu kolledži arendusjuht Gea Kammer unistab taassumisevast, nooruslikkusest ja ideedest pakatavast majast. Pärnu linna ühes olulisemas maamärgis algas septembris taas õppetööd. Kolledžirahvas on omavahel kokku leppinud väärtused, millest kantuna järgmisi unistusi ellu viia. Viie aasta pärast tehakse kokkuvõte.
Edasi edasi
TÜ 2021/2022. õppeaasta sügissemestri 20 mikrokraadiprogrammi hulgas saab Pärnu kolledžis läbida kolm: turismiteenuste disain, ärimudeli arendamine ja ärisuhtlus ning disainiuuringud teenuste disainis, annab teada Pärnu kolledži turismikompetentsikeskuse projektijuhtAin Hinsberg.
Valminud on Eesti elanike reisikavatsuste küsitluse kokkuvõte
Küsitluse eesmärk oli uurida Eesti elanikkonna sisereiside kavatsusi suvekuudel ja välisreiside plaane 2021. aasta teisel poolel. Norstat Eesti AS veebiküstlus toimus 28. aprillist kuni 4. maini.
Rovose luksusrongiga Lõuna-Aafrika Vabariigist Victoria koskedeni
Kerli Nõu meeleolukas reisikiri viib meid seekord Lõuna-Aafrika Vabariiki. Olgugi, et selle mandri kõige arenenuma riigi asukad ise enda maad Aafrikaks ei pea, vaid sama terminit pigem õnnetutest korrumpeerunud kaasriikidest rääkides kasutavad, on kaugelt Euroopast vaadates esialgu lõpptulemus ikkagi sama – üks Aafrika kõik.
Lennuühenduse taastumine Euroopaga toob kaasa müra
Pandeemiast tingitud lennundusseisaku ajal harjusid inimesed „vaikse” taevaga. Lennuliikluse taastudes on suurenenud reisimiste ja lendude maht ja sellega kaasnev müra. Tallinna lennujaama ja Eesti õhuruumis lennuliiklust juhtiv Lennuliiklusteeninduse AS selgitab, mis mõjutab mürataset, kuidas kujunevad lennukoridorid ja -marsruudid Tallinna kohal.
Juulis oli 2021. aasta reisijate rekord
Esimesel poolaastal läbis Tallinna lennujaama 283 495 reisijat, mida oli poole vähem võrreldes 2020. aasta sama perioodiga. Juulikuus tõusis reisijate arv rekordilise 158 349 reisijani, mis on suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv alates eelmise aasta märtsist.
Pakettreiside vahendamine – mida silmas pidada?
Paljud reisiettevõtjad on otsustanud pakettreiside koostamise ja ise korraldamise asemel keskenduda hoopis partnerite reiside edasimüügile ehk vahendamisele. Nii on ettevõtja reeglina vabastatud küll turismitagatise seadmisest, kuid üht-teist olulist tuleb ka selles valdkonnas tegutsedes silmas pidada.
XVI Hiiu Folk oli kammerlik tervik
Kokku esines festivali nelja päeva (15.–18. juulil) jooksul 44 muusikalist koosseisu, korraldati 11 õpituba ja kolm loodusretke, lisaks toimusid kohtumised Anu Raua ja Tiit Leitoga ning näidati filmi ja vaadati näitust, toimus hommikuvõimlemine, külas olid Kinobuss ja keskkonnaameti telk.
Viljandi folk 2021. Uitmõtted ja muljed
Jah, vaatamata heitlikele aegadele, toimus Viljandi folk siiski, seekord 28. korda. Eks eelmise aasta vahelejäänud pidu pani taas (enam) hindama selle aasta festivali. Mõned asjad olid ehk natuke teisiti, aga folgimeeleolu oli täielikult olemas.
Läti elanikkonna küsitlus: Eesti maine puhkusesihtkohana
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus tellis küsitluse, mille eesmärk oli uurida Läti elanikkonna välisreiside kavatsusi ning huvi Eestisse reisimise vastu sel ja järgmisel aastal. Küsitlustöö tegi Läti uuringukeskus SKDS veebiküsitlusena 24.–28.05.2021. Vastas 1005 18–74aastast Läti elanikku.
Naaberriigid Mehhiko ja Belize
Kaks sooja nädalat naeratavate inimeste, värviliste majade, lokkava looduse, põneva kultuuri, napsiste turistide ja lõputute liivarandade vahel. Head lugemist!
Tiit Pruuli: Mind võlub tänini rohkem reisimaailm kui reisiäri
Selle Reisimaailma persooni – Tiit Pruuli – nime teab vast küll enamik Eesti inimesi. Paljudele seondub ta ümbermaailmareiside, Antarktika 200 ekspeditsiooni juhtimise ja laevaga Admiral Bellingshausen, koos abikaasa Marisega kirjutatud raamatuga „Jäine igatsus. Armastus Antraktika moodi” ja vahvate reisisaadetega. Turismiinimesed hindavad kõrgelt tema professionaalsust, tarmukust ja diplomaatiat turismi eest seismisel turismifirmade liidu presidendina praegusel karmil koroonaajal.
Suvitamine ja puhkamine Eestis 20. sajandil
Paide muusika- ja teatrimaja galeriis on kuni 30. septembrini avatud Eesti arhitektuurimuuseumi näitus „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil”.
„Majad, mida vajame” Rotermanni soolalaos
„Majad, mida vajame” on enneolematu rühmanäitus, mille teemaks on ei midagi vähemat kui terve inimkond ja tema tulevik. Näitus kõnetab aina tõelisemaks muutuvaid ülemaailmseid ohte, olgu need meie endi põhjustatud või meist sõltumatud.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee