logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (62) 2/2005
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3-4 | 5 | 6 | 7 ]
Lk 38 - 41
Moonsund Eco aitab avastada Hiiumaad
Moonsund Eco on loodus- ja ökoturismiga tegelev ettevõte, kes kutsub inimesi avastama Lääne-Eestit ja Hiiumaad. Moonsund Eco pakub järgmisi pakette: linnuvaatlus Lääne-Eestis, nädalavahetus Hiiumaal, Lääne-Eesti käsitöömeistrid, kalastusretk Hiiumaal, Moonsundi ökopakett. Moonsund Eco annab klientide käsutusse parimad bussid ja bussijuhid, mõnusad puhkemajad, asjatundlikud giidid ja reisijuhid ning võtab kõiki vastu kui parimaid sõpru.
Lk 10-12
Linnuvaatlusturism on perspektiivikas
25. veebruaril toimus Matsalu Rahvuspargi külastuskeskuses Penijõel seminar "Kas Eesti vajab linnuvaatlusturismi?", selle korraldas Kumari Reisid koostöös Silma looduskaitsealaga. Viimastel aastatel on terves maailmas tunduvalt suurenenud huvi looduse vastu ning Eesti üheks turismimagnetiks ongi meie kohati veel puutumatult säilunud loodus haruldaste linnuliikidega.
Lk 13
Kumari Reisid
Kumari Reisid on uus ja omanäoline reisikorraldaja Eestis, mille tegevussuunad on välja kasvanud kohalikust matkakorraldusteenusest Matsalu looduskaitsealal. Korraldatakse õppe- ja linnuvaatlusreise looduskaitsealadele ning rahvusparkidesse mitmel pool üle Eestimaa. Reiside eesmärk on unikaalse looduspärandi tutvustamine, ökoloogilise mõtteviisi kujundamine ja looduse väärtustamine.
Lk 5-8
Muuseumilinn Tartu
Tartu esmamainimisest ürikuis möödub tänavu 975 aastat, seega on terve linn otsekui muuseum. Kuid Tartus asuvad muuseumid on rikkalikud ja huvipakkuvad - näiteks Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Spordimuuseum, Tartu Linnamuuseum, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Mänguasjamuuseum jne, lisaks veel muuseumid, mis kajastavad mõnd kitsamat valdkonda.
Lk 24-27
Turismimess Tourest 2005
Seekordne turismimess jätkas paar aastat tagasi alustatud suunda - olla ühekorraga nii inforikas mess kui ka perekeskne meelelahutusüritus. Messi kolm päeva olid täidetud äärmiselt tihedalt kõikvõimalike üritustega, uudsena oli lastele ja noortele avatud nende oma hall. Mess pakkus küllaldaselt infot lõpptarbijale, aga samas täitis oma ülesande ka kui kontaktide sõlmimise koht. Lisaks otseselt reisimist puudutavale teabele sai seekord ka reisimisega kaasnevat infot, näiteks reisimeditsiinist või turvalisusest.
Lk 42 - 45
Prantsusmaa konjakil külas
Toomas Undusk Eesti Hotellikoolist käis Prantsusmaal külas paikades, kus valmistatakse konjakit, ühte luksuslikumat jooki maailmas. Cognac ja Maxime Trijoli on nimed, mis konjakisõpradele tuttavad, kuid eriline tunne oli proovida konjakit, mis on keldris oma joojat oodanud juba aastast 1922. Konjaki-viinamarjade kasvatamine, nendest joogi tegemine, tammetünnide valmistamine - kõige sellega tutvumine jättis loomulikult suurepäraseid muljeid ja mälestusi.
Lk 14-15
Eesti maine puhkuse sihtkohana
Rootsis ja Norras viidi EAS Turismiarenduskeskuse tellimusel läbi telefoniküsitlused, millega uuriti elanikkonna erinevate segmentide hulgas Eesti mainet puhkuse sihtkohana ja huvi erinevate puhkusereiside vastu Eestisse järgneval kolmel aastal. Kummaski riigis küsitleti tuhandet üle 15-aastast inimest ning küsitluse tulemused pakuvad kindlasti huvi meie turismitöötajatele.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee