logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (170) 5/2023
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1-2 | 3 | 4 | 5 ]
Lootust paremasse tulevikku ei tohi kaotada!
Mida ootame 2024. aastalt? Lõpetame valetamise ja petmise, mis eriti sel aastal on hoogu võtnud. Enam empaatiat, üksteise kuulamist, sõbralikkust ja loobumist inimesi kurnavatest maksudest. Lootust paremasse tulevikku ei tohiks me siiski kaotada! Ilusat uut aastat!
Piilume tulevikku: mida uut saab näha värskenduskuuri läbinud Lennusadamas?
Eesti Meremuuseumi Lennusadam sulgeb oma uksed 2024. aasta jaanuaris, et läbida põhjalik värskenduskuur. Alljärgnevalt vaatame üle, millised põnevad muutused on kõiki huvilisi ootamas, kui muuseum mais taas oma uksed lahti teeb.
Turismi tuhat tahku. Teadusturism ja teaduslik turism
Selleks, et turismi tähendust kogu maailmas ühtmoodi mõistetaks, on Maailma Turismiorganisatsioon UNWTO andnud ametliku definitsiooni turismile, mida saab omakorda mõtestada mitmesugustest vaatenurkadest. Tartu ülikooli Pärnu kolledži õppejõud Heli Tooman ja Margit Kärp selgitavad, mida tähendab teadusturism ja teaduslik turism.
Lõuna-Eesti pakub põnevaid elamusi
Oktoobri alguses korraldas Eesti Reisi- ja Turismiliit (ETFL) oma liikmetele kahepäevase väljasõidu Lõuna-Eestisse, et meelde tuletada neid paiku, kuhu just tihti ei satuta, kuid kuhu teatud aja jooksul tasuks kindlasti uuesti minna, näiteks Palamusele või Värskasse.
Kas oled reisiks valmis? Reisija kontroll-nimekiri
Reisimine loob meis kõigis häid emotsioone: alguses planeerides ehk ettevalmistustöid tehes, seejärel reisides ja tagasi jõudes muljete jagamisel. Selleks, et kõik õnnestuks ja jääksid head mälestused, saab igaüks ise kaasa aidata reisiks korralikult valmistudes. Hea on kasutada reisija kontroll-nimekirja, mis aitab riske minimeerida.
Maailma vanim müüriga ümbritsetud linn
Üle saja aasta on Jeerikos tehtud väljakaevamisi ja päevavalgele on tulnud kindlustatud linna varemed, mida peetakse maailma vanimaks järjepidevalt inimeste poolt asustatud paigaks. Linn pärineb umbes aastast 8000 eKr ja on seega 5500 aasta vanem kui püramiidid.
Restoranide nädalad on taas läbi saanud – mis edasi?
Tallinna ja Pärnu restoranide nädalad on selleks korraks jälle läbi saanud. Viimaseid on organiseeritud Tallinnas aastast 2011 ja Pärnus aastast 2015. Need on andnud hea põhjuse perega väljas käimiseks, sõpradega kohtumiseks ja ühiseks einestamiseks tavapärasest soodsama hinnatasemega.
Viiking Spaa Hotell – 30 aastat!
Eesti kõige omanäolisem vee- ja saunakeskus Viiking spaa, mis asub Pärnu rannarajoonis ajaloolise Vallikraavi ääres, pakub laia valikut klassikalisi taastusraviprotseduure ja erinevaid lõõgastuspakette. Taastusravikeskuse kolmekümnenda sünnipäeva puhul oli selle tegevdirektor Kairi Lusik lahkelt nõus vastama Reisimaailma küsimustele.
Esna mõis – õnneleid Järvamaa looduses
Järvamaa ajalooline kultuuriväärtus, loomeisikute inspiratsiooniläte, loodushariduse ja huvigruppide tegevuskeskus Esna mõis tähistab 2023. aastal oma 400. juubelit. Andre Tamm külastas seda kunagi tema perekonnale kuulunud kaunist paika 21. juulil ja jagab lugejatega mõningaid mõtteid, mis virgutavast visiidist vaimuvalda voolasid.
Itaalia elanike reisieelistused ja huvi Eestisse reisimise vastu
EASi ja KredExi ühendasutus tellis küsitluse, mille eesmärk oli kaardistada Itaalia elanike välisreiside kavatsusi, huvi Eestisse reisimise vastu ja reisieelistusi. Uuring toimus veebiküsitlusena novembris 2023.
Millal tegutsetakse reisikorraldajana?
Reisikorraldajaks olemine tähendab ulatuslikku vastutust reisijate ees ja seetõttu on nende huvide kaitseks seatud reisikorraldajatele täpsed nõuded. Selleks, et mõista, kes neid nõudeid täitma peavad, on oluline teada, millal tegutsetakse reisikorraldajana. Täpsemaks mõistmiseks toob TTJA selleaastase praktika põhjal välja mõningad näited, kus kokku moodustuvad pakettreisid.
Merendusuudiseid
Madli Vitismanni koostatud lühiuudistest saab teada, millised tehnikauuendused on toimunud Tallinki Stockholmi-liinil, kas suureneb Victoria I reisijate arv Helsingi liinil ja et Cinderella asemel alustas reise Birka Gotland. Samuti loeme sellest, et aasta mereteoks valiti raamat „Eesti merenduse ajalugu”, riigilaevastik esitles uut robotlaeva ja merefoorumil räägiti Eesti lipust laevadel.
Selgus Tallinna Sadama A-terminali kvartali arhitektuurikonkursi võitja
Tallinna Sadama Vanasadamas asuva A-terminali kvartali arhitektuurikonkursi võidutööks osutus ideekavand nimega Vihur. Tallinna Sadam arendab Vanasadama ala egiidi all „Toome linna sadamasse” ning soovib pakkuda üha enamatel Vanasadama aladel linnakodanikele ja Eestit külastavatele turistidele võimaluse veeta kvaliteetaega kesklinnas mere ääres.
Merenduskobar taotles meremajanduskuul nähtavust
Kui valitsus südasuvel kiiruga kliimaministeeriumi tegi, viidi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist sinna üle meremajandus, s.t rahvusvaheline laevandus, samuti vastloodud riigilaevastik. Siseriiklik reisilaevandus – saarte laevaliiklus – viidi üle regionaal- ja põllumajandusministeeriumi. Keskkonnaministeerium sai aga lihtsalt uue K-ga algava nime.
Poliitikud esinesid laevanduskonverentsil
Tänavuse XIX rahvusvahelise merenduskonverentsi „Jätkusuutlik merendus” avas videokõnega kliimaminister Kristen Michal. Konverentsi korraldasid Corpore Konverentsid koos Eesti Laevaomanike Liidu ja Eesti Mereakadeemiaga.
FINEST rohekoridor saab teoks
Tallinna ja Helsingi sadamad koostöös linnade ja parvlaevafirmadega sõlmisid koostööleppe rohekoridori loomiseks Eesti ja Soome vahele. Koostööd toetavad mõlema riigi valitsused.
Euroopa kauge nurk – Albaania II
Eelmises Reisimaailma numbris uurisime Albaania ajaloolisi linnu, nüüd on tulnud aeg jõuda pealinna Tiranasse. Pealinna ümbrus on olnud asustatud aastatuhandeid. Linn tekkis suure mošee ümber, algusaastaks loetakse 1614. Linna asutajaks oli Ottomani impeeriumi kindral Barkinzade Süleyman Pasa (16.–17. sajand).
Reisikindlustuse kahjude summa on kiiresti tõusmas
Reisitõrked võtavad järjest suuremat osa reisikindlustuse kahjudest ja seda just Eestist reisijate puhul. Üheks põhjuseks on lihtsalt tõusnud lennureiside hinnad, kuid teine oluline mõjutaja on see, et Eestist lähtuvate otselendude arv on järjest väiksemaks jäänud.
Talvereis lõunanaabrite juurde
On novembri lõpp 2023. Jõuludeni on veel pisut aega. Läti Madona ja Gulbene piirkonna turismiarendajad kutsusid Eesti reisikorraldajaid ja ajakirjanikke vaatama sealseid mõisaid ja spordikeskusi, maitsma head toitu ja kohtuma kohalike väikeettevõtjatega.
Tauri Sumberg: Tuleb olla õiglane ja aus!
Selle Reisimaailma persoon Tauri Sumberg juhib ettevõtet Legend H&S OÜ. Rahvusvahelised partnerid teavad seda kui Legendhotels, mis on ka ettevõtte kodulehe ja e-maili laiend. Tauri ametinimetus on CEO ehk Chief Executive Officer, visiitkaardi peal lihtsalt General Wizard. Tauri sõnul on visiitkaarti on vaja ainult selleks, et teine inimene saaks su nime lugeda ning lisab, et ta ei juhi ettevõtet üksi – tulemus saavutatakse koos meeskonnaga.
Tallinki MyStaril täitus aasta Tallinna–Helsingi liinil
Tallink Grupi lipulaeval, kiirel parvlaeval MyStaril, täitus 13. detsembril 2023 üks aasta ettevõtte Tallinna–Helsingi Shuttle-liinil opereerimise algusest. Oma esimese tööaastaga on MyStar teinud üle 2100 väljumise, sõitnud kokku umbes 93 000 meremiili ehk teinud umbes 4,3 tiiru ümber maakera ja vedanud ligi 1,8 miljonit reisijat.
Pärimusmuusika „Mustrid ja jäljed”
Tuleval suvel 25.–28. juulil toimuv 31. Viljandi pärimusmuusika festival võtab luubi alla pärimusmuusika isikupärased kõlamustrid, mis aitavad erinevate rahvaste kultuurilist eriilmelisust tugevdada ja ära tunda.
Müügile tulid suvise Hiiu folgi passid
Hiiu folk on rahuliku atmosfääriga alkoholivaba festival, kus tunnevad end turvaliselt nii suured kui ka väikesed. Tere tulemast 19. Hiiu folgile 18.–21. juulil 2024!
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee