logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (134) 6/2015
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Uues kuues ja uue sisuga Pärnu Estonia kuurorthotell
Tutvustame lähemalt pärast ümberehitusi ja renoveerimisi avatud kaht eriilmelist keskust. Endine Pargi maja, uue nimega Estonia Medical Spa & Hotel, on eelkõige raviprotseduuride päralt, lisaks veel sauna- ja basseinikeskus Termid. Tammsaare tänaval avati endises Valges ja Rohelises majas uue kontseptsiooniga konverentsi- ja spaakeskus Estonia Resort Hotel & Spa.
Oxford – unistavate tornide linn
Nii on ülikoolilinna kohta öelnud Inglise Viktooria-aegne luuletaja, kultuurikriitik ja koolide inspektor Matthew Arnold (1822–1888). Koos Siiri Merila-Hubbardiga teeme väikese tiiru linnas, tutvume muuseumide, raamatukogu ja Jericho linnaosaga.
Turismiharidus ja tööturu ootused
Käsitletakse turismi tööjõuturu ootusi turismiharidusele ning antakse lühiülevaade puuduvatest või nõrkadest lülidest maaturismi sektori teadmiste siirde ahelas ja võimalikest lahendusteedest, toetudes 2014. aastal MTÜ Eesti Maaturism liikmete ja eestvedajate ning Eesti Turismihariduse Liidu õppejõudude seas läbiviidud uuringu tulemustele.
Luhtre Turismitalu meelitab eheda toiduga
Luhtre Turismitalu saamisloost kirjutasime Reisimaailma 2013. aasta esimeses numbris pikemalt. Kümnenda tegutsemisaasta täitumisel küsime perenaise Marje Schmidti käest, mis on vahepealsete aastate jooksul uut ja huvitavat toimunud.
X Põhja-Eesti Turismikonverents „Pilt ette!”
12. novembril Kohtla Kaevanduspargis toimunud konverentsil selgus, et tänapäevase järjest kiireneva meedia tingimustes on tihti just pilt see, mis sunnib potentsiaalset klienti infovoogudes kihutades pidurile vajutama. Anname ülevaate ettekannetest ning nimetame aasta parimad väikeettevõtjad ja turismiprojektid.
IV Lääne-Eesti Turismi aastakonverents
Tänavuse IV Lääne-Eesti turismikonverentsi peateemaks oli „Kuidas kasvada peresõbralikuks turismiettevõtteks?”. 25. ja 26. novembril kuulati Haapsalu kultuurikeskuses ettekandeid, tegutseti töötubades ja tehti ringkäik kohalikes turismiettevõtetes. Anname teada, kes valiti aasta parimateks turismiarendajateks ja aasta turismiteoks.
Lõuna-Eesti Turismikonverents keskendus digitaalsele turundusele
Traditsiooniline turismiaastat kokkuvõttev konverents toimus 8. detsembril Tartumaal Äksi vallas Jääaja Keskuses. Tänavu keskenduti digitaalsele turundusele ja selle olulisusele turismis. Selgusid konkursi „EHE Lõuna-Eesti” parim turismiobjekt ja -sündmus ning Tartu vallavalitsuse fotokonkursi „Vooremaa Voorused 2015” võitjad.
Pitsilummus vanas kaupmehemajas
Saame tuttavaks mehega, kes lapsepõlvest saati on huvi tundnud näputöö vastu ja kel on valminud mitme näituse jagu kaunite mustritega pitslinikuid. Riho Toomra imelist loomingut saab näha Tallinnas, Suur-Karja 2 asuvas galeriis Ace of Lace.
Sheikh- Zayed -Moschee üllatused
Thea Karin kutsub meid uudistama maailma suuruselt kolmandat mošeed. Abu Dhabi on end pärast Saudi Araabia Imam Ali mošee rünnakut 2015. aasta maikuus Al-Kadeehs suurendanud turvalisust, kuid see ei takista imepärase hoone imetlemist nii väljast kui seest.
Merendusuudised
Detsembrikuu Reisimaailmas saame teada, miks Tallink loobub „Superstarist”, mida nähti oktoobrini kestnud merematkadel ja mereakadeemia 96. aastapäeva tähistamisest endises Balti Laevaehitustehase saja-aastases administratiivhoones.
Teenekas „Kõu” sai vanarauaks
Novembris lammutati piirivalvelaev „Kõu”, mis jõudis Eestisse pärast pikka teenistust Soome merevalvelaevana „Silmä” ja teenis Eesti piirivalvet kakskümmend aastat.
Talvine meelelahutus Tallinki laevadel
2015. aasta talvine Tallinki meelelahutusprogramm pakub meeleolukaid õhtuid Tallinna–Stockholmi liini laevadel ning kutsub osa saama jõulu- ja aastavahetuse üritustest, aga ka külastama erinevaid huvitavaid muuseume Rootsimaa pealinnas.
Nõiutud võlumaailm täis prantsuse elustiili luksust
Pariisis loovad igal aastal erilise jõuluõhkkonna suurte kaubamajade vaateaknad – fantaasiarohked, luksuslikud, eri teemadele pühendatud. Saame lugeda ka Pariisi vanima kaubamaja Le Bon Marché sünniloost.
Tallinna Keskraamatukogu avardab maailma
Tallinna Keskraamatukogu on oma 17 haruraamatukogu ja raamatukogubussiga Eesti suurim rahvaraamatukogu. Ja kuigi meie lugeja saab raamatuid laenata e-raamatukogust ELLU, sealhulgas väga laia valikut reisikirjandust, siis põhjust kohale tulla on nii tallinlasel kui pealinna külalisel.
Sagadi mõisa suurepärased ballid
Kas olete kunagi käinud tõelisel ballil, tundnud end 18. sajandis, kui külla sõideti nädalateks? Just sellise suurepärase elamuse saab igaüks, kes osaleb stiiliballil Sagadi mõisas. Sagadisse oodatakse külalisi 2. jaanuari mõisaballile ja 19. märtsil toimuvale maskiballile.
Narva uus turismitoode – Victoria bastioni kasematid
Narvas restaureeriti Victoria bastioni seinad, kasematid ja püssirohukelder. Püssirohukeldrisse on rajatud külastuskeskus, kasemattides avatud ajaloonäitus, mis on külastajatele avatud alates selle aasta detsembrist.
Venemaalt saabunud külastajad Eestis 2014. aasta väliskülastajate uuringu põhjal
Suurel osal Venemaa turistidest on Eestiga sidemeid või varasemaid kokkupuuteid. Silmast-silma intervjuuna küsitleti suuremates piiriületuskohtades vähemalt 15aastasi mitteresidente.
Jaapani keraamika
Jaapani keraamikal on rohkem kui 12 000aastane ajalugu. See selgitab jaapanlaste austavat suhtumist keraamikasse ja keraamikutesse. Raamatu „Raku. Kujunemine ja kogemus” autor Ingrid Allik tutvustab lähemalt raku keraamikat.
Tallinna lennujaama interaktiivsed infokioskid
Novembri lõpus avas tarbijakaitseamet Tallinna lennujaamas kolm interaktiivset infokioskit, kust reisijad leiavad lendudega seotud infot – oma õigusi erinevates olukordades alates pagasi kaotsiminekust lõpetades reisi tühistamisega.
Margaret River – Lääne-Austraalia pärl
Anna Leskin ja Stefan De Muynck kirjeldavad selles Reisimaailma numbris oma esimest kohtumist Lääne-Austraalia Perth’i osariigiga. Viie päeva jooksul selgus, et sealne loodus on ikka veel ehe, rannad suurepärased, inimesi vähe ning toidud ja veinid parimad.
Seedri Puhketalu Võrumaal
Kümme aastat tagasi ostsid Oleg ja Margit Udodov võsastunud, räämas, lagunenud hoonete ja umbekasvanud endiste kalatiikidega talu, et sellest kujundada nädalavahetuste maakodu. Tänaseks on sellest saanud mitmeid auhindu omav ja külaliste seas hinnatud kaunis puhketalu.
Kubija hotell-loodusspaa
Võru äärelinnas Kubja järve kaldal asuv Kubija hotell-loodusspaa on hubane ja mugav majutuskoht. Lisaks spaa- ja saunakeskusele ning erinevatele iluteenustele, aga samuti romantilisele Haanjamehe talule, asub siin veel Mae Pindmaa unekliinik.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee