logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (148) 2/2018
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Muutunud piirid ja uuenenud nimed
Selles, veidi mahukamas Reisimaailma numbris, kus lõpule jõuab Loode-Kreeka reisikiri ja tutvustame mitmeid külalisi ootavaid Põlvamaa ettevõtteid (muide, seda jätkame edaspidigi), soovitab Tallinna Sadama juht Valdo Kalm ette võtta tutvumisreisi meie väikesadamatesse ja saartele. Kel vett pidi lähenemine keeruline, siis vähemasti sadamatesse pääseb ligi ka maad mööda.
Valdo Kalm usub, et ükskord saab Eesti tõeliseks mereriigiks
„Reisijate arvu poolest oleme Euroopa sadamate seas neljandad, kruiisiäris Baltimaades kolmandad. Eelmisel aastal oli meil kruiisireisijate kasv kuusteist protsenti,” tunneb AS Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm saavutatu üle uhkust. Veel annab ta intervjuus väikse ülevaate sadama arengust, merest, laevadest ja elust üldse.
Kruiisiäris on jätkuvalt potentsiaali kasvule
Märtsi esimesel nädalal toimunud kruiisivaldkonna aastasündmusel Seatrade Cruise Global rõhutasid firmade esindajad, et viimastel aastatel hoogsalt arenenud valdkond näitab jätkuvalt kasvuvõimalusi. Tallinna Sadam oli seekord väljas Eesti ja Soome ühisstendiga.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann kirjutab sel korral meremessil räägitust, EV100 tähistamisest meremuuseumis, Uno Lauri sihtasutuse preemia laureaadist ning sellest, et Saarte laevaliinidel sõitis mullu ligi 2,5 miljonit reisijat ja veeti üle miljoni auto.
Sada laeva sajal aastal
Jaanuari lõpus sulges meremuuseum remondiks Paksu Margareeta uksed. Eesti Vabariigi aastapäeva eelõhtul avati Lennusadama angaaris näitus sajast Eesti laevast „100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918–2018”.
Missuguseid oskusi vajatakse turismimajanduse arendamiseks Eestis ja Kesk-Läänemere piirkonnas?
Turism on Eestis oluline majandussektor, moodustades majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi 2014. aasta andmetel umbes 7% sisemajanduse kogutoodangust ja 27% ekspordist. Vaatamata olulisele kohale majanduses ei ole turismisektori arendamine saanud riigilt ja ühiskonnast piisavalt tähelepanu ja toetust.
Ajalooline Loode-Kreeka
Siiri Merila-Hubbardi ja Ruth Kivistiku Põhja-Kreeka Epeirose maakonna tutvustamine lõppeb selles numbris. Kahes eelmises ajakirjanumbris rääkisid nad Epeirose keskusest Ioánninast ja väikelinnast Metsovost, käesolevas numbris pakuvad nad lugemist Zagori piirkonna ja Konitsa kohta. Mõlemad imeilusad paigad asuvad Ioánninast 50–60 kilomeetrit põhja pool.
Maailma turismi kasv seitsme aasta kiireim
Maailma Turismiorganisatsiooni andmetel kasvas 2017. aastal välisturism kogu maailmas 6,7%. 1,32 miljardit ööbimisega välisreisi oli koguni 83 miljoni võrra rohkem kui 2016. aastal. Selline tulemus ületas UNWTO aasta alguses avaldatud prognoosi ja oli ühtlasi viimase seitsme aasta suurim kasv.
Rohelisem elu on Põlvamaal
Puhas loodus, kohalik toit ja maalähedane säästev eluviis on põhjus, miks Põlvamaa tunnuslause on „Rohelisem elu”. Selles Reisimaailma numbris saab alguse külalisi ootavate Põlvamaa erinevate majutus- ja toitlustusettevõtete tutvustamine.
Mammaste Tervisespordikeskus
Mammaste Tervisespordikeskus Põlva lähedal ootab igal aastaajal oma spordiplatsidele, grillinurka, lõkkekoha juurde, laste mänguväljakule, hotelli- ja hostelitubadesse ööbima aktiivseid loodust ja (tervise)sporti armastavaid inimesi.
Cantervilla loss ootab avastusretkele
Pikajärve mõis, mida täna tunneme pigem Cantervilla lossi nime all, kuulub aastast 1995 Saima ja Relvo Värtonile. Hoolika restaureerimise ja sisustamise järel avasid nad sajandivahetusel lossi ja selle ümber oleva pargi külastajatele. Populaarsust on kogunud siinsed seminaride läbiviimise omanäolised viisid, aga ka majutuspakett „Kohtumine mõisa salapärase maailmaga”.
KristiinaTares oled kui kodus
Juba viis aastat on KristiinaTare lahke pererahvas oma koduõuel vastu võtnud erinevatest riikidest pärit külalisi, kellele on ehe, romantiline ja keset kaunist loodust asuv privaatne olemine pakkunud unustamatuid elamusi.
Põlva talupoe kaisus on armas kodukohvik Tillu
Seitse aastat tagasi avas Eve Veski Põlvas esimese talupoe, et pakkuda oma klientidele ainult Eesti väiketootjate toodetut. Mõne aja möödudes sai selgeks, et ainult talupoega firmat ära ei elata ja tuli leida uusi võimalusi, mis aitaksid edasi toimetada. Nii sündis kodukohvik Tillu.
Haaga-Helia International Hospitality Management School in Tallinn projekt edeneb
Aastatel 2015–2017 toimus turuletulek projekti Haaga-Helia Hospitality Competence Centre in Estonia kaudu, sillutades samas teed järgmisele etapile. Selle aasta algusest tegutsetakse siinmail Eestis registreeritud ettevõtte Haaga-Helia Balti OÜna. Peagi avab Haaga-Helia oma kuuenda campuse, kuid sedapuhku mitte Soomes, vaid Tallinnas.
Turismiga võib teenida kulda ehk ei saa me läbi Soometa
Nutikalt tegutsedes tagab Eesti turismi näol stabiilse rahavoo riiki, maksutulu ja töökohtade loomise. Näiteks ainuüksi Soome turistide mõju Eesti majandusele on suurem kui kogu põllumajanduse oma. On aeg mõelda uute turismitoodete loomisele korduvkülastajate jaoks, selleks saaks kasutada ära suurepäraseid koostöövõimalusi loomemajandussektoriga.
Suurejooneline ASEANi turismifoorum 2018
Kagu-Aasia maade suurim turismifoorum ASEAN ATF 2018 leidis juba kuuendat korda aset Tais, seekord põhjaosas asuvas riigi suuruselt teises linnas Chiang Mais. Ürituse eesmärk on arendada üheskoos turismi kogu ASEANi regioonis. Seda rõhutasid ministrid ka sel aastal, kandes kõik ühesuguseid salativärvides särke.
Maailma suurim turismimess
ITB Berlin 2018 tutvustas partnermaana esimest korda üht Saksamaa liidumaad, selleks oli pika nimega Mecklenburg-Vorpommern. Kolm esimest päeva kuulusid professionaalidele, toimus mitmeid vastuvõtte ja seminare. Seekord tutvustasid Leedu, Läti ja Eesti endid koos.
Puhkus algab ikka Tourestil!
Rahvusvahelisel turismimessil Tourest 2018 osales 584 eksponenti 30 erinevast riigist, esmakordselt olid esindatud Maroko ja Kuuba. Kolme päeva jooksul külastas messi 30 109 inimest.
Kontserdi ja spordiürituse pileti soetamine järelturult võib olla riskantne
Üritusturism on tõusuteel ja tavaliselt laekub just suvekuudel Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskusele murelikke pöördumisi seoses kontserdi, spordiürituse või festivali pileti soetamisega. Seega tasub probleeme ennetada ja teada, millised on järelturul varitsevad ohud.
Feliks Mägus: Turism ja hotellimaailm on mu elu ja kirg
Hotellitööle viis Feliks Mäguse juhus, millest sai aga alguse tema tänaseks juba ligi kolmkümmend aastat kestnud teekond ja karjäär. Alates 2005. aastast on ta Nordic Hotels OÜ juhatuse esimees ja hotelli tegevdirektor.
Kaido Ojaperv: Selleks, et silma paista, tuleb olla pühendunud
Kaido Ojaperv hakkas oma elu ja karjääri teadlikult kujundama keskkooli ajal postiljonina töötades, mil ta sai aru, et talle sobib teenindusvaldkond. Olümpia hotelli õpipoisist on tänaseks saanud Radisson Blu Sky Hotel peadirektor.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee