logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (35) 5-6/2001
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5-6 | 7 | 8 ]
Lk. 5 - 7
Ida-Virumaa ootab turiste
Eestimaa kirdenurka on alati seostatud põlevkivitootmisega. Kuid Ida-Virumaal on palju kauneid ja omapäraseid kohti, mida nägemata jääb pilt Eestimaast poolikuks. Ida-Virumaal on ääretud metsad, palju järvi, ainulaadne Ontika pankrannik, Peipsi järv, põnev Narva linn, põlevkivimuuseum ning palju muud huvitavat. Siin on ka hinnatud puhkepaiku ja sanatooriume, kus abivalmis personal kindlustab turistile nii mõnusa puhkuse kui tugeva tervise.
Lk. 19 – 21
Narva-Jõesuu sanatoorium
Narva-Jõesuu sanatoorium on parim koht puhkamiseks ja tervise taastamiseks. Raviteenust pakutakse korraga 70 patsiendile, koos puhkajatega majutatakse 150 inimest. Sanatooriumis pakutakse mitmeid erinevaid ravipakette ja suures valikus raviprotseduure ning iluraviteenuseid. Meelsasti tulevad siia emad lastega, et laste tervist kosutada.
Lk. 24 – 27
Tiina Jokinen kogub maid ja keeli.
Reisibüroo K tegevjuht Tiina Jokinenil on läbi käidud kõik kontinendid, välja arvatud Antarktika. Reisimine on tema suur kirg, mis sai alguse juba lapsepõlves. Tema teine hobi on keelte õppimine – ta valdab üheksat keelt.
Lk. 32 - 33
Lõuna-Eesti turismiregioon
Lõuna-Eesti turismiregioon koosneb kuuest maakonnast: Jõgeva, Põlva, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru. Siinset turismielu suunavad sihtasutus Lõuna-Eesti Turism ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiagentuuri Lõuna-Eesti Büroo. Eesmärk on ühtse turismipiirkonna kujundamine, sest regiooni tervikuna on kergem müüa kui iga väikest üksust ja toodet eraldi.
Lk. 40 – 41
Poola lennuliinid Eestis
LOTi liini esimene lend Tallinnasse toimus 17. augustil 1932. Vahepeal LOTi lennukid Eestisse ei lennanud, lennuliiklus taasavati 2000. aasta oktoobris. Liinil lendab mugav kaasaegne reaktiivlennuk kuus korda nädalas. Lennuteenuseid pakutakse professionaalsel tasemel, alaliste reisijate jaoks kehtivad mitmed soodustused.
Lk. 42 - 43
Postkaart on parim suveniir
Paljud turistid armastavad kohast, kus nad viibivad, saata kodustele postkaarte, sest postkaardid on odav ja ilus suveniir. Turistid ostavad peamiselt kohavaadetega postkaarte, kuid Tallinna Postkaardikeskuses ja kõikjal vabariigi sidejaoskondades on müügil suur valik väga mitmekesise temaatikaga postkaarte. Uue teenusena pakub Postkaardikeskus võimalust kliendil ise oma postkaart kujundada – kohapeal kantakse kaardile digitaalfoto, tekst ja kaunistused . See on hea võimalus ka originaalsete kutsete ja jõulukaartide valmistamiseks.
Lk. 44
Western Union – kiireim rahaülekanne
Aasta tagasi alustas Eesti Post kiirrahasaatmise teenuse pakkumist, praegu on see kättesaadav 188 riigis. Vabariigis on kokku 54 sidejaoskonnas võimalik seda teenust kasutada. Western Unioni kiirteenus on asendamatu, kui teie sugulane või sõber on välismaal olles hätta sattunud, sest ta saab saadetud raha kätte praktiliselt mõne minutiga, kusjuures riikide vaheline kaugus pole oluline.
Lk. 45 - 47
Corrida – julmus või üllus?
Hispaania rahvapidustuste vältimatu osa on härjavõitlus, mida põhjamaalased peavad liiga julmaks vaatemänguks. Olümpiamees Jüri Tamm selgitab corrida olemust ja filosoofilist tagapõhja.
Lk. 48 - 53
Suvesündmused Eestimaal
Suvel toimus Eestimaal sadu väga huvitavaid sündmusi, ajakirja maht võimaldab neist meenutada vaid mõnda: suve algul toimunud söögile pühendatud üritust Grillfest, suve keskpaiku toimunud suurt rahvapidu Õllesummer ja üsna omapärast elustiili viikingite laagris.
Lk. 62 – 66
Baltic Hotel and Restaurant Systems
BHRS tegutseb aastast 1996 Eestis, Lätis ja Leedus, peakontor asub Tallinnas. BHRS pakub oma klientidele kvaliteetseid tooteid ja kõrgetasemelist teenindamist. Sel aastal tähistas BHRS oma 5. sünnipäeva. BHRS pakub juhtimissüsteeme majutus-, toitlustus- ja meelelahutusettevõtetele ning ka vastavat koolitust. Hetkel pakutakse Baltikumi väikehotellidele uudset toodet NIMETA, mis on odav ja kaasaegne paljude võimalustega internetipõhine juhtimissüsteem. BHRS korraldas augustis näituse “Hospitality Technology Days 2001”.
Lk. 73 – 75
Lepanina Hotell
Lepanina Hotell asub Pärnumaal Häädemeeste vallas. Hotell on põhjalikult renoveeritud, lisaks hotellitubadele Orava, Jänese ja Rebase majades on külaliste käsutuses ka mugavad kämpingumajad. Korraga saab majutada paarsada inimest. Lepanina hotellis on 4 nõupidamissaali ja head konverentsitingimused. Lisaks tavapärastele sportimisvõimalustele on siin veel 15 rajaga minigolf, eelsoojendusega välibassein ja solaarium. Hubases ja koduses Lepanina motellis on mõnus puhata igal aastaajal. Eriti nõutav on kolmepäevane aastavahetuse pakett.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee