logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (90) 2/2009
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3-4 | 5 | 6 | 7-8 ]
Siseturistina Ida-Virumaal
Eestis on neli aastaaega ja igal neist on oma nägu. Samamoodi võib ka iga sihtkohta avastada neljal erineval moel ja iga kord täiesti uues valguses. Seekord on reisisihiks Ida-Virumaa, alguspunktiks Purtse kindlus, kuid kõike, mida soovinuks, ei jõudnudki vaadata-külastada.
Härjapea lugu
Toompea aluspõhjakõrgendik on Eestis ainulaadne – see on järskude kõrgete nõlvadega kivisaar. Jääaja lõppedes ümbritses seda meri, mere taganedes ja maapinna kerkides sai Toompeast maismaasaar keset lagendikku, seda saart nimetati ennemuiste Härjapeaks.
EUHOFA International 47. kongress
Seekordne kongress peeti Mexico-City´s, korraldajad pakkusid laialdasi võimalusi ka Mehhiko kultuuri ja ajalooliste vaatamisväärsustega tutvumiseks. Põnevaimaks ja meeldejäävamateks osutusid Guadalupe katedraal ja eelajalooline Teotihuacan koos oma püramiididega.
2008. aasta Eesti turismis
Eelmist aastat iseloomustas see, et sissetulev turism kasvas, siseturism aga vähenes. Välisturismi aksv tulenes eelkõige Soome, Venemaa, Saksamaa, Läti ja Leedu turistide arvu kasvust. Siseturismis vähenesid valdavalt tööga seotud reisid, see tuleneb majanduslangusest.
Tourest 2009 – asjalik ja põnev kohtumispaik
Turismimess on alati olnud oodatud kohtumispaik neile, kes teenuseid pakuvad ja neile, kes oma puhkuseplaane kavandavad. Seekord reklaamis oma teenuseid 343 eksponenti, esindatud oli 26 riiki ning külastajaid oli kolme päeva jooksul rohkem kui kunagi varem, kokku 23684.
Hotell Traffic
Narva-Jõesuus avas eelmisel suvel oma uksed külastajatele uus hotell-baar. See hotell on väike, hubane ja väga kodune, kus külastajad võivad ennast tunda privaatselt. Lisaks aastaringselt töötavale kohvikule avatakse suvel ka varikatusega välikohvik. Hotellis mereni on vaid sadakond meetrit.
Kaleva Kartul
Tallinnas Suur-Karja tänaval avati märtsikuus omalaadne kiirtoitlustuskoht, kus põhitoitudena pakutakse ahjus fooliumis küpsetatud kartuleid mitmesuguste lisanditega ning põnevaid röstvõileibu. Külastajad saavad end mõnusalt tunda kolmes saalis, koht sobib ka seltskondadele ja lastepidudeks.
Tallinna Lennujaamale Lennart Meri nimi
29. märtsil toimus Tallinna Lennujaamas pidulik sündmus – lennujaamale omistati president Lennart Meri nimi. Üheks lennujaama muundumisprotsessi käimalükkajaks oli Lennart Meri, kelle vaimne kohalolek tervitab nüüdsest Eestisse saabujaid ja annab head soovid kaasa lahkujatele.
Kas turismi tulevik on ökoturism?
Turism on üks kõige kiiremini kasvav majandusharu maailmas. Maailma Turismiorganisatsioon prognoosib, et aastaks 2020 ületab turistide arv 1,5 miljardi piiri. Turisminduse mahud kasvavad, kuid arvatakse, et ökoturism kasvab kiiremini kui turismindus üldiselt.
Näljalinnast kauniks kuurortlinnaks
Saksa merehädalistest kaupmehed ristisid Narva jõe suudmest läände jääva külakese Hungerburgiks, kuid juba 19. sajandil rajati siia kuurortlinn(ainuke spetsiaalselt kuurordiks rajatud linn!), mis muutus kiiresti ülipopulaarseks suvituskohaks.
Fantastiline Narva-Jõesuu ootab külalisi
Narva-Jõesuu linnapea Andres Noormägi kinnitab, et linnal on kindlad eesmärgid suvituslinna kunagise maine taastamiseks ning on olemas ka kindel programm ja tegevuskava, kuidas saavutada aastaks 2013 suvepealinna tiitel.
Narva-Jõesuu minevik ja tulevik
Toomas Undusk meenutab Narva-Jõesuu arengukonverentsile sõites, millisena on ta seda linna näinud aastakümneid tagasi, 1998. aastal ja jagab lugejale muljeid oma toonastest ja hilisematest kohtumistest selle kauni linnaga.
Finnair alustas pikamaalende
Märtsis saabus Helsingisse esimene Prantsusmaal Finnairi eritellimusel valminud elegantne ja mugav Airbus A330, mis esialgu hakkas reisijaid teenindama liinil Helsingi-New-York.
Lindaliini uus kiirlaev Karolin
Lindaliin alustas pärast talvepausi taas regulaarset laevaliiklust liinil Tallinn – Helsingi, lisaks kiirlaevale Merilin sõidutab reisijaid ka uus kiirkatamaraan Karolin. Laevadel on tihe sõidugraafik, siht- ja lähtepunktideks on Tallinna Linnahalli sadam ja Helsingi Magasiiniterminal.
Narva-Jõesuu – suvepealinn 2013. Seminar.
Suvepealinnaks saamise seminari peeti Meresuu SPA hotellis. Loodus on Narva-Jõesuu vastu olnud väga helde, vanasti kutsuti seda Põhjamaade Rivieraks ja see oli populaarne suvituskoht. Nüüd ühendatakse kohalikud jõud ja tegijad, et kunagist kuulsust taastada ning muutuda suvepealinnaks.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee