logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (36) 7/2001
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5-6 | 7 | 8 ]
Lk. 5 - 15
TOUREST 2001
Turismimessil TOUREST 2001 osales 316 eksponenti viieteistkümnest riigist. Messi külastas 14543 külastajat, neist 2864 professionaali ja 700 turismieriala õppurit. Turismimessi ajal toimus kolm seminari: Mida turist Eestilt ootab?, Eesti ettevõtja teel Euroopa Liitu ning Kultuur ja turism. Messil anti välja parima turismiedendaja ja parima turismiobjekti tiitel.
Lk. 16 - 17
Hermann Reisid
Reisibüroo Hermann Reisid on klassikalist täisteenust pakkuv reisibüroo, kellel on lisaks kahele büroole Tallinnas ka kontorid Tartus ja Pärnus.
Hermann Reiside juhatajana tööta alates eelmise aasta juulist Tauri Sumberg, kes tutvustab reisibüroo tööd ning teenindustöö põhimõtteid.
Käesolev aasta on Hermann Reisidele juubeliaasta.
Lk. 42 - 45
Vana tuttav – Scania
Pärast kolme nädala pikkust seiklemist Leedus, Lätis ja Eestis jõudis Scania reklaamikampaania “Scania Baltic Caravan 2001” 15. septembril Tallinnasse.
Scania karavan oli kokku pandud kolme riigi Scania erisugustest sõidukitest, demonstreeriti nii luksusbusse kui ka näitusetreilerit ja konverentsibussi.
Lk. 40 - 41
Kõik nõud saab Koduluxist
Tallinnas Kadaka tee 74F asub firma Kodulux, mis pakub toitlustuskohtadele alates lasteaedadest kuni eliitrestoranideni kõike, mida toidu valmistamiseks ja serveerimiseks vaja läheb: potte-panne, köögitarbeid, karastatud klaasist ja kristallpokaale, taldrikuid, vaagnaid, vaase, tuhatoose jne. Suurest näidistesaalist ja vastavatest kataloogidest on lihtne valida meelepärase kujundusega ja hinnalt sobiv serviis koos kõikide vajalike lisatarvetega.
Lk. 22 - 23
Eesti firma Nordic Jet Line
Nordic Jet Line spetsiaalselt Soome lahel sõitmiseks ehitatud kaks katamaraani on muutunud paljudele reisijatele lausa asendamatuks liiklusvahendiks Tallinna ja Helsingi vahel. Nordic Jet (ehitatud 1998) ja Baltic Jet (ehitatud 1999) on identsed, erinedes vaid värvilahenduste poolest. Lisaks kiirusele (üle lahe vaid saja minutiga) võlub reisijaid katamaraanide mugavus. Reisija saab valida Business Class´i ja Jet Class´i vahel, veeta aega baaris või ka reisi ajal tööd teha.
Katamaraan mahutab 428 reisijat.
Lk. 24 - 29
Domina City Hotell
Tallinna kesklinnas asub ajaloohõngulises, stalinistlike elementidega ja vastselt restaureeritud majas hotell, mis üllatab turiste ka oma itaaliapärase luksusega. Hotelli ruumide seinu kaunistavad Itaaliast pärit kunstiteosed, hotelli interjöör on kujundatud beezhides toonides.
Hotellis elamine annab turistile ainulaadse elamuse, sest akendest avaneb fantastiline vaade vanalinnale. Eriti ilus on see vaade katusekorruse tubadest.
Hotelli tutvustavad Aare Jaanus ja Jane Tiro.
Lk. 38 - 39
Kartulid ja roosid Laheotsa talust
Laheotsa talu Harjumaal Padise vallas on ainus ettevõte Eestis, kes pakub laias valikus omakasvatatud köögivilja ja kartulit ning nendest valmistatud tooteid. Talu on spetsialiseerunud toitlustusettevõtete, asutuste köökide ja kaupluste varustamisele, kusjuures tänu kaasaegsetele hoidlatele toimub klientide varustamine aastaringselt. Laheotsa talus kasvatatakse kolmel tuhandel ruutmeetril roose
Lk. 12 - 13
Kas kirjapilt müüb?
Taibukad ärimehed panevad oma kaubale ja firmale nime, mis hästi müüks. Kuna praegu on päevakorral Eestile märgi otsimine selleks, et Eestit paremini turistidele müüa, siis võiks kaaluda sedagi, kuidas muuta meie kohanimed turistidele ahvatlevamateks. Eriti oluline on see kevadise Eurovisiooni lauluvõistluse peale mõeldes.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee