logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (117) 2/2013
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4-5 | 6 | 7 | 8 ]
SakuTour ehk Õllepealinna radadel
Sellel aastal sai Saku valla vallas alguse Saku Pruulikoja, Saku Mõisa, Metsanurme külakeskuse ja Esko talu uus ja huvitav koostööettevõtmine – turismipakett SakuTour, mille kohta läheb info ka laia maailma.
Saku vallavanem Kuno Rooba
Kuno Rooba leiab, et Saku vald on õnneliku saatusega vald, mille edukuse tagavad tugevad asutused, hea konkurents ning mõistlik koostöö.
Saku Mõis
Saku aleviku vanim, väärikaim ning kauneim hoone on muinsuskaitse all kui arhitektuurimälestis. AS Saku Maja restaureeris mõisa põhjalikult ning nüüd võõrustab külalisi kui puhke- ja seminarikeskus.
Metsanurme külakeskus
Metsanurme külaselt on Harjumaal üks vanimaid ning suurepärane näide selle kohta, et külaseltsi pealt saab suuri asju korda saata.
Rehe Seltsimaja
Rehe seltsimaja on tore ja innustav näide sellest, kuidas ettevõtlikud inimesed oma küla elamisväärsemaks saavad muuta.
Esko talu
Eestlastele rohkem Uuevariku taluna (“Õnne 13”) tuntud Esko talu on piima- ja lihaveiseid kasvatav ning piima ümbertöötlemisega tegelev talu, kes nüüd on otsustanud ka turismis kaasa lüüa.
Veretu vibujaht Kajamaal
Kümmekond aastat tagasi oli Kajamaa küla tuntud kui hobuste võidusõitude läbiviimise koht, nüüd toimub siin vibulaskmine nii harrastajatele kui sportlastele.
Vembu-Tembumaa
Nimi viitaks otsekui sellele, et siin on väikelaste mängumaa, kuid tegelikult pakub Kurtna külas asuv lõbustuspark huvitavat tegevust igas vanuses külastajale.
Männiku Safarikeskus
Saku ja Tallinna vahel asub uskumatult suur ala, mis on tulvil salapäraseid kohti. Neid saab vaatama minna safarikeskuse ATVdega.
Tourest – Baltikumi suurim turismimess
15.-17. veebruaril toimus Eesti Näituste Messikeskuses 22. rahvusvaheline turismimess. Kolme päeva jooksul külastas messi rekordarv inimesi.
Kristen Lahtein – ETFLi uus peasekretär
Eelmise aasta sügisel toimus Eesti Turismifirmade Liidus personalimuudatus. K. Lahtein tutvustab ennast ja oma nägemust turismist ning messist.
Jakarta
Rubriigis “Maailma linnad” tutvustatakse Jakartat ning linna vaatamisväärsusi.
Matketuristid tulevad ja kulutavad
Iga kuu vähemalt pool miljonit tavareisijat vastu võtvas Vanasadamas on veel pool miljonit neid, kes tulevad kruiisidega.
Merekeelt on hoitud 40 aastat
Merekeele nõukoda, varasema nimega mereterminoloogia komisjon, pidas väljasõiduistungi merel.
Eesti ja Euroopa turism 2012
Välisturism kasvas kogu maailmas, ka Eestis oli välisturistide arv ja ka siseturistide arv taas rekordiline.
Terve Tuneesia rannikuäärses Hammametis
Paiga, mis vanasti meeldis intellektuaalidele Euroopast, on nüüd avastanud ka turistid, sest Hammamet on kui muinasjutt. Turiste võetakse siin rõõmuga vastu.
Maailma rahvaste imed
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones saab tutvuda haruldase kollektsiooniga “Asja hing”, mis tutvustab põhjarahvaste rariteetseid esemeid.
Kindlas käeulatuses asuv Raplamaa
Raplamaal leidub palju põnevat ja vaatamisväärset, kui ainult osata õiges kohas peatus teha – vaata kaarti!
Atla Mõisakeraamika
Kui on soov saada ehtsast savist tehtud tarbeeset või meenet, siis tuleb minna Atla külla Juuru vallas. Seal saab neid kas ise teha või kauplusest osta.
Kindlustus on osa reisiplaanist
Rõõmsas reisielevuses kipub ununema reisikindlustuse sõlmimise vajalikkus, kuid see on väga oluline juhul, kui reisil olles midagi juhtub.
Teenindaja peab pakette korrektselt müüma
Tarbijakaitseameti kontrollostud näitasid, et reisiteenuse kvaliteedi osas on veel kõvasti parandamisruumi. Amet koostas reisiettevõtjatele meelespea pakettreiside müügi kohta.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee