logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (152) 6/2018
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Helgemat ja turvalisemat uut aastat!
Märkamatult ongi jaanid möödas ja jõulud käes. Uskumatu, kui kiirelt aeg läheb! Aasta, mille me varsti selja taha jätame, on olnud üsna kirju ning kaasa toonud meeldejäävaid kohtumisi ja sündmusi üle Eesti, aga ka muret vägivalla ja kurjuse pärast maailmas. Loodetavasti on 2019 meile kõigile helgem ja turvalisem.
Teeme üheskoos uue aasta huvitavamaks!
Reisimaailma erinumber, kus sees üle Eesti ajalises järjestuses erinevad sündmused, ilmub märtsis, seega tuleks asjast huvitatutel toimetusega ühendust võtta hiljemalt veebruarikuu alguses kas telefonitsi (+372 565 1227) või saata kiri meilile (ruth@reisimaailm.ee).
Tule talvel Seiklusmaale!
Eesti kõige ägedamad seiklused asuvad Ida-Virus – Eestimaa Seiklusmaal. Talvel on siin enamasti talvisem kui mujal Eestis, seega tasub kindlasti Ida-Virumaalt läbi põigata! Seigelda saab mäe otsas, maa all, vee peal, vees sees, kõrgel kaldal, piiripeal, looduses ja jõulude ajal igal pool.
Ida-Viru piduaeg
Fakt on, et Ida-Virumaa on täna Eestis turismikasvus number üks! Teeme ajalugu ja meil on põhjust olla uhke, rõõmustada ja pidada pidu. Selles ja järgnevas loos on viited, kuhu minna ja mida teha Ida-Virumaal.
Talvesündmused Seiklusmaal Ida-Virus
Detsembri-, jaanuari-, veebruari- ja märtsikuu sündmuste kalender, lisaks on kirjas suve suuremad üritused.
Aken on paokil, nii välja- kui ka tagasilennuks
Praegusel Ida-Virumaal on olnud üle poolesaja jõuka mõisa. Mõelge, kui need oleks praegu korras ning mõisasüdamed oleks taas majandus- ja kultuurielu magnetid, kuidas siis maaelu Ida-Virumaal õitseks!
Pankranniku pärl – Saka mõis – ootab teid!
Oma erilise asukoha, privaatsuse ja erinevate võimalustega Saka mõisakompleks sobib hästi nii puhkuseks, tööalasteks väljasõitudeks kui ka pidulike vastuvõttude ja pulmade pidamiseks.
Illuka – ilus iga ilmaga!
Ajaloolise jaotuse järgi jäi Illuka küla Virumaale Jõhvi kihelkonda. Esimesed teated pärinevad 1424. aastast, mil oli kasutusel kohanimi Soomevere (ka Samover, Somover). Tänapäeval leiame Illuka mõisa üles Ida-Virumaalt Alutaguse valla territooriumilt.
Mäetaguse mõisahotell
Mäetaguse mõisahotelli on oodatud kõik head kliendid, kes hoolivad vaiksest ja privaatsest spaa- ning mõisapuhkusest.
Metsade, soode ja rabade maa – Alutaguse
Haldusreformiga liideti Alajõe, Mäetaguse, Illuka, Iisaku ja Tudulinna vallad ning moodustati Alutaguse vald. Vallavanem Tauno Võhmar tutvustab valla tegemisi ja tulevikuplaane ning räägib Eesti kuuendast rahvuspargist – Alutaguse rahvuspargist.
Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses jagub huvitavat tegevust igaühele
Alutaguse on tuntud Ida-Virumaa spordimekana ja seda just oma mitmekesiste võimaluste poolest. Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses toimuvad nii suuremad kui ka väiksemad spordiüritused, näiteks tuntumad neist on suusa- ja rattamaraton.
Eesti Kaevandusmuuseum – elu sügavaim elamus!
Allmaaretke jooksul astutakse läbi erinevatest kaevurite maa-alustest töö- ja puhkepaikadest ning lõhkeaineladudest, sõidetakse tõelise kaevuriterongiga ning tutvutakse mitmesuguse tehnika ja tehnoloogiatega. Talvel pakub kaevandusmuuseumi talvekeskus nii tuubinõlva kui suusarada.
Merendusuudiseid
Madli Vitismanni selle Reisimaailma numbri uudiste pealkirjad on: „100 aastat Vabadussõja algusest”, „Tallink tellis uue laeva”, „Viking Line’ile ehitatakse laeva” ja „Miljon linnaliinisõitjat”.
Konverentsituristid on Eestis pakutavaga rahul
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tellimusel küsitles Kantar Emor Tallinnas ja Tartus toimunud rahvusvaheliste assotsiatsioonide konverentsidel käinud välisturiste. Uuringule vastas kokku 799 välisturisti 20 erinevalt konverentsilt.
Veeteede Amet tähistas 100. aastapäeva
Novembris sajandat aastapäeva tähistanud Veeteede Amet ei ole sadat aastat tegutsenud, sest likvideeriti okupatsiooni hakul. 1990. aastal alustati tühjalt kohalt, mistõttu mõni asi laabus ehk kergemini kui olevat ümber tehes. Mõni praegu toimiv asi tundus tollal ulmelisena.
Väike maja Võrus
Eelmistes Reisimaailma numbrites saime ülevaate Põlva ja Mõniste talurahvamuuseumitest ning Vana-Võrumaa Kultuurikojast. Seekord uurime, mida huvitavat peidab endas Võru linnas vaiksel Kreutzwaldi tänaval majas number 31 asuv kultuurisaareke – Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.
Heal lapsel pikk nimi ehk Nordic School of Hospitality & Innovation – Haaga-Helia, Tallinn
Haaga-Helia on oma aegajalt avalikkuse ette toodud kooliprojektiga jõudnud nii kaugele, et on läbitud järjekordne etapp, mis tähendab, et nüüd enam ideede, plaanide ja juttudega ei ole piirdutud, vaid asi on aetud ametlikuks.
Omanäolised hotellid ja restoranid – meie reiside rikastajad
Reisimine on ainuke mõistlik asi aja kiire kulgemise vastu, ütles juba kirjanik Thomas Mann. Et neid hetki veel paremini nautida, selleks valis Thea Karin välja erilised hotellid ja restoranid erinevates paikades. Käesolevas Reisimaailmas tutvustab ta Bathumis leiduvaid saladusi.
Riina ja Enn Rand: Meie külalised hotellis Victoria ja Maria talus on meie endi sarnased
Alates 1993. aastast praeguse ajani on nad kõike teinud üheskoos, arendanud Maria talu ja Jõuluvana Korstna talu, Victoria hotelli ja restorani Cafe Grand, vedanud Pootsi-Kõpu kiriku korrastamist, osalenud heategevusühenduste tegevuses ja ratsaspordi edendamisel.
Virge ja Jaak Valge: Meil on traditsiooniks igaõhtune toost ilusa elu terviseks!
1983. aastal sai Jaak tööle tollasesse Vzmorje puhkebaasi Jaagupi külas ja alates sellest ajast on nad Virgega üheskoos käivitanud, ehitanud, ostnud, renoveerinud ja juhtinud mitmeid turismiettevõtteid Häädemeeste kandist Iklani välja. Praegu naudivad nad elutöö vilju ja meelepäraseid tegevusi nii Eestis kui Tais.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee