logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (33) 3/2001
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5-6 | 7 | 8 ]
Lk. 10
Eesti turism ja Euroopa Liit
Eesti Turismifirmade liidu president Daisy Järva iseloomustab turismi kui regionaalarengu liikumapanevat jõudu. Eesti turismi infrastruktuur vastab juba praegu suures osas euronormidele, kuid kahjuks on turismitööstus Eestis seni arenenud isevooluteed, entusiastide ja firmade toel. Meie turismipotentsiaal on suures osas veel kasutamata, valitsus ja avalik sektor pole sellele vajalikku tähelepanu pööranud. Nagu igasse teise majandusharusse, nii tuleb ka turismi investeerida.
Lk. 12 – 18
Järvamaa suvi
Siseturismi hooaeg Eestimaal algab Paidest, sest seal peetakse kodumaist reisilaata Matkamiks. Kuna Paide on Eestimaa keskpunkt, sõidavad siit mööda paljud, aga tasuks ka sisse pöörata. Külalislahke linn Türi pakub kevadel turistidele mitmeid võimalusi. Jäneda mõisas on hea nõupidamisi korraldada, Jänedal toimuvad ka näiteks Eesti Talupäevad ning kuulsad simmanid.
Lk. 19 – 21
Tallinn – võsa ja autod
Tallinn võib saada vägevaks turismi- ja puhkelinnaks, kui suudame jagu saada omakasupüüdlikest arusaamadest. Kuigi linnarohelus on väärtus, kipub Tallinn lihtsalt võssa kasvama, kusjuures pargid on muutumas järjest ohtlikemaks. Autod on vallutanud linna, kuid transpordi kardinaalse ümberkorraldamisega saaks Tallinna muuta turistidele ja linnakodanikele meeldivaks, puhtaks ja rahulikuks linnaks.
Lk. 22 - 23
Katrin Klaas – parim teenindaja
Scandic Hotel St. Barbara administraator Katrin Klaas, kes kannab tiitlit Aasta teenindaja, on St. Barbaras töötanud selle avamisest saadik. Oma töö kõrvalt lõpetas ta kõrgkooli. Katrinile meeldib oma töö ja vahetu suhtlemine inimestega.
Lk. 24 – 30
Pärnumaa suvi
Eestimaa suvepealinn valmistub hooajaks. Et rikkalikust ürituste valikust ülevaadet saada, avaldame 2001. aasta suveürituste ajakava.
Lk. 28 - 30
Blauhaus – sinine maja Pärnus
Blauhaus on vastvalminud kaasaegne teenindus- ja kaubanduskeskus Pärnu südames. Ehitustöödega alustati eelmisel aastal, hoone valmis veebruaris 2001. Blauhaus on funktsionaalne ja esteetiline kompleks: esimesel korrusel on teenused ja kaubandus, teisel korrusel valmisrõivaste kaubamaja, kolmandal korrusel asub teeninduskeskus.
Lk. 34
Kas eesti köök on moes?
Rahvusrestoranid on Eestis väga moes ning neid tekib aina juurde. Samas on unarusse jäänud eesti köök, kuigi turistid selle vastu kindlasti huvi tunneksid. Viimasel ajal on avatud söögikohti, kus saab maitsta eestlastele igiomaseid toite, mis on omandanud uue näo ning mis oma lihtsuses pakuvad üllatavaid maitseelamusi.
Lk. 40 – 41
Autorendi piiramatud võimalused
Balti Autoliisingu AS on lühi- ja pikaajalisele renditeenusele spetsialiseerunud ettevõte, kelle põhitegevused on teenusliising, autorent, bussirent ja haagiste rent.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee