logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (169) 4/2023
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1-2 | 3 | 4 | 5 ]
Muusikat täis suvi
Suvele tagasi mõeldes tulevad esmalt meelde just erinevad kontserdid-festivalid, neid oli kohe eriti palju ja mis tegelikult kõige olulisem – valikut jagus igale maitsele. Söömine ja hea toit oli justkui muusika kõrval teine suve märksõna – nõnda palju laatu, kodukohvikute päevi ja eripalgelisi üritusi/konkursse varem nagu poleks olnud ...
Tourestilt leiad pileti avanenud maailma
Kuigi puhkuste tipphooaeg on möödas ja argipäeva tegemised jälle käsil, ei kao inimeste reisihimu kuhugi. Uusi paiku, mida avastada, leiab nii Eestist kui välismaalt aasta läbi ja reisimise huvi on jätkuvalt tõusutrendis. Veebruaris toimuval turismimessil Tourest 2024 on kõigil suurepärane võimalus tutvuda uute sihtkohtadega ja planeerida oma järgmise aasta seiklusi.
Peidetud pärle Iisraelist
Eks see ole alati valikuküsimus, kas piirduda Eestit külastades vaid Tallinnaga või käia lisaks rabas, saartel ja sibulateel. Täpselt sama lugu on Iisraeliga, kus kõik teavad ajaloolist Jeruusalemma ja looduse imet Surnumerd, aga muudest paikadest sõidetakse üsna rahuliku südamega mööda. Seetõttu keskendub Liina Viies selles kirjutises pigem teistele kohtadele, mis võiks ränduritele inspiratsiooni ja tulevikus avastamisrõõmu pakkuda.
Üleminek kestlikule turismile Eesti turismisektoris: hetkeolukord, eeldused, mõju ja investeeringuvajadused
Uuringu eesmärk oli teha ettepanekud ja anda soovitused Eesti turismipoliitika kujundamiseks ja turismiteenuse pakkujatele kestlikule turismile ülemineku (rohepöörde) tegevuskava koostamiseks. Selleks vaatas uuringufirma üleilmseid trende ning arengusuundi turismis ja turismisektorit puudutavates regulatsioonides ning kestliku turismi parimaid praktikaid välisriikides.
Tähelepanekuid Aserbaidžaani meediafoorumilt
Thea Karin jagab muljeid 20.–24. juulil toimunud meediafoorumist „New Media in the Era of the 4th Industrial Revolution”, kuhu ta sõitis koos kolleegidega Baltikumist, Araabiast ja Aafrikast mööda looduslikult imekauneid mägiteid, mille ääres olid tühjad hooned ja sildid, mis hoiatavad maamiinide eest.
Hiiu folk viis Saarnaki laiule ja Hiiumaa kõrbesse
Hiiu folgi juhi Astrid Nõlvaku sõnul läks tänavune, 18. festival korda. Muusikutel ja peolistel vedas kõvasti ilmaga – kui mujal Hiiumaal sadaski, siis peo ajal ja -paikades mitte. 19. Hiiu folk toimub 18.–21. juulil 2024.
Head pärimusmuusikasõbrad said kokku lõikuspeol!
Suvisest festivalist on nüüd mõni aeg mööda läinud ja taas oli põhjust Viljandisse kokku tulla, sest 6. ja 7. oktoobril toimus juba 21. korda pärimusmuusika lõikuspidu, kus kuulutati välja ka tänavused etnokulbi laureaadid.
Rikkaliku valikuga Viljandi folk
Viljandi pärimusmuusika festival tähistas oma kolmekümnendat sünnipäeva. Nelja päeva jooksul meenutati aeg-ajalt algaastaid. Esimesel folgil 1993 oli külastajaid kahesaja, aastal 2023 juba kahekümne tuhande ringis. Kõik nähtud esinejad olid värvikad, meeldejäävad ja ikka jääb lootus neid veel kunagi kohata, ehk juba aasta pärast 31. Viljandi folgil!
Põhjamaise muusikaga koguperefestival – Viru folk
Virumaal Käsmu kaptenite külas toimunud 16. koguperefestivali Viru folk teemaks oli Briti saarte aasta, kus lisaks paljudele armastatud eesti folkartistidele astusid üles muusikud Iirimaalt, Šotimaalt, Inglismaalt, Mani saarelt ja Austraaliast. 9.–11. augustil 2024 toimub Viru folgi Alpi aasta, kuhu oodatakse välisesinejaid Šveitsist, Austriast ja Saksamaalt.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann annab teada EVA-316 ekspeditsioonist, Tallinki Helsingi kruiisidest, Vikin Line Cinderella populaarsusest, reederite keldrist leitud vrakist, laevasõitudest Tartus ja Kärdla patrullkaater Rahu tegemisetest.
Paldiski Lõunasadama olulisus suureneb veelgi uue kai valmimisega
Eduka ajalooga Tallinna Sadamale kuuluv Paldiski Lõunasadam on olnud oluline Eesti kaubavahetuse tagaja viimased kolmkümmend aastat. Sadama uue suure kai valmimine tõstab selle tähtsust veelgi. Paldiski Lõunasadama 30. sünnipäeva tähistati 29. augustil Paldiski Lõunasadamas investeerimiskonverentsi „Teistmoodi Paldiski” ja meeleoluka peoga Anne Veski laulude saatel.
Eestil on nüüd riigilaevastik
Mitu aastat kavandatud ettevõtmine sai konkreetse alguse, kui majandus- ja taristuminister Riina Sikkut andis 30. novembril 2022 käskkirja „Riigilaevastiku moodustamine”, mis kehtib alates tänavu 1. jaanuarist, ning kinnitas riigilaevastiku põhimääruse ja eelarve. Uue asutuse tüüp oli käskkirja kohaselt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKMi) hallatav riigiasutus.
Riigilaevastiku avatud uste päev tõstis fookusesse uued tehnoloogiad
Hundipea sadamas toimus 29. septembril riigilaevastiku avatud uste päev, mis tõstis fookusesse uued tehnoloogiad, tuleviku laevad ja Eesti nutipoide võrgustiku arendamise perspektiivi. Avatud uste päeva programmi avas Eesti esimese tehisintellektil põhineva mehitamata teaduslaeva pidulik ristimine ja veeskamine.
Eesti – suure ajalooga väike mereriik
Eesti on mereriik. Väike küll, aga oma koha suuremate mereriikide seas veenvalt välja võidelnud. Maailma mastaabis märgilist on siin tehtud ja juhtunud omajagu. Ei usu? Loe siis Reisimaailma edasi ja hakkad uskuma! Paksus Margareetas leiad veel ohtralt tõendeid, et meie mereajalugu on tõeliselt vägev. Nii et sea sammud Tallinna vanalinna tüsedaima torni poole!
Torgu Kuningriik sai kroonitud pea ja postmargid
Augustikuus tähistasid sörulased oma uue kuninga kroonimist, kelleks aasta eest oli valitud Kirill I poeg Kristjan. Kroonimistseremooniaks Sääre Tuletornilinnaku simmanimajja jõuti rongkäiguga, milles osalesid nii külla tulnud kuningad üle Eesti kui kuninga sõdurid. Kuningas Kristian I kroonimise puhul väljastati ka kaks uut postmarki, millest üks on Eesti-siseseks kasutamiseks ja teine rahvusvahelise posti jaoks.
XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa”
Noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa” (30. juuni kuni 2. juuli) külastas ligi 90 000 inimest, kellele esines 31 415 lauljat, tantsijat ja pillimängijat. Tantsupidu „Sillad” etendati suvekuuma päikese all kolmel korral ning Vabaduse väljakul toimunud rahvamuusikapeo lähteideeks või -nimetajaks oli sõna „päriselt” ja selle sügavam tähendusväli. Pärt Uusbergi sõnul olid lauljad erakordselt hästi ette valmistunud ja liigijuhid teinud suurepärast tööd. Ta tänas kõiki, kes taevataadi poolt saadetud piksenooltest, kõuemürinast ja paduvihmast ei hoolinud ning nautisid pidu lõpulauluni. XXVIII laulu- ja XXI tantsu- ning rahvamuusikapidu toimub 3.–6. juulil 2025 aastal Tallinnas.
Eesti pikim festival – Tallinn Fringe
Tallinn Fringe festival toimus 18. augustist 18. septembrini ja selle jooksul nägi enam kui kahtsada etendust neljakümnelt artistilt kahekümnest riigist. Kuu aja jooksul täitusid Tallinna kultuuriklubid, galeriid, angaarid ja toimumislavad kõige eesrindlikumate ja uuenduslikumate lühietendustega Eestist ja välismaalt.
Albaania – Euroopa kauge nurk
Albaania, maariba Balkani poolsaare edelanurgas, on Eestist enam kui kolmandiku jagu väiksem, kattes 28 748 ruutkilomeetrit. Aadria ja Ioonia mere rannajoone pikkuseks mõõdetakse umbes 360 kilomeetrit. Albaania lõunanaaber on Kreeka, itta jäävad Kosovo ja Põhja- Makedoonia ning põhja poole Montenegro. Albaania on koduks umbes kolmele ja poolele miljonile inimesele. Sellest, kuhu Albaanias kindlasti minema peaks, kirjutavad Reisimaailmas Nigel Kelly ja Siiri Merila-Hubbard.
Andrus Aljas: Elu on andnud võimalusi olla suurte asjade juures
Selle Reisimaailma persoon on Andrus Aljas – Eesti parima kuurorthotelli Estonia Resort Hotel & Spa juht, mittetulundusühingu Destination Pärnu idee algataja, elluviija ja juhatuse esimees ning Pärnu lennuväljalt rahvusvaheliste lennuühenduste käivitamisel Helsingi ja Stockholmi vahel eestvedaja.
Jogurtitootja Danone’i Baltikumi ettevõtted pälvisid hinnatud B CorpTM sertifikaadi
Tänavu juunis omistati Danone’i Baltikumi ettevõtetele kõrgelt hinnatud B CorpTM sertifikaat. Seda eelkõige tänu Danone’i pikaajalisele pühendumusele tasakaalustada majanduskasv jätkusuutlikkusega sotsiaal- ja keskkonnavaldkonnas.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee