logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (163) 4/2021
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2-3 | 4 ]
Vana läinud, uus tulnud
Ja olemegi jõudnud aastasse 2022. Uskumatult kiirelt on aeg läinud! Alles oli ju jaanipäev ja imeilus suvi, seejärel küll kohati liigmärg, kuid see-eest andiderohke sügis ja tänaseks on möödanikuks saanud lumiselt maaliline jõuluaeg. Mis muud, kui hakkame jälle valmistuma jaanipäevaks …
Turism ja hotellimajandus taasiseseisvumisjärgses Eestis. 3. osa
Esimeses kahes osas keskendus Toomas Undusk Tallinna turismi ja hotellimajanduse arengule, järgnevas ülevaates heidab ta pilgu teistele suurematele turismipiirkondadele: Tartu, Pärnu, Haapsalu, Narva ja Narva-Jõesuule.
Soome elanikkonna küsitlus: Eesti maine puhkusesihtkohana
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus tellis küsitluse, mille eesmärk oli uurida Soome elanikkonna välisreiside kavatsusi ning huvi Eestisse reisimise vastu 2021. ja 2022. aastal. Uuringu eesmärk oli kaardistada Soome elanike kogemust Eestisse reisimisel, erinevate ajaveetmise võimaluste olulisust ja mainet puhkusesihtkohana.
India: New Delhi, Agra, Varanasi
Kuus ja pool tundi kestnud öölend Helsingist New Delhisse tundus selle reisikirja autorile Kerli Nõule vaid neljatunnist uneaega arvestades häbematult lühike. Soomest 20:10 õhku tõusnud lennuk jõudis ajavööndite hookus-pookusest tingituna Indiasse juba hommikul 05:25. Raudlinnu jalad 20 miljoni elanikuga suurlinnas puudutasid maad enne päikesetõusu. Head lugemist!
Tüüptingimuste kasutamine – millele tasub tähelepanu pöörata?
Enamik reisiettevõtjaid kasutab pakettreisilepingute sõlmimisel tüüptingimusi. Nende kasutamine kiirendab lepingute sõlmimise protsessi, sest tingimused on varasemalt välja töötatud ja neid reisijatega eraldi läbi ei räägita. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet tutvustab pakettreisilepingute tüüptingimusi.
Turismikonverents 2021
Turismikonverentsil, mis toimus 29. septembril 2021 Tallinnas PROTO keskuses, uuriti turisminumbreid ja tutvuti lähemalt Euroopa tarbijate ootustega reisimisele ning arutleti teemal, kuidas seda teadmist igapäevatöös rakendada.
Tasemetäiendus talveülikoolis
Tartu ülikooli Pärnu kolledž pakub laia valikut koolitusi ja kursuseid, mille valikut laiendab võimalus osaleda täiendusõppijana ka tasemeõppe õppeainetel. Läbitud kursusi saab arvestada tasemeõppe õppekavade täitmisel õpiväljundite poolest sobiva ainekursuse olemasolul vastavas kõrgkoolis.
Vanasadamas on automaatsed sildumisseadmed
Vanasadamasse saabuvaid ja lahkuvaid Tallinn–Helsingi liinil sõitvaid laevu asusid teenindama automaatsed sildumisseadmed, mis aitavad hoida kokku sildumisele kuluvat aega ja säästa keskkonda.
Esimene uus Eesti tanker „Optimus”
Eesti Gaasi omanikfirma Infortar teatas veeldatud maagaasi punkrilaeva tellimisest 2. oktoobril 2018, poolteist aastat pärast vedelgaasi kütusena kasutava „Megastari” valmimist. Kiil pandi laevale Hiinas Dameni Yichangi laevatehases 17. mail 2019 ja laev valmis 18. oktoobril 2021. Nime andis Läti lipuga punkrilaevale 3. novembril Vanasadamas Eesti peaminister Kaja Kallas.
Kunstiakadeemia sai UNESCO pärandiuuringute õppetooli
UNESCO peadirektor Audrey Azoulay ja EKA rektor Mart Kalm allkirjastasid 24. novembril 2021 koostööleppe akadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna juures UNESCO pärandiuuringute õppetooli loomiseks.
Kui tead, kuhu minna
Tänane turistide ja turismiasjaliste põlvkond ilmselt teab/tunneb üsna hästi, kus asub Vietnam, Saudi Araabia, Argentina ja Peruu ning suure tõenäosusega paneb neile ka õiged pealinnanimed juurde. Kui nüüd paluda aga öelda, kus asuvad maailmakuulsad linnad Hiiva, Samarkand ja Buhhaara, läheb asi ilmselt keerulisemaks. Ja miks need linnad üldse kuulsad on?
Siret Kalmström: Ma armastan oma tööd! Päriselt!
Reisimaailma talvenumbri persoon Siret Kalmström on reisikorraldusettevõtte Germalo Reisid giid olnud juba aastast 2004. Tema meelest peab üks hea giid ja reisijuht armastama maailma ja maid just sellistena, nagu nad on, leidma üles parima ning oskama selgitada ja leppida halvimaga. Empaatia ja kirg on omadused, mis peavad giidil olema ja mida õppida vast ei saa.
ERM ootab külla
Eesti Rahva Muuseumi muuseumihoone näituseala oma enam kui 6000 ruutmeetriga on ülekaalukalt Eesti suurim. Lõviosa sellest katab Eesti kultuuriloo püsinäitus „Kohtumised”. Veebruaris avatakse vahetuvate näituste saalis näitus „Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist”.
Tourest tuleb taas!
Eelmisel aastal pandeemia tõttu ära jäänud Eesti ja Baltikumi pikima ajalooga turismimess Tourest toimub traditsiooniliselt veebruari teisel nädalavahetusel Eesti Näituste messikeskuses. Olete oodatud!
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee