logo esimene osa neljapäev 22 veebruar 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
  Järgmine Reisimaailm ilmub märts 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (147) 1/2018
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Sünnipäev on kõigi jaoks üks ilus päev
Selle aasta veebruarikuu jääb ilmselt kauaks meelde – tähistame ju suurelt Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Tõsi, juubeliüritusi on olnud ja tuleb veelgi juurde, aga nii, nagu iga inimese isiklikku sündimise päeva peetakse ikka õigel ajal meeles, siis sama on ju ka riigi omaga – 24. veebruar on see kõige õigem peopäev.
Pärnu kolledži tudengid Tourestil
Iga endast lugupidav turismiasjaline on vähemalt korra elus külastanud Eesti turismimaastiku tähtsaimat kogunemiskohta. Tourestil on alati olnud huvitavaid ja eksootilisi, ka soodsaid pakkumisi, samas on see ideaalne koht uute tutvuste saamiseks ja teadmiste omandamiseks. Seda kõike Tartu ülikooli Pärnu kolledži tudengid Tourestilt otsivad.
Kes aitab lennureisijat?
Eestis ja mujal on jõudsalt hakanud kasvama ettevõtete hulk, kes pakuvad reisijale tasulist teenust, mis sisaldab lennuvedajaga suhtlemist ja hüvitise taotlemist, mida kasutades tuleb reisijal loovutada kuni kolmandik hüvitisest. Seega tasub teada täpsemaid teenuse tingimusi ja teha teadlik valik.
Nädal Tuneesias, 2007
Oktoobris 2007 põgenes aegumatute reisielamuste kirjeldaja Andre Tamm halli ja vihmase põhjamaise ilmastiku eest Põhja-Aafrikasse, endisesse Prantsusmaa kolooniasse Tuneesiasse, Sousse kuurortlinna, hing igatsemas eksootilise päikese paitust. Mida ta seal koges, nägi ja kaasa tõi, seda saate lugeda ajakirja kaheksandast leheküljest alates.
Saksamaa reisifirmade huvi Eesti vastu
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus tellis Saksamaa reisikorraldajate küsitluse, millega uuriti, milliseid reise Eestisse nad praegu pakuvad, millist potentsiaali nad neile näevad ja milliseid tooteid oleksid valmis pakkuma tulevikus. Telefoniküsitluse korraldas Frankfurdi PR firma KPRN network GmbH.
Lätlased suutsid taas üllatada
Jaanuari keskel tegid mõned ajakirjanikud Eestist ja Leedust lõunanaabrite investeerimis- ja arenduskeskuse ning turismiameti kutsel ringsõidu Riia lähiümbruses. Tutvuti Cesise, Sigulda ning loomulikult Riia kultuuri- ja vaatamisväärsustega.
La Côte d’Azur Formidable
2017. aasta septembris-oktoobris avastasid maaturismiettevõtjad Prantsusmaad. Nädal Côte d’Azuris pakkus neile võimalust osaleda folklooripidustusel, külastada parfüümivabrikut, panna end proovile seikluspargis, nautida veinitalu veine ja maiustada toiduateljee hõrgutistega.
Haaga-Helia Eesti kevadsemestri koolituskalender
Selles Reisimaailma numbris avaldame Haaga-Helia rakenduskõrgkooli kogu käesoleva kevadsemestri kalendri ehk koolituste teemad, koolitajad, kohad ja ajad veebruari algusest kuni aprilli lõpuni.
Soome turismiarenduskeskus
Soome turismiarenduskeskus (soome keeles matkailun edistämiskeskus (MEK)) oli riiklik asutus, mille peakontor asus Helsingi kesklinnas ja harukontorid edendasid paljudes maailma suurlinnades Soome siseturismi. Andre Tamm kirjutab Tallinna büroo tegevusest.
Ajalooline Loode-Kreeka
Siiri Merila-Hubbard ja Ruth Kivistik jätkavad Epeirose maakonna tutvustamist. Eelmises Reisimaailmas oli juttu selle keskusest Ioánninast, selles numbris viiakse lugeja väikesesse Metsovo linnakesse ja selle ümbrusesse. Metsovo asub Epeirose maakonna keskusest Ioánninast umbes 35 kilomeetrit loodes, kuhu viib kiirtee A2.
Laevareisijate arv muudkui suureneb
Tallinna reisisadamates on viimasel kümnel aastal reisijate arv järjest suurenenud, mullu jõuti ligi 10,7 miljonini. Kümne miljoni reisija piir ületati 2015. aastal, üheksa miljoni piir ületati kõigest kolm aastat varem. Kaheksa miljonini jõuti 2010. aastal.
Omanäolised hotellid ja restoranid – meie reiside rikastajad
Thea Karin viib meid selles Reisimaailma numbris Vilniusesse ja Kaunasesse. Leedu pealinnas tutvustab ta hotelli Neringa ja selle restorani ning vanalinnas asuvaid erilisi söögikohti. Kaunases ootavad külastajaid restoran Uoksas ja kloostris pesitsev Monte Pacis.
Viivika Orula: Kui turismis suurelt ei mõtle, siis ei juhtugi midagi suurt
Viivika Orula on rohkem kui veerand sajandit olnud Pärnu turismifirma Reiser tegevjuht. Ta on kuulunud ETFLi juhatusse, jaganud õppejõuna oma teadmisi Pärnu kolledžis ning juhtinud turismi-, haridus-, kultuuri- ja heategevusprojekte.
Jaan Ratnik: Mitmed olulised asjad mu elus on sündinud juhtuste tõttu
Jaan Ratnik on turismivaldkonnas töötanud alates 2007. aastast, mil ta asus juhtima Eesti suurimat spaaettevõtet Tervis Spaa Grupp, kuhu kuuluvad AS Sanatoorium Tervis ja OÜ Tervise Paradiis. Ta on olnud Eesti Raudtee projektijuht, Edelaraudtee juhatuse liige, Edelaraudtee Infrastruktuuri ASi ja GoTrack OÜ juhataja.
Tourest pühendab end kaunile Eestile
Veebruaris juba 27. korda toimuv Baltikumi suurim ja vanim reisimess Tourest kuulub tänavu ametlikult ka EV100 sünnipäevaürituste programmi ning pöörab sel aastal erilist tähelepanu kodumaise reisimisega seotud elamustele.
 
   
 28-12-2023
Ilmus Reisimaailma 2023. aasta viimane number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee