logo esimene osa neljapäev 22 veebruar 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
  Järgmine Reisimaailm ilmub märts 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (65) 6/2005
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3-4 | 5 | 6 | 7 ]
Lk 20-21
Ammende Villa
Ammende Villa Ammende Villa on stiilne ja terviklikult säilinud juugendstiilis imposantne ehitus. Hotelli luksuslikud sviidid ja katusekambrid, romantilised kohvisalongid ning esinduslikud söögisaalid jätavad külastajale kordumatu mulje. Ammende Villas teenindatakse külalisi sama aupaklikult ja armastusväärselt nagu seda tegi eelmisel sajandil maja ehitaja, mõjukas kaupmees Hermann Leopold Ammende oma külalisi vastu võttes. Hotellis pakutakse laia valikut ahvatlevaid pakette.
Lk 17
Merelaiu Puhkeküla
Merelaiu puhkeküla (vanasti asus siin kalasportlaste puhkebaas) asub looduslikult väga kaunis kohas mere kaldal, Pärnu kesklinnast 47 kilomeetri kaugusel. Külastajad saavad ööbida kas majas, kämpingus või telkides. Puhkeküla sobib neile, kes hindavad vaikust, loodust ja merd.
Lk 18-19
Ranna Villa
Ranna Villa asukoht Pärnus on väga hea, kuna siit on mereranda ja kesklinna võrdselt lühike maa, läheduses asuvad jahisadam, taastusravikeskus ja sanatoorium. See võimaldab soovijatel villas peatuda ja käia läheduses raviprotseduure saamas. Ranna Villa avas oma uksed külastajatele maikuus.
Lk 17
Silkini Puhkemaja
Pärnu südalinnast 15 km kaugusel Tahkuranna vallas pakub puhkemaja merd, männimetsa, linnulaulu ning põnevaid ajaveetmisvõimalusi. Puhkemajas saab harrastada mitmesuguseid sportlikke mänge (on olemas palliplatsid ja vajalik varustus) ning puhkemaja on tuntud kui ideaalne suvelaagrite, kokkutulekute jne pidamise koht. Silkini puhkemajas võõrustatakse meelsasti ka neid, kes tulevad koos lemmikloomadega.
Lk 22
Villa Johanna
Pärnus, mõnisada meetrit mererannast, Kuursaali naabruses asub Villa Johanna. See maja on ehitatud kümme aastat tagasi külalistemajaks arvestusega, et see Pärnu kui suvituslinna miljöösse täiuslikult sobiks ning ka majas sees on kuni detailideni kõik just selline, et saaks pakkuda kliendile parimat. Villa Johanna on perefirma ettevõte, sellest tulenevalt on siinne tööstiil ja teenindus kõrgetasemelised.
Lk 24-25
Go Group
Turismi- ja transpordiettevõtete grupp Go Group koondab eri valdkondade üksikuid ettevõtteid, et pakkuda reisimisega seotud teenuseid. Go Groupi kroonikaraamatusse tehti sel suvel esimene sissekanne - külastajatele avati reisikeskus Balti Jaam ja GoHotel Shnelli.
Lk 14-15
Suvepäevad Pärnus
Suve lõpul lustisid Pärnu hotellitöötajad oma järjekordsetel suvepäevadel, mille teemaks tänavu oli 1980. aasta olümpiamängud. Iga majutusasutus oli ennast kostümeerinud vastavalt valitud riigile ning päeva põhiosa sisustasid mitmed haaravad ja lõbusad võistlused. Pärast võitjate autasustamist läks pidu edasi seni, kuni osalejatel jaksu jätkus.
Lk 23
Eesti külalise pilgu läbi
Külalisprofessor Carol Aun käis maikuus Eestimaal, et osaleda projekti "Eesti Turismihariduse koostöövõrgustiku ja õpetajakoolituse süsteemi loomine". Oma kirjas ajakirjale "Reisimaailm" jagab ta oma muljeid sellest, milline on Eesti vaadatuna külalise silme läbi.
Lk 34-27
Mitmenäoline London
London on suurlinn, mis on paljudele unistuseks ja mille ümber hõljub seletamatu nostalgiline aura. Käesolev reisikiri tutvustab Londoni ajalugu, annab Londonit iseloomustavaid arvandmeid ja viib lugeja lühirännakule läbi linna vaatamisväärsuste.
Lk 8-13
II turismikonverents
7. septembril toimus Saku mõisas II turismikonverents, mille ettekannetes käsitleti järgmisi teemasid: turismimajandus kui Eesti visiitkaart, turismisektorite töö ülevaated, lisaväärtused ja loovlahendused turisminduses. Arutluse all oli riigi roll turismi arendamisel, transpordi areng, reisibüroode ellujäämisvõimalused ning lisaväärtuste ja loovlahenduste mõjust Eesti turismimajanduse arengule
Lk 6-7
Tallinna visioonikonverents
Tallinna visioonikonverentsil kõneldi Tallinna olevikust ja tulevikust, Tallinna rollist Eesti pealinnana ja tõmbekeskusena ning võimalusest, et Tallinnast saab Euroopa kultuuripealinn 2011. Konverentsi raames toimusid jututoad, kus arutluse all olid kolm teemat: Suur-Tallinn aastal 2025, Tallinn kui Läänemere merepealinn ja Tallinn Euroopa kultuuripealinn 2011.
Lk 5
Eesti parimad ettevõtted 2005
20. septembril kuulutati Estonia kontserdisaalis välja tänavuste ettevõtlusauhindade saajad: Eksportöör 2005, Välisinvestor 2005, Piirkonna edendaja 2005, Turismi uuendaja 2005, Innovaator 2005 ning peaauhinnana Ettevõtluse auhind 2005.
Lk 38-40
Itaallaste arvamus Eesti turismivõimalustest
Itaalia turistid on Eestis ööbinud turistide seas arvult kaheksandal kohal. Suurem osa Itaalia turiste külastab Eestit pikema ringreisi raames kombineeritult Helsingi, Peteburi ja teiste Balti riikidega. Artiklis tuuakse ära Itaalia reisikorraldajate arvamused Eestist kui turismisihtkohast.
 
   
 28-12-2023
Ilmus Reisimaailma 2023. aasta viimane number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee