logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (151) 5/2018
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Me elame väga huvitaval ajal
Väärt suvi on seljataga. Käes on aasta värvidest rikkaim, aga teisalt ka kõige pimedam ja süngem aeg. Samas on siis, kui talvevarud tallele pandud ja suuremad-vajalikumad välitööd tehtud, hea õhtuti kohvi- või teetassi juures meenutada, kus käidud ja mida nähtud sai.
Uuel aastal uuemat moodi
Reisimaailma toimetus püüab oma lugejate elu veidi lihtsamaks teha ja koguda kokku võimalikult palju teavet Eestimaal aprillist oktoobri lõpuni toimuvast. Kevadel ilmuvas erinumbris saab näiteks kodukohviku, talu, külapäeva või hoopis mingi muu isemoodi ettevõtmisest laiemalt teada anda. Lisaks vajalikule lühiinfole (kuupäev, asukoht, teema) pakume võimalust pikema ja sisukama loo avaldamiseks.
„Valgus kõnnib 2018” pakkus silmarõõmu
Pealinna suurim valgusfestival „Valgus kõnnib” sai käesoleval aastal sisse uue hoo ja hingamise ning laienes Kadriorust Tallinna vanalinna. Tosina aasta jooksul on pakutud silmarõõmu, muusikaelamusi ja fantastilisi valgusinstallatsioone kümnetele tuhandetele tallinlastele ja üle maailma siia selleks ajaks tulnud külalistele.
Ilmus põhjalik ülevaade turismi arenguloost Eestis
Septembri lõpus esitleti Tallinnas Solarise Apollo raamatupoes EV100 raamatusarja kuuluvat teost „Eesti turismi 100 aastat”. Heli Toomani raamat annab väga hea ülevaate sihipärase turismikorralduse algusest ja arenguloost Eestis.
Eesti 100 ja Põlva 25
Kagu-Eesti kauneim linn Põlva sai Eesti Vabariigi juubeli- ja linna 25. sünnipäeva- aastal kaks toredat ja väärilist kingitust: uue keskväljaku ja kaasajastatud staadioni.
Pesa hotelli Põlvas on külalised oodatud
Pesa hotell Põlvas sobib nii neile, kes soovivad rahulikult puhata, nautida head toitu, teha lühemaid või pikemaid väljasõite Lõuna-Eesti vaatamisväärsustesse, aga samuti ka neile, kes soovivad töise (seminari)päeva järel minispaas lõõgastuda.
Vana-Võromaa Kultuurikoda
Üle-eelmises ajakirjanumbris alustasime Vana-Võromaa muuseumite tutvustamist. Põlva ja Mõniste talurahvamuuseumitest on lood juba ilmunud. Seekord läheme vaatama, mida erilist on näha Võru linnas asuvas Vana-Võromaa Kultuurikojas.
Ränduril on kaks pubi – üks Võrus, teine Tartus
Võrus asuva Ränduri külalistemaja numbritoad renoveeriti ja kujundati erinevate maade stiilis mõned aastad tagasi. Külalistemaja, mille esimesel korrusel asub pubi, on tegutsenud juba viisteist aastat. Maalähedase interjööriga Ränduri pubi Tartus Tasku keskuses avati 2011. aastal.
Haaga-Helia Eesti sügissemester täies hoos
Haaga-Helia jätkab täie hooga 2015. aastal alustatud tegevust Eestis. Haaga-Helia rakenduskõrgkooli projektikoordinaator Eestis ja Baltimaades Ain Hinsberg annab ülevaate alanud sügissemestri tegevustest.
Inglismaale matkama – Hadrianuse vall
Seekord seame sammud koos Siiri Merila-Hubbardiga suurlinnade ja katedraalide asemel kahte Põhja-Inglismaa maakonda Northumberlandi ja Cumbriasse, kuhu on sügava jälje jätnud vanad roomlased.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann kirjutab selles Reisimaailmas aasta mereharijast Jüri Kasest, reostustõrjelaeva Kati saatusest, Eesti Gaasi punkrilaevast ja merendusnõukogu kümne aasta tegevusest.
Laevad vist ei tule tagasi
Rahvusvaheline merenduskonverents Tallinnas, mille korraldas maailma merenduspäeval neljateistkümnendat korda Eesti Laevaomanike Liit koos Corporega, kandis tänavu varasemast optimistlikumat pealkirja „Meremõtted“. Ent reform ei ole veel käivitunud.
Pärnut ja Pärnumaad avastamas
Augustikuus on Pärnu linnavalitsusel heaks tavaks saanud teha vabariigi turismikorraldajatele väike ringreis Pärnumaal. Tutvuti Ojaku puhke- ja koolituskeskuse, Tervise ja Wasa ravispaade ja uue turuga ning tehti laevareis Pärnu jõel.
Romantiline Rannatee pakub elamusi igal aastaajal
Pärnumaal juhatab Romantiline Rannatee rändaja ligi 250 kilomeetri pikkust rannajoont Varbla kadakate vahelt Kabli ja Treimani liivarandadeni. Enne Läti piiri äärde jõudmist tasub sisse põigata erilise hõnguga Kihnu ja Manija saarele.
Pärnumaa parimad toidumeened on marjamaius ja jääsiider
Maaeluministeerium valis Pärnumaa 2018. aasta Eesti toidupiirkonnaks. Toidupiirkonna tiitli kandmine aitab kaasa kohaliku toidu ja toidukultuuri tutvustamisele. Kevadest alates on nii Pärnu linnas kui ka Pärnumaal toimunud hulgaliselt toidusündmusi. Selgitati välja piirkonnale iseloomulikumad toidutooted.
Lõikuspidu Maria talus
Septembrikuu esimesel laupäeval, saabuva sügise algust silmas pidades sümboolsel lõikuspeol, tehti Pärnumaa maitse aasta tegemistest esimene kokkuvõte.
Mativesi OÜ aitab hoolitseda meie igapäevase puhta vee eest
Vesi on alati olnud inimestele tähtis jook, nii nagu see on hädavajalik aine kõigi organismide ellujäämiseks. Puhas vesi, mida me igapäevaselt tarbime, on värvuseta, maitseta ja lõhnata vedelik. Mativesi OÜ asutati 2007. aastal ja tegeleb sellest ajast eri liiki vete puhastamisega seotud seadmete ja süsteemidega.
Turism = NatureBizz
Tartu ülikooli Pärnu kolledži turismiosakond uurib oma äris loodusressursse kasutavaid mikroettevõtjaid. Eesti turismiettevõtjate hulgas on palju edulugusid ja külaliste üllatamiseks on loodud põnevaid loodusressurssidel põhinevaid pakkumisi.
Rändlusteenuse kasutamisel tasub teada kulukaid ohukohti
Mullu jõustunud rändlusteenuste regulatsioonist lähtuvalt saavad tarbijad kasutada Euroopa Liidus, lisaks Norras, Liechtensteinis ja Islandil senisest soodsamalt rändlusteenuseid. Tarbijakaitseameti kommunikatsiooniekspert Pille Kalda toob välja mõned ootamatult kulukaks osutuvad ohud, millised võivad rändlusteenusega kaasneda.
Haaga-Helia Eesti monitoorib näoraamatu kõrvalt ka naaberturgude arengukonteksti
Ain Hinsberg tutvustab Rootsi ja Venemaa uudiseid.
Ülle Parbo: Igat tööd tuleb teha südamega ja hästi
Ülle Parbot teavad ilmselt kõik, kes vähegi turismihariduse, sealhulgas majutuse, toitlustuse ja teenindusalase hariduse teemadega tegelenud on. Alates 2012. aastast on ta SA Innove kutsehariduse peaspetsialist.
Heldur Allese: Mulle meeldib hea ja mugav elu, soovin seda pakkuda ka meie klientidele
1989. aastal asutas Heldur Allese oma erafirma ASHAK. 1990. aastast tegi ta Taisse nii-öelda kauba-, alates 1995. aastast aga juba turismireise. Fiesta Reisibüroo sündis 1998. aastal. Aastast 2000 on ta Saaremaa hotelli omanik.
Hotellid tahavad toitlustamisele madalamat käibemaksu
Eesti turismisektori ettevõtted tahavad lisaks majutusteenuse madalamale 9protsendilisele käibemaksumäärale ka toitlustusteenusele soodsamat käibemaksumäära, mis võiks sektori ettevõtete kasumlikkust ja investeerimisvõimekust suurendada, selgus konjunktuuriinstituudi läbi viidud uuringust.
Viking Line’i oma šampanja
Laevafirma Viking Line ja rohkem kui 200aastase ajalooga šampanjamaja Piper-Heidsieck pikaajalise koostöö tulemusena sai Viking Line maailma esimese jaekliendina loa luua oma eksklusiivne šampanja.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee