logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (149) 3/2018
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Tänavune suvi algas õige varakult
Mida soovida eelolevaks suveks? Võrumaal tasuks üle vaadata Eestimaa nii-öelda kõige-kõige suuremad-sügavamad-kõrgemad kohad ja osa võtta vähemalt ühest setode suvekalendri üritusest. Mulgimaa poolel aga proovida, kuidas linnainimene saab oma puhkuse siduda kas talutööde tegemise või lihtsalt puutumatu looduse rüpes olemisega.
Võrumaa – uma ja hää!
Eesti lõunapoolseimas maakonnas, kus metsad, mäed ja orud vahelduvad järvesilmade ja kiirevooluliste jõgedega, elavad kõrvuti võrukesed ja setod. Mõlemad on alati, eriti aga suvekuudel, valmis häid külalisi vastu võtma. Anname vihjeid, kuhu suvel kindlasti minna tasub.
Suurim vabaõhumuuseum Lõuna-Eestis
Põlva Talurahvamuuseum asub Vana-Võromaal ajaloolisel Postiteel Karilatsi külas ja on lihtsalt leitav tuuliku järgi, mis on ainuke omataoline selle tee ääres. Külastaja leiab siit eest ajastutruu pildi sajanditagusest vallakeskusest, mille südameks on 130 aastat tagasi ehitatud Karilatsi algkooli maja.
Luksuslik, hubane ja lõõgastav suvepuhkus Georgi hotellis Võrus
Võru kesklinna peatänaval on 140aastane ajalooline hoone renoveeritud luksuslikuks boutique hotelliks, mis avas uksed 2015. aastal. Hotelli eripäraks on kontrastid ja innovaatilisus, siin on käsikäes ajaloolise hoone omapära ja tänapäevased nutilahendused.
Koht, kus imed on igapäevased
Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskus on legendidest tulvil paik, kus ootavad avastamist 14. sajandist pärit linnusevaremed ja pühakoht, elamuskeskuse peahoone, linnuse kõrts, väike teeliste kabel, mõisapark ja maikuus avatud palverännumaja.
Hooajalisus Eesti turismis
Jälgides turisminõudluse hooajalisust majutusstatistika põhjal, ilmneb, et pikema perioodi vältel on see muutunud väga vähe. Perioodil 2004–2017 on kolmel suvekuul veedetud majutusettevõtetes 37–39% kogu aasta jooksul veedetud öödest. Aastate kaupa on selles vahemikus toimunud mõningad kõikumised, kuid selget hooajalisuse vähenemise trendi ei ilmne.
Muudatused on tulemas: reisiettevõtjate tagatise kohustus 1. juuli valguses
Tänavu 1. juulil jõustuvad turismiseaduse ja võlaõigusseaduse muudatused, millega võetakse Eesti riigisisesesse õigusesse üle pakettreiside ja seotud reisikorraldusteenuste direktiiv number 2015/2302.
Türklased teavad, mida tähendab võõrustamine!
Aprillikuu alul oli Kairi Ojal võimalus külastada Türgimaal Antalya provintsi ja selle lähistele jäävat Side piirkonda. Mõlemad, nii Antalya kui Side linn, lummasid teda oma lopsaka roheluse, kitsukeste ja tihedalt hoovikohvikuid täis pikitud tänavatega esimesest pilgust. Hurmavast Türgi köögist rääkimata. Head lugemist!
Kokkade olümpia Bocuse d’Or
Euroopa parimad kokad said 11.–12. juunil Torinos kokku, et võistelda omavahel Bocuse d’Ori eelvoorus. Eestit esindas Itaalias Raekoja platsil asuva DOMi ja hotelli Kolm Õde restorani Bordoo peakokk Pavel Gurjanov.
Kääri käised ja pese käed – köök ootab!
Et kevad on aeg, mil paljud toredad, suurlinna tuledest eemal asuvad ja hooajaliselt tegutsevad maaettevõtted oma uksed jälle valla päästavad, siis tundub õige aeg olevat meelde tuletada kõike seda, mis on toidu käitlemisega seotud.
Puhas Kopli laht
Mai lõpus pühkis kogu Eesti reostustõrjelaevastik koos Soomest appi saabunud laevadega Kopli lahte puhtamaks. Ilus ilm ja vaikne meri oli justkui reostustõrjeõppuseks loodud.
Moodne kruiisilaev jõudis mais Tallinna
Tallinna Vanasadama kruiisikai äärde silduvad sel suvel paljude maade ja erinevate suurustega kruiisilaevad. 14. mail oli Tallinnas maailmas suuruselt üheksandal kohal asuv kruiisilaev Norwegian Breakaway.
Cantervillamängumaal lustib kogu pere
Kui lapsed lasteaiast-koolist priid ja vanematel võimalus puhkus soojemale ajale sättida, on ütlemata tore see aeg koos veeta. Kas just igaks päevaks peab välja mõtlema mingi põneva tegevuse, sõltub pere soovidest ja võimalustest, aga mõne ühise väljasõidu võiks suve jooksul ikka ette võtta. Näiteks Cantervilla lossi mängumaale, kus hariv ja lustiv pool on omavahel heas tasakaalus.
Haaga-Helia Eesti lõppenud õppeaasta tõi luksust, virtuaalsust, uue tegevusvormi, juhi ja kooliprojekti
Haaga-Helia Eestis oma nime ja brändi all tegutsemise kolmas õppeaastahooaeg sai läbi. Kokku mahtus sellesse 16 üritust – neli seminari, viis klubi ja seitse kursust –, kui nimetada neid kõige suuremaid ja meie tegevuse seisukohast iseloomulikumaid ettevõtmisi.
Mulgid olid edumeelsed juba enam kui sada aastat tagasi
Mulgi Kultuuri Instituut ja Mulgimaa Turism kutsusid turismiinimesed maikuu alguses Mulgimaale. Väga põhjaliku ülevaate ajaloost, kultuurist ja tänapäevast andis neile reisijuht Kaja Allilender.
Rahvusvahelist koostööd saab teha ka siis, kui oled maalt ja hobusega
Sageli innustab inimesi reisima ja uusi maid avastama uudishimu – kuidas siis ikkagi seal teises riigis elatakse, milline on nende inimeste argipäev, mida nad söövad, millega tegelevad? Tavaliselt läheb aga nii, et suurlinnade keskustes ja massturismiobjektides ollakse koos teiste maade turistidega, kohalikega aga väga vähe.
Kopra Talu – see on ehe loodus, aastasadade hingus ja tänapäevased mugavused üheskoos
Ürgmetsadest, soodest ja järvedest ümbritsetud talu roheluse ja vaikuse käes suudad peagi argipäevarutiinist jagu saada. Kopra Talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas Mulgi vallas.
Mulgi mess ja hansapäevad Viljandis
Juunikuu esimesel ja teisel päeval alustati Lõuna-Eesti väikelinna Viljandi suurt suveürituste sarja messi ja hansapäevadega. Vabaduse platsi ja selle ümbruse hõivasid messil osalejad, hansapäevadele tulnutega saadi kokku Vabaduse platsil ja Jaani kiriku juures.
Piret Kallas: Minu töö on rohkem taustatöö, aga mulle see sobib
Piret Kallas alustas tööd turismis 1994. aastal. Juba kõrgkooli ajal tegutses ta vabakutselise giidina. Aastatel 1995-2000 oli ta turismiameti turismiuuringute spetsialist, reisisadama turismiinfokeskuse ning turismiuuringute osakonna juhataja. 2001. aastast tänaseni töötab Piret EASis turismiuuringute koordinaatorina.
Andrus Nõmm: Ei osanud arvata, et nii kauaks turismis riigitööle jään
Andrus Nõmm sai õpingute kõrval esimese turismitöö kogemuse hotellis Pärnu 1994. aastal. Aastatel 1996-2000 töötas ta turismiametis turismiturunduse spetsialisti ja turundusosakonna juhatajana, 2001-2013 EASi turismiagentuuri turundusjuhina. Seejärel oli ta turismiarenduskeskuses mitmel juhtival ametikohal ning välisesindaja Londonis. Alates 2014. aastast elab Andrus Uus-Meremaal.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee