logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (132) 4/2015
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Maria talu – viis põlve traditsioone ja külalislahkust
Pärnu kesklinnast 32 kilomeetri kaugusel Romantilisel Rannateel Virtsu suunas jääb Audru–Tõstamaa maantee äärde üheksakümne aasta vanune Maria (turismi)talu, mille juures tegutseb Maria Ratsakeskus ja Jõuluvana Korstna Talu.
Ojako Puhke- ja Koolituskeskus – hinge ja vaimu kosutav paik
Esimest korda tutvustasime Reisimaailma veergudel Ojako Külalistemaja 2002. aasta kevadel. Siis oli valmis kolm hoonet. Nüüd, kolmteist aastat hiljem, on maju kaks korda rohkem ning Ojako Külalistemajast on saanud Ojako Puhke- ja Koolituskeskus.
Mereküla tagasitulek
Pärnu lahe kaldal oli kunagi Mereküla. Millal selline nimi kaardile tekkis, päriselt veel öelda ei tea, kuid kindel on see, et 1938. aastal on ta olemas ja nüüd tuleb vahepeal 33 aastat puudunud külanimi kaardile tagasi. Tänaseks on kultuurilooliselt rikkas paigas taastatud mälestusmärk, korrastatud Roosiaeda ja hooldatud parki.
Puhkus Metsaääre külalistemajas
Ettevõtjad Olavi ja Kristi Pulst said Lottemaa avamisest julgustust rajada Tahkurannas väike puhkemaja. Nüüd ootab külastajaid merest mõnesaja meetri kaugusel männimetsa all asuv Metsaääre majutus.
Piirisaare turismitalu
Piirisaare turismitalu, mida ümbritseb kaunis ja hooldatud männimets, jääb kolmeteistkümne kilomeetri kaugusele Pärnust Riia poole mere lähedale.
Nurka talu – koht, kus kohtub vana ja uus
Katrin Virkus Sule unistas talust, kus vana ja uus kokku saavad, pikki aastaid. Tänu perenaise ettevõtlikkusele, on Nurka talust saanud just selline koht, kuhu on oodatud inimesed, kes oskavad hinnata loodust, keda huvitab endisaegsete hoonete taastamine ja vanadele esemetele hinge sisse puhumine.
Tahku Tare – mõnus peatuspaik VIA Baltica ääres
Pärnu–Ikla maanteel, 25 kilomeetrit Pärnust Ikla poole sõites või vastupidi, lõuna poolt tulles veerandsada kilomeetrit enne suvepealinna, jääb autosõitjale kindlasti silma Tahku Tare. Selle ees olev suur parkimisplats lausa kutsub sinna sisse pöörama, et saada aimu Võiste Külaseltsi tegemistega.
Nõmme Puhkebaas – koht, kus nautida Eestimaa kaunist loodust
Pärnumaa metsade vahel, Vändra vallas, iidsete kaskede all asub maaliline jõeäärne kohake – Nõmme Puhkebaas. Kauni looduse rüpes Pärnu jõe kaldal on võimalik pidada juubeleid ja pulmi, viia läbi laste- ja spordilaagreid ning koolitusi-seminare või tulla lihtsalt perega toredat puhkust veetma.
Kolmteist aastat Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskust
Klaara-Manni puhkekeskusest Pärnumaal ja nime saamisloost kirjutasime aastaid tagasi Reisimaailmas. Seekordse külaskäigu ajal uurime Katrini Ruumetilt, mida uut ja huvitavat külastajat ees ootab.
Rootsist saabunud külastajad Eestis 2014. aasta väliskülastajate uuringu põhjal
Väliskülastajate uuringu teostas Statistikaamet Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tellimusel. Silmast-silma intervjuuna küsitleti 9100 vähemalt 15aastast mitteresidenti. Küsitlus toimus suuremates piiriületuskohtades kahel perioodil: 1.08–11.09.2014 ja 17.11–14.12.2014.
Autorendi tingimused muutuvad tarbijale selgemaks ja õiglasemaks
Viis suurt autorendifirmat – Avis-Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt – nõustusid üle vaatama ja aasta lõpuks korrastama oma reeglid. Peamiselt on tähelepanu all tingimused, mis puudutavad kindlustust, kütusepaagi täitmise võimalusi, õiglasemat kahjukäsitlust ja hindade läbipaistvust.
Haaga-Helia tuleb Eestisse
Haaga-Helia Rakenduskõrgkool oma rohkem kui 10 500 tudengiga on üks suurimaid rakenduskõrgkoole Soomes. Turismimajanduse kõrghariduse andjana on see suurim õppeasutus ka Põhja-Euroopas. Nüüd on võimalik meie noortel sellises suurepärases õppeasutuses kodule lähemal oma haridusteed jätkata.
Eesti esimene automaathostel – Just Rest
Eesti esimene iseteeninduslik hostel Just Rest Viljandis pakub oma külastajatele lisaks suurepärasele asukohale soodsaid hindu ning kellaajast sõltumatut broneerimis- ja registreerumisvõimalust.
Meenutades Viljandi folgil kuuldut-nähtut
Siiri Merila-Hubbard jagab muljeid Viljandi Pärimusmuusika Festivalilt ehk lihtsalt Viljandi folgilt, millest ta esimest korda osa võttis.
Holstre-Polli puhke-, spordi- ja konverentsikeskus Viljandimaal kutsub tagasi looduse rüppe
Holstre-Polli puhke-, spordi- ja konverentsikeskuses otsitakse jätkuvalt võimalusi, kuidas looduse loodut oma külalistele tutvustada. Loodi Looduspargi alad ootavad avastamist, töistele tegemistele pakutakse kõrvale harrastuspordi võimalusi ja mõnusat olemist vaikuses või ühises rütmis.
Metsa eksides helista hädaabinumbril 112!
Sügis on marjul ja seenel käimise aeg. Metsas liikudes võib ette tulla olukordi, kus oleme eksinud ja me ei tea, kus täpselt asume. Mida kaasa võtta metsa minnes? Kuidas käituda, kui tekib olukord, kus on vaja helistada hädaabinumbrile 112?
Tallinna Sadama konverents „1965–2015: Soome sild & valge laev kui tunnel läbi raudse eesriide”
Viiskümmend aastat tagasi, 7. juulil 1965, väljus Tallinnast Helsingisse Eesti reisilaev Vanemuine. Selle ajaloolise sündmuse tähenduse arutamiseks ja tähtpäeva tähistamiseks korraldas Tallinna Sadam konverentsi.
Merendusuudised
Madli Vitismann kirjutab Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu 20. aastapäeva tähistamisest, Göteborgi laevatehase likvideerimisest, uuest liikurteest Vanasadamas ning aasta mereharija tiitli ja kaasneva preemia üleandmisest Eesti Mereakadeemia lektorile Rein Albrile.
25 aastat konkurentsi Soome lahel
Juulis 50. aastapäeva tähistanud Tallinna–Helsinki liinil sõitis esimesed 25 aastat üks Eesti Merelaevanduse reisilaev. Viimasel kümnel aastal oli see „Georg Ots” viie väljumisega nädalas. 1990. aasta algul alanud muutused päädisid kuue laevakompaniiga, mis tõi konkurentsi kõrgajal suviti kaasa kuni 40 väljumist päevas.
Et kooliaasta saaks alata!
Veel enne, kui suvi läbi saab ja peab tagasi kooli-tööle minema, tasub ette võtta üks akusid laadiv perereis. Mitmekülgne sihtkoht, kuhu pääseb kiiresti ja lihtsalt, on Soome. Üle lahe leiab hulganisti mõnusat ajaviidet tervele perele. Soome on palju rohkem kui üksnes Helsingi!
Kel veel reisiplaanid tegemata – minge Assooridele!
Kaunis ja lopsakas loodus, huvitavad matkarajad, lõputud hortensiahekid ja laavakiviaiad, säravvalged majad ning heas korras linnad ja külad, külalislahked inimesed, ülimaitsvad toidud ja joogid ning palju muud vaatamist, tegemist ja kogemist väärt on Heli Toomani sõnul see, mis Assooridele kutsub.
Tallinna Linnateater ootab juubelihooajale
Algav hooaeg, mil täitub 50 aastat tegutsemist, jätkab kõige olulisemat teatri elus – uute lavastuste väljatoomist ja vanade mängimist.
Ikebana – lillede keel
Ikebana on suurepärane võimalus suhelda loodusega, arendada ilumeelt, tundma õppida jaapani kultuuri, mediteerida, kaunistada kodu või ühiskondlikke ruume ja meeldiv viis eneseväljenduseks.
Kümme aastat roosiaeda ja viisteist aastat lilleaeda Kadrioru pargis
Kadrioru park kutsub nautima lilleilu ja osa saama suvehooaja lõpuüritustest. Täpsemat infot tasub vaadata ka kodulehelt www.kadriorupark.ee
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee