logo esimene osa pühapäev 21 juuli 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub september 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (66) 7/2005
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3-4 | 5 | 6 | 7 ]
Lk 16-18
Tuntud ja tundmatu Ida-Virumaa
Reisikorraldajate kahepäevane tutvumissõit Ida-Virumaal tekitas tunde, et siinmail on paremad päevad alles ees, sest tegusaid inimesi on siinkandis palju. Esimesel päeval külastati Maidla mõisakompleksi, põlevkivikarjääri, pankrannikut, Toilat, Narva-Jõesuud, Narvat, Sillamäed ning paljusid teisi kohalikke turismimagneteid.
Lk 24-27
Hotell Portus
Tallinna reisisadamas asunud hotell kannab nüüd nime City Hotel Portus ning see on endisest õllehotellist muutunud operaatorfirma Tallinnhotels juhtimisel äärmiselt mõistlike hindadega peresõbralikuks hotelliks. Hotellis on rikkaliku menüüga kohvik Cafe Retro, lisandus ka seminarikorrus kolme saali ja imekauni katusevaatega vanalinnale ja merele.
Lk 8-11
Taastusravikeskus Viiking
Suurepäraseid võimalusi oma tervise taastamiseks ja säilitamiseks pakub taastusravikeskus Viiking Pärnus, kus inimese eest hoolitsemine on kujunenud missiooniks ning kus pakutakse lisaks arvukatele raviprotseduuridele ja põhjalikele terviseuuringutele ka mugavaid elamis- ja lõõgastusvõimalusi.
Lk 19-21
Toila Termid
15. septembril avati pidulikult Toila sanatooriumi uus sauna- ja veekompleks Toila Termid. Uues kompleksis on kesksel kohal vesi, mille tervendavat ja lõõgastavat toimet saab nautida mitmel viisil nii basseinis kui vannides. Suure ja olulise osa Toila Termidest moodustavad erinevad saunad. Toila Termid pakub klientidele ka pakette ja mitmeid soodustusi.
Lk 38-40
Lõuna-Eesti bränd
Lõuna-Eesti brändi loomise idee tekkis arusaamisest, et turismis saab edukas olla vaid koostööd tehes. Bränd peab tagama, et peale tuntuse oleks piirkonnal ka kindel sõnum, märk ja kõik muu, mis aitaks siinset ehedust ja vaatamisväärsusi turisti teadvuses kinnistada. Lõuna-Eesti piirkonda kuuluvad kuus maakonda.
Lk 5-7
Turismiaasta Pärnumaal
2005. aastal valmis Pärnu maakonna puhke- ja turismimajanduse arengukava aastateks 2005 - 2008, arengukavas pandi paika ka visioon Pärnumaa Päikeseringidest. Päikeseringid ühendavad suvepealinna Pärnut ja nelja Pärnumaa puhke- ja turismimajanduse piirkonda, moodustades tervikliku ja kõrgkvaliteetse külastuselamust pakkuva turismiregiooni.
Lk 42-44
Waide motell
Waide motellist on tosina tegutsemisaasta jooksul saanud omapärane majutuskülake, mille sisulist tööd tunnustati keskkonnamärgise Roheline Võti diplomiga. Waide motelli kahekorruselistes majakestes on kokku 58 voodikohta. Motell on üle-Euroopalise karavaniketi liige ning motellis peatuvad juba kolmandat aastat karavanituristid Euroopast, peamiselt Hollandist, Prantsusmaalt jt Euroopa riikidest.
Lk 45
Roheline Võti Waide motellile
Waide motell on esimene Rohelise Võtme keskkonnamärgise saanud motell Eestis, diplom selle kohta anti pidulikult kätte 1. novembril. Rohelise Võtme omanikuks on saanud 17 majutusettevõtet Eestis, liikumine ise sai alguse 1994. aastal Taanis ning selle liikumisega on haaratud veel Rootsi, Gröönimaa, Prantsusmaa ja Leedu.
Lk 32-33
Jurmala hotell
12. ja 13. oktoobril külastas grupp reisifirmade esindajaid Jurmalat, et tutvuda sealse vastavatud spa- ja konverentsikeskusega. Majaga tutvumine oli omaette elamus, sest kõik, mida eestlastest omanikud ja juhtkond on kunagise hotellimajaga ette võtnud, on vaid ülivõrdes kirjeldatav. Kuna hotellil on Eesti ja mere suhtes soodne asukoht, kujuneb sellest ka eestlaste jaoks hinnatud puhkekoht.
Lk 12-13
Ungari turismipäev
11. oktoobril avati Tallinnas Ungari Instituudis fotonäitus UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud paikadest Ungaris. Geograafiliselt Euroopa südames asuv Ungari pakub võimalusi lisaks üldistele turismireisidele ka temaatiliste turismireiside korraldamiseks ja hobuturismiks. Ungari saatkond ja Instituut osutavad huvi tekkimisel reisikorraldajatele igakülgset abi.
Lk 30-31
Poola kutsub külla
Meriton Grand Hotel´is toimus Poola turismi esitlus, selle korraldas Poola Turismiorganisatsioon koostöös Poola suursaatkonna majandusosakonna, ETFL-i ja EAS turismiarenduskeskusega. Tutvustati peamiselt talviseid puhkevõimalusi kolmes Lõuna- Poola regioonis, kus asuvad ka kuulsad Tatra mäed, eriti Zakopanes, mis kannab teenitult Poola suusapealinna nime.
 
   
 11-07-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta suvenumber...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee