logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (167) 1-2/2023
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1-2 | 3 | 4 | 5 ]
Kevad on saabumas!
Kui kuulata ilmatarku, siis ühtede ennustuste järgi läheb alles aprilli teisel poolel veidi soojemaks ja et suvi tuleb jahedapoolne, teiste (loodus)märgid lubavad aga vastupidist, ehk siis peatset päiksepaistelist aega ja ka mõningast troopilist palavust suveks. Millised plaanid ilmataadil endal on, seda on vist raske kellelgi täpselt ette teada. Ootame-vaatame.
„VENEZIA – merede kuninganna” Lennusadamas
Raha, võim, kultuur, tehnoloogia – maailma tuntuima ja vägevaima merelinna lugu ootab avastamist Lennusadamas alates 25. märtsist. Näitus annab haarava ülevaate Veneetsia vabariigi tõusust, kõrgajast ja langusest ning linna tänastest heitlusest merepinna tõusu ja massiturismiga.
Gondel
12. juunil 2023 saab Eesti Meremuuseumi gondel 40aastaseks. Tallinna gondli on ehitanud Veneetsia kuulus gondlimeister Giovanni Giuponi (1910–2002), kes alates 1970. aastate keskpaigast pidas üht Veneetsia ajaloolistest töökodadest.
Tourestil jagus tegemist mitmeks päevaks
Juubelihõnguline 30. Tourest toimus 9.–11. veebruaril. Messi külastuseks soetas pääsme kokku 27 686 inimest ja Tourestil oli kohal enam kui 300 eksponenti 27 riigist. 2024. aasta Tourest ootab reisihuvilisi 8.–10. veebruaril.
Anija mõisa lummav lihtsus
2020. aastal taasavati restaureeritud härrastemaja mõisaajastut tutvustava püsinäitusega „Mõisa aja lugu”, mis on lahendatud tänapäevases ja nutikas võtmes. Eelmise aasta parim turismiobjekt – Anija mõis – on suurepärane paik, kus võtta endale aega ja nautida elu!
Eestit avastamas. Tartu ülikooli Pärnu kolledži rahvusvahelise õppekava üliõpilaste lood
Eesti on väga kaunis ja turvaline maa, siin on nii palju vaadata ja siit on väga palju õppida. Nii võtavad oma esimesed muljed kokku kolledži heaolu ja spaateenuste disaini ja juhtimise esimese kursuse magistrandid: Sandra Real, Bella Anyango, Oksana Kononenko, Antje Dewitte, Lilian Muita, Sara Shamaun, Emma Johnson, Yashar Ahmadi, Mehak Batta, Husnain Farooq ja Marianne Pindmaa.
Aktiivne puhkus ja mõned peidetud minevikuaarded Lätis
Läti rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand pakub igal külaskäigul uusi üllatusi. Bauska linnast ning Baltimaade suurimatest kindlustest ja lossidest oleme juba kahes Reisimaailma talvenumbris – 2019 „Avastagem Lätit!” ja 2022/2023 „Lõuna-Lätis jõulumeeleolu otsimas” – lugejatele ülevaate andnud. Seekord avastame ajaloolise Semigalia (Zemgale) piirkonna Bauska regiooni, kust leidsime õige mitmeid peidetud aardeid.
Eesti turism taastub pandeemiast jõudsalt
Eelmine aasta oli parim turismiaasta pärast kolm aastat tagasi puhkenud koroonakriisi. Kui aasta alguses olid prognoosid pessimistlikumad, siis alates suvest taastus turism juba üsna hoogsalt. Ööbimiste arv tervikuna jäi vaid 15 protsenti nõrgemaks ajaloolisest turismirekordist 2019. aastal.
Euroopa parim lennujaam valmistub suvehooajaks
Tallinna lennujaam sai eelmise aasta eest mitu suurepärast nominatsiooni: Airport Council International kuulutas Tallinna lennujaama Euroopas kahe kuni viie miljoni reisijaga lennujaamade seas parimaks ja Skytaxi globaalse reisijauuringu põhjal ollakse samas kategoorias maailma lennujaamade seas seitsmendal kohal.
Tuhandeaastane Briti monarhia
Just laulupeo üleva emotsiooni ja ühtekuuluvustundega võime samastuda, kui püüame mõista, mida kätkeb brittidele Briti monarhia kui tuhandeaastase identiteedi, traditsioonide ja järjepidevuse volitatud füüsiline kandja läbi inimpõlvede. Kuningas Charles III kroonimine leiab aset 6. mail Londoni Westminster Abbey kirikus, kus on kroonitud kõik Briti monarhid alates 1066. aastast.
Paar päeva Londonis
London on hiiglaslik, multikultuurne, rahvarohke, keeruline ja kallis. Ent vaatamata kõigele on seal ka selliseid kohti, mida saab külastada-vaadata odava(ma)lt või hoopis tasuta. Londonis sündinud Nigel Kelly ja Suurbritannias pikalt elanud Siiri Merila-Hubbard jagavad soovitusi Ühendkuningriigi pealinna külastamiseks, millest võiks abi olla kas kroonimise või mõnel muul ajal.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann annab ülevaate Tallinki reisijate arvu taastumisest, riigilaevade ümberkorraldamisest, merekeele nõukoja 50. juubelist, samuti ka sellest, et jaanuaris jõudis Viking Glory pardale miljones reisija, Rosella asemel on nüüd Eckerö aktsiad ning 6. märtsil langetati Viking XPRSi ahtris Eesti lipp.
Tallinna Sadam kuulutas välja A-terminali kvartali arhitektuurivõistluse
Võistluse eesmärk on leida parim arhitektuuriidee Tallinna Vanasadama uue A-terminali, ASi Tallinna Sadam uue büroohoone ja parkimismaja hoonekompleksile ning sellega piirnevale avalikule linnaruumile.
Tallinna Sadam on erinevates kriisides edukalt hakkama saanud
Tallinna Sadama möödunud aasta tulemusi mõjutasid enim pandeemiaga seotud piirangute kadumine, mis andis hoogu reisisadamate tegevusele – reisijate arv kasvas lausa 98 protsenti. Teine suur mõjutaja oli Vene-Ukraina sõja algus ja sellega kaasnevad sanktsioonid, mis tõid kaasa kaubasadamate mahtude languse: kaubamaht kahanes 20,7 protsenti. Seejuures laevakülastuste arv oli võrdlemisi stabiilne, vähenedes vaid kolm protsenti 7130 külastuseni.
Tarmo saab 60aastaseks
Jäämurdja Tarmo veeskamise 60. aastapäeva tähistas transpordiamet 31. jaanuaril. Laev valmis 1963. aastal. Helsingin Sanomat on Wärtsilä Hietaniemi laevatehases – Helsingi Läänesadamas eelmise Lääneterminali T1 vastas – veesatud laeva kohta kirjutanud, et ehitamise ajal oli see Soome suurim jäämurdja.
Millal ei pea reisiettevõtjal olema tagatist?
Reisiettevõtja on ettevõtja, kes tegutseb reisikorraldaja, reisivahendaja või seotud reisikorraldusteenuste lepingute sõlmimist hõlbustava ettevõtjana. Tagatise kohustus puudub neist ainult Eesti ja Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) teise lepinguriigi reisikorraldaja vahendajal, teistel aga vaid konkreetsete välistuste kohaldumisel.
Riia alustas aastat kuldse säraga
Hiiglaslik kuldne ketas Läti Rahvusliku Kunstimuuseumi sissepääsu ees vihjas Läti Panga juubelinäitusele, mis on pühendatud panga mündikollektsioonile. Münte vermitakse alates aastast 1996. Riias olles tasub kindlasti jalutada ringi kaunis vanalinnas, vaadata kunstinäitusi, aga ka puhata jalga hubastes kohvikutes.
Reisile registreerimine
Välisministeeriumi 24/7 töötavale hädaabitelefonile +372 5301 9999 helistas 2022. aastal ööpäevas keskmiselt kuusteist võõrsil nõuannet vajavat Eesti kodanikku. Samal aastal vajas iga päev kuskil maailmas konsulaarabi keskmiselt kolm eestlast, enamasti oli põhjuseks reisidokumendi kaotus või vargus.
Kuidas teised meid näevad?
Kui kerge või raske on välismaalasel võõral maal sisse elada ja kuidas hakkama saada? Vastates neile küsimustele järjestab InterNations oma 2022. aasta ülevaates 52 riiki, kelle hulka kaasati ka Eesti. InterNations on ülemaailmne teistes riikides, mitte oma kodumaal, elavaid inimesi ühendav internetiplatvorm, kuhu kuulub 420 linna ja 4,7 miljonit liiget ning kus igas kuus toimub 6000 üritust ja ettevõtmist.
Hõrgud maitserännakud Läänemerel
Kõige mõnusama merereisi teevad eriti meeldejäävaks valitud maitseelamused laevapardal, mida saab jagada koos oma pere ja lähedastega. Kevad-suvisel hooajal lisab Tallinki laevade uus buffet-menüü vürtsi ja põnevust tänavatoidu teemalaud Skandinaaviast Aasiani. Kokku on uues buffet-menüüs ligi 150 rooga. Tänavatoidu teemalaua hõrke maitseid saab nautida Tallinki laevade buffet-restoranides Grande Buffet ja Delight Buffet alates 12. aprillist.
Urve, Tarmo ja Henri Kalmist – reisidele pühendunud perekond
Reisikorraldusettevõtte Bergerreisid OÜ areng algas 1997. aastal tänu Urve ettevõtlikkusele tollase aja olukorda ja puhtpraktilisi vajadusi silmas pidades – tuli leida endale meelepärane töö. Turismivaldkond oli talle juba tuttav ja teada oli, et inimesed soovisid üha enam reisida ning vajasid ka reisimisega seonduvat nõu ja abi. Aasta pärast liitus ettevõttega abikaasa Tarmo ja juba kümme aastat on selles tegev olnud ka poeg Henri. Perefirmas kannavad reisikorraldaja ja reisijuhi rolli kõik kolm: Urve, Tarmo ja Henri.
Soomlastele meeldib Kreekas puhata
Põhjamaade suurim turismimess – Matka Nordic Travel Fair – toimus 19.–22. jaanuaril 2023 Helsingi külastus- ja konverentsikeskuses. Messist võttis osa enam kui 900 firmat 70 riigist, partnermaaks oli Kreeka. Nelja päeva jooksul käis messil rohkem kui 50 000 külastajat. Järgmine Põhjamaade suurim turismimess toimub 18.–21. jaanuaril 2024 Helsingi külastus- ja konverentsikeskuses.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee