logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (133) 5/2015
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Mustpeade vennaskond ja püha Mauritius
Esimene teade Mustpeade vennaskonna olemasolust Tallinnas pärineb 1399. aastast. Siis eraldusid noored vallalised kaupmehesellid kaupmeeste Suurgildist, luues oma ühingu. Esimene säilinud põhikiri ehk skraa on aastast 1407. 1940. aastal lõpetas Mustpeade vennaskond Tallinnas tegevuse, varad riigistati. Aastal 2011 andis Tallinna linn Mustpeade vennaskonna majavalduse Pikal tänaval Tallinna Filharmoonia käsutusse.
Haaga-Helia saabus Eestisse
Üks suurimaid rakenduskõrgkoole Soomes ja suurimaid turismimajanduse õppeasutusi Põhja-Euroopas – Haaga-Helia Rakenduskõrgkool – saabus 2015/16. õppeaasta alguses Eestisse. Saame teada esimeste tegutsemiskuude jooksul toimunust.
Väljasõit Printsi saartele
Hanna Miller soovitab neil, kel Istanbulis viibides mõni päev programmivabaks jääb, teha väikese väljasõidu Printsi saartele. Kõik üheksa saart asuvad Marmara meres ja türklased kutsuvad neid ise Adalari saarteks. Enim külastatavad on Büyükada, Heybeliada, Burgazada ja Kinaliada.
Merendusuudiseid
Madli Vitisman annab teada, et Tallink ootab 15. detsembrini uue laeva nimeettepanekuid; kuidas BLRT andis kruiisilaevale kiiret abi; uuringust, mis analüüsib merendussektori tööjõuvajaduse suurust järgmise kümne aasta jooksul ning interaktiivsest mängust „Eesti 100 aaret”.
Ühegi kaubalaevata mereriigis
Rahvusvaheline merenduskonverents Tallinnas, mille korraldas üheteistkümnendat korda Eesti Laevaomanike Liit koos Corporega, keskendus tänavu aasta algusest kehtima hakanud väävlidirektiivi mõjule ja laevanduse tulevikusuundade selgitamisele.
Kaheksa päevaga ümber maailma
Reaktiivlennukiga saab maailmale tänapäeval juba kiiremini kui kaheksa päevaga tiiru peale teha. Nii lühikese ajaga aga kõikidest maailma kultuuridest ülevaadet saada võib ilmselt küll ainult EXPO maailmanäitusel. „Feeding the Planet, Energy for Life” (eesti keeles „Planeedi toitmine, eluks vajalik energia”) on avatud 1. maist kuni 31. oktoobrini Itaalias Milanos.
Gallery of Estonia
Marit Piirman küsitles kolme päeva jooksul EXPO-l Eesti paviljoni külastajatelt nende arvamust nähtust ja Eestist. Kokku rääkis ta 111 inimesega, kelledest 57 olid itaallased.
Saksamaalt saabunud külastajad Eestis
Väliskülastajate uuringu teostas Statistikaamet Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tellimusel. Kahe küsitlusetapi jooksul kokku vastas küsitlusele 364 Eestis ööbinud Saksamaa turisti.
Sloveenias armastusega
Turismi mõistes on Sloveenia hea asukohaga – peaaegu keset Euroopat. Suurest liitriigist Jugoslaaviast eraldunud maa sai ELi liikmesriigiks 2004. aastal. Euro ja Schengeni ala hakkas kehtima aastal 2007. Thea Karini ja Ruth Kivistiku meelest on Sloveenia riik, mis võiks meeldida just neile, kes ei otsi teab mis ekstreemsusi, vaid soovivad rahulikku puhkust üsna tuttavlikus euroopalikus keskkonnas.
Turismirahvas tutvus Pärnumaaga
Üle paarikümne turismifirma esindaja külastas sügisel Pärnumaal Kännu talu alpakafarmi, Estonia Resort Hotelli ja Spaad, uuenenud Viiking Spaad ja Tervise Paradiisi ning Tahkuranna golfikeskust.
Jõuluvana Korstna talu
Jõuluvana Korstna talu annab teada lähenevatest perepäevadest ja kutsub lapsi koos vanematega külla.
X turismikonverents Pärnus, 17. ja 18. september 2015
Konverentsil räägiti tulevikureisimisest ja sellest, kuidas turismiettevõtted saaksid tänast nutitrendi enda kasuks pöörata.
Eesti avastamata aarded
EASi turismiarenduskeskuse poolt läbiviidaval Eesti avastamata aarete konkursil hinnati esikoha vääriliseks Hiiumaa. Teine koht läks Romantilisele Rannateele ja kolmandaks tuli Seto Külavüü.
Villa Andropoff – paradiis männimetsas ja liivarannal
Looduskauni asukohaga puhkekeskus Villa Andropoff Pärnumaal sobib ideaalselt nii perepuhkuseks, firmaüritusteks, tähtpäevade pidamiseks kui ka privaatsust ja romantikat otsivatele inimestele.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee