logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (131) 3/2015
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Kus asub ta, me Mulgimaa?
Kultuuriloolise ja ajaloolise Mulgimaa põhituumiku moodustavad Halliste, Karksi, Helme, Paistu ja Tarvastu kihelkonnad, kus on igal suvel huvitavat toimumas.
35. rahvusvahelised hansapäevad Viljandis
Euroopa hansalinnad kogunevad igal varasuvel ühe oma liikme juurde. 2015. aasta 4.–7. juunil oldi koos Viljandis, et nautida siinse rahva erilist külalislahkust ja kultuuri.
Kaugelt tulnuna Viljandi hansapäevadel
Mulgimaalt pärit Siiri Merila-Hubbard kirjutab meeleolukalt hansapäevadel nähtust.
Restoran-kohvik Harmoonia
Põgus ülevaade Sakala Keskuses asuvast restoran-kohvikust Harmoonia, kus lisaks maitsvale toidule pakutakse erinevaid üllatusi, milledest saab lugeda selles ajakirjanumbris.
Sakala Keskus
Sakala Keskuse haldusalasse kuuluvad lisaks peamajale Viljandi Avatud Noortetuba, Kondase Keskus, Vana Veetorn, linnaraamatukogu, lauluväljak ning II Kirsimäe ja Kaevumäe lavad lossimägedes.
Amrita Cafe – oaas keset Viljandit
Igapäevasele kindlale eestipärasele menüüle, milles oma oluline koht on itaaliapärastel pitsadel, pakuvad Amrita Cafe kokad aegajalt vaheldusrikkaid üllatusi, mis on inspireeritud aastaaegadest, ilmast ja õnnetundest.
Kuulsus kui turismitöötaja
Teoreetilistele allikatele tuginedes avatakse turismitöötaja mõiste selle kõige laiemas tähenduses ja arutletakse selle üle, kuidas kuulsused sihtkohale tuntust ja tähelepanu toovad, olles nii kas otseselt või kaudselt turismitöötajad.
Merendusuudiseid
Lugeda saab Tallinna Sadama laevanimede konkursi tulemustest, piirivalvelaeva saatusest, Rootsi esimese jäämurdja 100. aastapäeva tähistamisest, Eesti Jahtklubide Liidu korraldatud esimesest purjetamiskongressist ja Eesti–Rootsi reisiliini taasavamisest 25 aastat tagasi.
Mehhiko – minu armastuse lugu
See on lugu sellest, kuidas üks eestlane on armunud Mehhikosse ja kuidas ta soovib kõike seda, mida iidne indiaanimaa eneses kannab, teistega jagada.
Taiko trummide salapärane kõla
Taiko on jaapani päritolu trummimängu stiil. Eestlannast trummari Hele-Riin Uibi tee jaapani trummide juurde sai alguse 2009. aastal.
Mis on turismiharidus?
ISCED 97 järgi kuuluvad turismierialad nii kutse- kui kõrgkoolis teeninduse valdkonda. Eestis saab seda eriala omandada ühtede andmete järgi rohkem kui neljakümnes, teiste andmete järgi vaid kuues-seitsmes kutsekoolis.
Shandrani Resort ja Spa
Mauritiuse imago on aastakümneid olnud luksuslik ja kallis – paradiis keset sinist India ookeani, millest tavakodanik vaid unistada võib. Tegelikult saab Mauritiusel puhata ka kõhnema rahakotiga.
Soomest saabunud külastajad Eestis
Uuring tõestas, et ootuspäraselt võtavad erinevatest tegevustest kõige rohkem osa puhkusereisijad, kõige vähem aga tööreisijad, kellel tööasjade kõrval jääb muudeks tegevusteks vähem aega.
Nelijärve Puhkekeskus
Sellel kevadel lisandus Nelijärvele Suvesakste Promenaad, mis pakub külastajatele mõnusat järveäärset kõndimist ja puhkepause lehtlaroheluses asuvatel pinkidel.
Tarbija õigused võivad ELi riikides oluliselt erineda
Tarbijal tasub Euroopa Liidu riikides sisseoste tehes tähelepanu pöörata erisustele – mida ja millise tähtaja jooksul saab ühes või teises riigis asuvalt kauplejalt nõuda.
Vudila – kogu pere mängumaa
Ka sel suvel ootab mängumaa, mille suurimaks tõmbenumbriks on kindlasti kolmetasandili- se liumäega veepark, lapsi koos vanematega lustima.
Eestis ja Euroopas on üks hädaabinumber – 112
Ühelt hädaabinumbrilt 112 saab nüüd kiirabi, päästjaid ja politseid kutsuda Eestis ja kogu Euroopas.
Viin – maailma kõrgeima elukvaliteediga linn
Viini elukvaliteeti hinnati poliitiliste, sotsiaalsete, klimaatiliste, tervishoiu, hariduse ja infrastruktuuri (transport, elektri ja veega varustamine) kriteeriumite järgi.
Linnateatri suvi
Tallinna vanalinnas asuv, seeneniidistikuna end kuueteistkümnesse keskaegsesse kaupmehemajja sisse seadnud Tallinna Linnateater on jätkuvalt põnev koht avastamiseks nii teatrielamuste kui unikaalse hoonestu atmosfääri poolest.
Suvine meelelahutus Tallinki laevadel
Laevadel Romantika ja Victoria I toimub erinevaid tegevusi kogu perele, eriti aga lastele, kellele pikk laevareis võib muutuda muidu igavaks.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee