logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (168) 3/2023
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1-2 | 3 | 4 | 5 ]
Selle suve märksõna – perepuhkus!
Puhkuseplaani kavandajatele pakun välja kaks varianti: kas suunduda üle Soome lahe põhja poole või võtta ette teekond koos oma pere erinevate generatsioonidega võimalikult mere või Peipsi järve äärt mööda Narva ja Narva-Jõesuusse.
Meremuuseumi välinäitus kutsub ajarännakule läbi Naissaare oluliste paikade
Tallinna kesklinnast vaid pooletunnise mootorpaadi- või laevasõidu kaugusel asuval Naissaarel avati kevadel meremuuseumi välinäitus, mis juhatab saare olulisemate paikade ajaloost jutustavate lugude kaudu saare lõunatipust põhjarannikule, kuhu muuseum rajab uue püsiekspositsiooni ja külastuskeskuse Nargen Nord.
Mõnusa suve kõige ilusamad laevareisid Läänemerel
Kuidas veeta meeleolukas nädalalõpp või suvine puhkus, mis pakuks kõigile pereliikmetele avastamisrõõmu ja paraja annuse lõõgastust? Kui aega on vaid päev-paar, siis tasuks kindlasti ette võtta reis Tallinki laevaga üle lahe Helsingisse ja/või Stockholmi.
Enne reisile minekut kontrollige aegsasti oma reisidokumentide kehtivust
Reisimine on muutunud väga mugavaks, mistõttu sageli otsustatakse reisile minek spontaanselt, olles märgatud sooduspakkumist või avastatud, et sihtkohas toimub huvi pakkuv üritus. Piletid või reisipakett ostetakse kiiresti ja alles hiljem leitakse, et ID-kaart või pass on vahepeal juba kehtetuks muutunud, kohe muutumas või kadunud.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann kirjutab sellest, kuidas Tallinki laevad kasutavad sadamaelektrit, mereakadeemia sai õppelaeva ja kes valiti aasta mereharijaks. Veel saab teada, millise näituse avas meremuuseum, kuhu asetasid Eestis olles Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia pärja ning lugeda Viking Line’i keskkonnasõbralikest laevadest.
Star lahkus Läänemerelt
Tallink on välja rentinud seitse parvlaeva. Läänemerelt lahkus Kanadasse ka Tallinna–Helsingi liinil muutusi algatanud kiire parvlaev Star.
Pidev valmisolek ja ennetustöö tagavad reisijate turvalisuse igal meresõidul
Mandri ja suursaarte vahel parvlaevaliiklust korraldav TS Laevad panustab järjekindlalt reisijate ohutusse pideva ennetustöö ja koolitatud meeskonnaga. Reisijate maksimaalse meresõiduohutuse nimel läbivad laevad igapäevase tehnilise kontrolli ja laeva päästevarustust täiustatakse regulaarselt kõige uuemate vahenditega.
Sadam seisab elurikkuse eest nii maal kui merel
Vanasadama käimasolevate ja tuleviku kinnisvaraarenduste juures on olulise tähtsusega mitmekülgse linnaruumi loomine, mille lahutamatuks osaks on elurikkuse toetamine ja ala loodusliku mitmekesisuse soodustamine.
Kes on reisiettevõtja? Mis see kaasa toob?
Turismiseadus annab vastused küsimustele, millal tegutsetakse reisiettevõtjana ja millised nõuded reisiettevõtja suhtes kohalduvad. Selleks, et kindlaks teha, kas need nõuded kohalduvad, tuleb hinnata, kas tegutsetakse reisiettevõtjana.
Eesti Piiritusetööstuse Muuseum-Külastuskeskus Moel
Üks maailma vanimaid peenviinavabrikuid, mille rajas 1887. aastal Lääne-Virumaale Moele apteeker Jakob Kurberg, tegutseb tänaseni. 1971. aastal avati piiritustööstuse vanas viinaköögis muuseum. Vanas õllekeldris tegutseb Moe Krog ehk kõrtsituba, kus viiakse läbi degusteerimisi ja üritusi ning Moel ja Peetris on avatud esinduspoed.
Saksamaa elanike reisieelistused ja huvi Eestisse reisimise vastu
EASi ja KredExi ühendasutus tellis küsitluse, mille eesmärk oli kaardistada Saksamaa elanike välisreiside kavatsusi, huvi Eestisse reisimise vastu ja reisieelistusi. Uuring toimus veebiküsitlusena novembris 2022.
Esinduslik raekoda avas uksed
Imehästi renoveeritud barokse Narva raehoone esimene korrus on linnaelanike ja turistide päralt. Teisel korrusel asub linnapea kabinet ja väärikalt sisustatud suur saal, kuhu oodatakse inimesi kontsertidele ja pidulikele üritustele. Kolmandal korrusel asub volikogu saal ja volinike tööruumid. Keldrikorrusel plaanitakse avada restoran.
Narva linna ajalugu läbi VR-prillide
Juulis avatakse taastatud raekojas liit- ja virtuaalreaalsusekspositsioon, mis on esimene omalaadne Eestis. Põnev atraktsioon äratab virtuaalreaalsusprillide ja puutetundlike ekraanide abil ellu Narva linna, nagu teda tunti enne Teist maailmasõda ja pommitamist.
Narva on täis üllatusi – tulge vaatama!
Reisimaailm on aastaid teinud tihedat koostööd Narva linnavalitsusega ja olnud kohal näiteks kindluse erinevate objektide või rannapromenaadi lisandunud meetrite avamistel, et neist oma lugejatele teada anda. Seekord tuleb juttu uuenenud raekojast ja jõepromenaadi arendusest.
Projekt „Jõepromenaadid III”
Projekti „Jõepromenaadid III” eesmärk on Narva ajalooliste kaldapealsete promenaadide väljaehitamine, muutes nii piirilinna jõeäärseid alasid atraktiivseks linnaruumiks, mis tõstavad Narva linna elu-, puhke- ja külastuskeskkonna kvaliteeti ja konkurentsivõimet.
Narva – Euroopa algab siin!
Skandinaavia stiilis Narva hotelli peamisteks eelisteks on asukoht ja rikkalik kogemuste pagas turismiteenuste vallas. 2014. aastal avatud à la carte restoran sai oma nime ühe 20. sajandi kuulsaima kunstniku Marc Chagalli järgi.
Palgest palgesse Ida-Virumaaga
Andre Tamme romaan „Kodutuna kodumaal” (ilmus 2022. aasta jaanuaris) on läbivalt Ida- Virumaa lugu. Kirjutamise idee sai autor eaka sugulase Veera Tamme väärtuslikust mälestustepäevikust, kus oli tagasivaade sõjaeelsele Narvale ja selle lähialadele ning ülevaade ühe suguvõsa taluelu taastamise katsetele taasiseseisvumise järel.
Eesti parimad toidutooted
Piirkondlike kuldmärkide omanikud on näiteks Linnamäe lihatööstuse mahe rohumaaveise antrekoot, Nopri talumeierei toorjuustu dessert, Matsimoka trühvli salaami. Piirkondliku hõbemärgi pälvisid teiste seas Salvesti Põnni sarja ökoloogiline kaerapuder ploomi, musta sõstra ja kookosjoogiga, Eesti Pagari kartuli-röstsibula pehmik. Kuldmärk lisatakse AURA ökoloogilise filtreerimata õunamahla (A. Le Coq AS), Crafter`s Wild Forest Gin (Liviko AS), Alma Vita+ laktoosivaba jogurt virsiku-chia (Valio Eesti AS) ja Rakvere Ürt&Grill rabarberi-mündi vardaliha (HKScan Estonia AS) pakenditele.
Rännates Lääne-Iirimaal
Iirimaa, eriti selle läänepoolse osa probleem on vilets ja ettearvamatu ilm. On ju viietuhandekilomeetrine rannajoon avatud otse Atlandile. Rannikul on külalisteks tugevad tuuled, mis arenevad tormiks, sagedased on vihm ja udu, tihti eepilistes kogustes. Ka rahuliku ilmaga puhub peaaegu alati tuul, mis lisab õhule meremaitset ja -lõhna. Ent ometi kutsub see imeline maa ikka uuesti ja uuesti Siiri Merila-Hubbardit ja Nigel Kellyt tagasi.
Arvi Karotam: Hobidest on saanud elutöö, mille üle uhkust tunnen
Arvi on elus paljusid nõudlikke ja tähtsaid ameteid pidanud, osalenud reisibüroode Sputnik ja Hermann Reisid ettevõtmistes, teinud diplomaaditööd Brüsselis, olnud riigikogu kantselei haldusdirektor ja Anija vallavanem ning lisaks veel tegelenud Eesti Meestelaulu Seltsi juhtimisega. Kuid alati on ta seadnud esikohale pere heaolu, küllap seetõttu omistati talle 2019. aastal aasta isa tiitel.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee