logo esimene osa pühapäev 21 juuli 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub september 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (34) 4/2001
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5-6 | 7 | 8 ]
Lk. 4 - 15
Läänemaa ootab turiste
Läänemaa ja Haapsalu on turistidele ja loodussõpradele tuntud paik: siin on hea puhata, linde vaadelda, mere ääres jalutada, ajaloomälestistega tutvuda. Haapsalu on eelkõige tuntud oma lossivaremete ja Valge Daami legendiga, mis meelitavad kohale palju külalisi. Turistide teenindamiseks on Läänemaal ja Haapsalus mitmeid väga hea tasemega majutus- ja söögikohti.
Lk. 22 – 23
Noor ja agar Aet Jürgenstein
Aet Jürgenstein on alles 25 aastane, kuid tänu tublidusele on ta ametiredelil tõusnud ning juhib hotellis Palace 11-liikmelist meeskonda. Aet on vastuvõtu teenistuse juht. Talle meeldib inimestega tegelda, kliente oma hotellis tervitada ja nende peatumist Tallinnas meeldivaks muuta.
Lk. 24 – 27
Matkamiks 2001
27. ja 28. aprillil toimunud siseturismimess Paides avas Eestimaa reisisuve. Messist võttis osa 84 eksponenti, messi raames korraldati ka siseturismi alane seminar. Esmakordselt oli seminar ka venekeelsele kuulajaskonnale. Messi kohta avaldavad oma arvamust nii osalejad kui ka külastajad.
Lk. 32 - 34
Reval Hotel Latvija
Riia kesklinnas alustas hotell Latvija pärast põhjalikku rekonstrueerimist uut elu – hotelli 26 korrust ootavad kliente kogu maailmast. Loomulikult ka Eestist, sest vahepeal soiku jäänud lähiturism on jälle populaarseks muutumas. Reval Hotel Latvija missioon ongi arendada Baltikumi siseturismi.
Lk. 47 – 51
Turismipoliitika konverents
Pärnus toimus aprilli lõpus kahepäevane turismipoliitika konverents, mille korraldasid Tartu Ülikooli Pärnu Kolledzhi õpilased. Kahe päeva jooksul räägiti turismikoolitusest, praktikaprobleemidest, tööjõuturust ja paljust muust. Esinejate hulgas oli Eesti tuntud turismiteoreetikuid, aga ka turismieriala õppuritel oli võimalus oma arvamus turismipoliitika kohta välja öelda.
Turismipoliitika konverentsi valmistasid ette ja viisid läbi TÜPK õpilased Kristi Lüüs, Karini Ruubas, Annika Sorell ja Kätlin Kivi õppejõudude Heli Müristaja ja Ain Hinsbergi juhendamisel. Konverentsi ettevalmistamine oli neile õpilastele ka kolledzi lõpueksamiks. Selle konverentsi korraldusmaterjalidega saab põhjalikult tutvuda siin.
Lk. 52 - 53
Juutidele meeldib Eesti
Vanasti oli Eestis kolm suurt juudi linna – Võsu, Pärnu ja Elva. Eestis käidi meelsasti puhkamas, sest siin oli jahedam kliima ja tervislikum toit. Kuhu on juudid nüüd kadunud? Miks nad enam oma lemmikpuhkepaiku üles ei otsi? Küllap oleme ise süüdi, et ühed rikkaimad turistid on Eestist võõrdunud.
 
   
 11-07-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta suvenumber...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee