logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (41) 4/2002
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7-8]
Lk 27
Tervitus suvepealinnast!
Soov "Tervist suvepealinnast!" kõlab eriti häälekalt aastal 2002, mille Pärnu on kuulutanud terviseaastaks. Pärnust õhkub positiivsust, jalutuskäigud mererannal või parkides värskendavad, tervislik toit kosutab, tantsuõhtud rõõmustavad. Soodsad iluteenused muudavad kaunimaks ja tervemaks, massaazhid ja vannid rahustavad, saunad ja basseinid lõõgastavad. Pärnu kuurordid võimaldavad ravi haigetele ja meelelahutust tervetele. Sel suvel oodatakse kõiki Pärnusse!
Lk 29
Sündmusterohke suvepealinn Pärnu
Pärnu pakub sel suvel puhkajatele palju erinevaid üritusi. Ajakirjas avaldame suvesündmuste kalendaarse plaani.
Lk 5 - 7
Matkamiks – Eestimaa turismitöökoda
Kuuendat korda Paides toiminud Matkamiks oli seekord erinev eelmistest. Osavõtjad said ise oma päeva sisustada, valides erinevate töörühmade ja ekskursioonide vahel. Toimus ka ühisseminar “Lihtsad asjad – tähtsad asjad” ning päev lõppes õhtusöögiga Paide restoranis.
Matkamiks on aastaid olnud turismihooaja algusürituseks, andes võimaluse turismirahvale kokku saada ja ühiselt plaane kavandada.
Lk 4
Eesti loodus on suur saladus
Käesolev aasta on kuulutatud rahvusvaheliseks ökoturismi aastaks. Tõnis Korts Viljandi maavalitsusest esitas Matkamiksi seminaril põhjaliku ettejande Eestimaa öko- ja loodusturismist, sellega seotud probleemidest ja võimalikest lahendustest.
Lk 20 - 21
Puhkus Vahemere ääres
Riviera delle Palme on Eestis vähe tuntud, kuid muu maailma turistid avastasid selle juba möödunud sajandil. Tänapäeval on sellest kujunenud keskklassi suvituskoht. Siin on säilunud ka Liguuria iidne kultuur, puhkajaid ootavad värvikas vanalinn, tüüpiline rannaküla, kaunis rand ning omapärane seltsielu.
Lk 10 – 13
Pühavaimu kiriku põlemine
UNESCO Maailmapärandi Nimistusse kantud Tallinna vanalinnas asub palju väärtuslikke hooneid (teiste hulgas ka 20 muuseumi ja 14 kirikut) ning tähtsamate objektide puhul kehtivad ranged tuleohutusnõuded. Kuid juba teist korda puhkeb tulekahju remonditavas kirikus, sel kevadel sai tulekahjus kannatada Pühavaimu kirik. Artiklis vaagitakse vanalinna tuleohtlikkust, kirjeldatakse, milliste raskustega puutuvad kokku tuletõrjujad, antakse ka ülevaade vanalinna laastanud tulekahjudest alates aastast 1288.
Lk 17 – 18
Looduse teejuht – kas atesteeritud võhik?
Eestimaa loodus meelitab kohale üha rohkem turiste, kuid paraku ei jätku meil küllaldaselt asjatundlikke giide. Turismiseadus ei reguleeri giidindust piisavalt, ei ole ka selge, milliseid kriteeriume giidide puhul rakendada - kes võib olla giid, millised peavad olema tema teadmised ning oskused.
Lk 47 – 62
Võrumaa võlub ja vallutab
Lõuna-Eesti kui maalilise looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga piirkonna tuntuses ja puhkepiirkonna hea maine kujunemises on Võrumaal oluline roll. Võrumaal on omapärane kultuur ja huvipakkuv maastik, siin on palju turismitalusid ja mugavaid hotelle, siin pakutakse aktiivset tegevust spordihuvilistele. Tutvustame selles ajakirjas ka Võrumaa edukaid ettevõtteid – Võru Juust, Võru Kommerts, Metsamoori Perepark jpt on oma kodukohale tuntust toonud.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee