logo esimene osa pühapäev 21 juuli 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub september 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (44) 7-8/2002
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7-8]
Lk 5 – 8
Ökoturismi konverents Pärnus
Ökoturismi konverents toimus 3 - 4 oktoobril hotellis “Strand ning selle korraldasid Eesti Ökoturismi Ühendus, EAS Turismiagentuur ja TPÜ rekreatsioonikorralduse õppetool. Esimene konverentsipäev algas ettekannetega ning jätkus pärastlõunal töörühmades, kus arutlusteemadeks olid keskkonnanõuded turismis, loodusharidus, kultuuri- ja looduspärand ning koostöö turismimajanduses. Teisel päeval toimusid õppereisid Pärnumaal. Konverentsil esinesid sõnavõttudega Eesti Ökoturismi Ühenduse esimees Aivar Ruukel, Riigikogu liige Toomas Hendrik Ilves ja EAS Turismiagentuuri direktor Riina Lõhmus.
Lk 10-11
Turismiedendaja Andres Paling
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus avas oma esindused viie riigi kuues linnas ning Andres Paling töötabki nüüd Soome esinduses. Põhitöö on Eesti ettevõtete konsulteerimine ekspordiküsimustes, kliendibaasiga tegelemine, kontaktide loomine Soome turismifirmadega jpm, põhiülesanne kaasa aidata turismi edendamisele kahe riigi vahel. EASi esindus Soomes annab võimaluse meie turismiettevõtjatele suurendada koostöö ja kogemuste kaudu oma konkurentsivõimet.
Lk 14-16
Raekoja platsi mõistatus
Tallinnas, Raekoja platsi kivisillutises peitub mingi saladus - siin on ring, mille keskel sukaseene taoline kujutis ning selgunud on ähmased, kuid paljutõotavad ühisjooned Päikese, Vana Toomase, esimese jõulukuuse, suvise ja talvise pööripäeva, raekoja korstna ja kes teab mille veel vahel. Salapärase ringi mõistatus ootab lahendamist!
Lk 18 - 19
Kuidas kujundada tuleviku turismitoodet?
Selleteemalise seminari korraldas EASi Turismiagentuur Prantsusmaa ja Balti riikide koostööprogrammi (2001 - 2003) raames. Nimetatud koostööprogramm ühendab Eesti eesmärki muutuda arenenud turismipiirkonnaks ning Prantsusmaa kogemusi turismi valdkonnas.
Lk 22-26
Aktiivse puhkuse võlu ja valu
Lõuna-Eesti järjekordne turismikonverents toimus seekord Põlvas. Aktiivne puhkus muutub järjest nõutavamaks, kuna see pakub suurepäraseid võimalusi taastada elujõudu ja töövõimet. Kuid samas esitab aktiivse puhkuse toode nii tegijatele kui ka tarbijatele üsna kõrgeid nõudmisi, kuna on tihtipeale seotud riskide ja ohuga, seda nii üksikturistile kui ka näiteks Eesti looduskeskkonnale tervikuna. Aktiivse puhkuse korraldajatele jagasid nõuandeid ka asjatundjad Shotimaalt ja Soomest. Konverentsi töögruppides räägiti aktiivse puhkuse seostest turvalisuse, keskkonna ja haridusega. Konverentsil tehti teatavaks ka konkursi “Lõuna-Eesti parim turismiobjekt/projekt” võitjad 2002. aastal.
Lk 34 - 35
Eesti sisereisid 2002. a suvel
Firma Saar Poll viib EAS Turismiagentuuri tellimusel läbi küsitlusi Eesti elanike suviste sisereiside kohta. Eesmärgiks on uurida sisereiside arvu, kestust, sihtkohti, tegevusi reisil ning rahulolu teenustega.
Lk 36 – 38
Grand Hotel Viljandi
Viljandi kesklinnas asuv äri- ja hotellihoone EVE on linna üks esinduslikemaid hooneid. Käesoleva aasta kevadel puhkes hoone taas õide - nüüd pakub siinne nelja tärni nõuetele vastav hotell lisaks suurepärasele majutusele ka sauna-, spordi-, restorani- ja konverentsi- ja paljusid teisi teenuseid. Grand Hotel Viljandi on suurejooneline ja esinduslik paik äri- ja poliitikaalaste läbirääkimiste ning konverentside jaoks, samas pakub elamine väikelinna miljöös tõelist puhkust.
Lk 44 - 47
Teenindaja kapital on tema välimus
Teenindaja, kelles on värskust, enesekindlust ja sarmi, leiab kliendiga kergesti ühise keele ning kuna klient tunneb ennast mugavalt, jääb ta kauemaks ja tuleb uuesti tagasi. Seega on teenindaja välimus kapital, selle parandamine oluline ja hästitasuv investeering. Paraku ei ole paljudel ettekujutustki võimalustest, mida tänapäeva ilukirurgia suudab. Eesti üks tuntumaid ilukirurge on Tatjana Raie.
Lk 49 - 51
Eesti Toiduaine tööstuse Liit
14. novembril oli toidutööstuse päev, mille korraldas Eesti Toiduainetööstuse Liit. Päev algas konverentsiga, jätkus toodete presentatsiooni ning degusteerimisega ning kulmineerus konkursi “Parim toode jõululauale 2002” võitjate väljakuulutamise ja autasustamisega.
Lk 53
Sügavkülmutatud pagaritoode kogub populaarsust
Septembri lõpul toimunud messil FoodFest sitles hulgifirma Jungent esmakordselt suurköökidele mõeldud pagaritoodete sortimenti ning tekitas sellega suure huvi, kuna taoliste toodete kasutuselevõtt annab nii toitlustajale kui ka tarbijale rea eeliseid.
Lk 60 - 65
Arenev, ilus ja külalislahke Keila
Keila linnal on pikk ja huvitav ajalugu, sellega saab tutvuda Keilas asuvas Harjumaa Muuseumis. Keilas asub ka Harjumaa suurim keskaegne maakirik. Tänane Keila on elurõõmus ja nooruslik, see on kujundanud ka Keila vaimsust. Keila pakub palju nii kultuuri- kui ka spordihuvilisele aktiivse puhkuse harrastajale, eriti suurte võimalustega on Keila Tervisekeskus. Häid ööbimistingimusi koos lisateenustega pakub külalistemaja Keila Residence.
 
   
 11-07-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta suvenumber...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee