logo esimene osa pühapäev 21 juuli 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub september 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (37) 8/2001
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5-6 | 7 | 8 ]
Lk. 18 - 19
Kaup ja märk turisminduses
Iga uue aasta künnisel kutsutakse turismirahvas Pärnusse konverentsile. Seekordne Pärnu turismikonverents oli järjekorranumbrilt juba kuues ning kandis pealkirja KAUP ja MÄRK. Konverentsil räägiti turismist kui kaubast ja selle müümise võimalustest. Brand, logo ja slogan, riiklikud turismimärgid – kõigel sellel on turismiga tegeleva ettevõtte jaoks suur tähtsus. Hea näide on Pärnu linn, kust on alguse saanud mitmed järgimisväärsed ettevõtmised.
Lk. 31 - 33
Rahvusvaheline toidumess
9. Rahvusvaheline Tallinna Toidumess toimus 31.okt. – 2. nov. Eesti Näituste Messikeskuses.
Mess oli varasematest küll väiksema mahu ja eksponentide arvuga, kuid see-eest väga asjalik ja töine. Elavnemist Eesti toiduturul peegeldas ilmekalt ekspositsiooni tehnikaosa, eriti suurejooneline oli seekord leiva- ja pagaritööstuse esitlus.
Toidumessi raames peeti ka mitmeid kutsemeisterlikkuse võistlusi, selgitati välja aasta parim kokk, kelner ja kondiiter.
Lk. 22 - 23
140 aastat eestlust Krimmis
Septembris peeti Ukrainas Eesti suvepäevi. Suvepäevade raames toimus teaduskonverents, mis oli pühendatud eestlaste üle sajandi kestvale tegevusele Krimmis, ajaloo ja tänapäeva probleemidele.
Krimm on ka suurepärane turismiobjekt, sest siin on fantastiliselt ilus loodus, külalislahked inimesed, eesti külad, Must meri.
Lk. 12 - 13
Teemapargid Eestis
Tartus toimus konverents, mille eesmärk oli tõhustada Lõuna-Eesti turismi arengut ja teadvustada tihedama koostöö vajadust.
Lõuna-Eesti teemapargid on enamuses pere-ettevõtted ja parkidel on suur osa looduslähedase mõtteviisi propageerimisel. Looduspark on huvitav ajaveetmiskoht, aga ka teadmiste ammutamise koht. Turistide seas muutuvad teemapargid järjest populaarsemateks.
Lk. 24 - 26
Lõokese hotelli tervisekeskus
Nüüdsest asub Lõokese hotelliga ühes hoones moodne tervisekeskus. Nüüd on külastajal võimalus ravi ajal puhata ja puhkuse ajal ennast ravida. Eriti teretulnud on võimalus ennast kohaliku ravimudaga ravida. Pakutakse ka palju teisi tõhusaid raviprotseduure nii ravipakettidena kui ka üksikprotseduuridena.
Lõokese hotell on meeldiv peatuspaik igale turistile, siin on väga hea restoran, head tingimused konverentside ja nõupidamiste korraldamiseks, mõnusad saunad ja basseinid. Hotell on ka väga peresõbralik.
Lk. 20 - 21
Eestile ja Tallinnale uus nimi?
Kui tahame, et meie riik, pealinn ja ka väiksemad kohad ennast müüksid, peaksime tõsisemalt tegelema nimede muutmise probleemiga. Meie maavillaste ja labaste nimede asemele leiaksime väga kergesti toredad ja müügiks sobivad nimed ajalooürikutest. Pea igal Eesti linnal ja maakonnal, küladest ja tänavatest rääkimata, on muistsetest aegadest saadik üsna mitu erinevat nime olnud – valikuvõimalus on suur. Eurovisiooni peale mõeldes – see toimub Saku Suurhallis, Paldiski mnt 104B, Tallinn, Estonia. Igav! Aga võiks toimuda: Saku Hall in Rocca-al-Mare, Lindanise, Harria, Estland.
 
   
 11-07-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta suvenumber...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee