logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (97) 7-8/2009
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3-4 | 5 | 6 | 7-8 ]
Lapsepõlve mängumaast militaarturismi objekt
Suurupi poolsaarel, Vääna-Vitis, Humalas ja paljudes teisteski kohtades Harjumaa ranna-alal on säilinud hulgaliselt militaarehitis alates juba Peeter Suure aegadest, kõik need annavad hea võimaluse arendada piirkond militaarturismi objektiks.
Laatutonni laienes restoranidesse
Soome turismiettevõtete kvaliteediprogramm Laatutonni laienes restoraniala suuna, pakkudes nüüd senise tavapärase programmi kõrval ka restoranidele suunatud programmi Restorani Laatutonni.
Eesti Turismihariduse Liidu innovatsioonipäev loomaaias
Turismirahvas kogunes oktoobris Tallinna Loomaaia kontorihoonesse, et osa saada ekskursioonist loomaaeda, aga eelkõige oli päeva eesmärgiks rõhutada innovatsiooni olulisust ka turismisektoris.
Valgus ja varjud Dubrovnikus
Horvaatia kuurortlinnas Dubrovnikus toimusid Euroopa turismi- ja hotellikoolide konverents ja võistlused. Võistlustules olid õppijad 30st Euroopa riigist kaheksal alal, Eestit esindasid viie kooli õppurid.
Madeira ahvatlused
Tallinnas toimunud Madeirat tutvustava nädala raames oli Solarise keskuses mitmeid näitusi ja üritusi, EHTEs tutvustati Madeira turismitooteid ning puhkamisvõimalusi. Esitluse viisid läbi Madeira juhtivad turismitöötajad.
Eesti maine puhkusesihtkohana: Moskva ja Peterburg
EASi turismiarenduskeskus tellis Moskva ja Peterburi elanikkonna küsitluse, et uurida Eesti mainet ja potentsiaali puhkusesihtkohana. Uuringu (kummagi linna tuhande elaniku seas) viis läbi Peterburi uuringufirma.
Baltic Sea Tourism Comission aastakonverents
Läänemere regiooni turismi katusorganisatsioon Baltic Sea Tourism Comission pidas oma tänavuse aastakonverentsi Tartus, osa võttis 70 delegaati üheksast riigist, tähelepanu all olid lennundus, spaa, welness ja golf.
Martin markkinat marsib edasi
Helsingis peeti traditsiooniline mardilaat, mis on sealne suurim Eesti teemaline üritus. Seekordse mardilaada keskseteks teemadeks olid Virumaa kultuuripärand, tooted ja turismivõimalused. Laata külastas rekordarvu lähedane hulk inimesi.
Šokolaadifestival Helsingis
Šokolaadifestivali peeti Helsingis juba teist korda, festivali läbivateks teemadeks olid söök ja jook, ilu ja tervis, ajalugu ja kultuur, šokolaaditooted, kingitused ja peod ning võistlus “Noor šokolaadimeister”.
EHTE korraldas rahvusvahelise konverentsi turismikoolidele
Tallinnas toimus EHTE poolt korraldatud rahvusvaheline konverents teemal “Hotellimajandus multikultuurses keskkonnas”. Konverentsi korraldamine oli EHTEle esmakordne, kuid sellega saadi suurepäraselt hakkama.
Turismisihtkoha valiku motiivid
Maailma pidev muutumine mõjutab ka turismitööstust, majanduse madalseis ja kasvav konkurents sunnivad ettevõtjaid pöörama rohkem tähelepanu toote ja teenuse kvaliteedile ning kliendi vajadustele.
Viljandi Pärimusmuusika Festivali mõju Viljandile
EHTE diplomand valis mõju uurimise oma diplomitöö teemaks, see uuring on ka Viljandile oluline, sest linnas arutletakse pidevalt selle üle, kuidas tagada turvalisust ja korda suurürituse ajal.
Soome kalastusturismiseminar Tamperes
Soome iga-aastasel kalastusturismiseminaril arutati harrastuskalapüügi, keskkonnakaitse ja turismimajanduse kokkupuutepunktis paikneva valdkonna aktuaalseid küsimusi pealkirja “Kalastusturism – ökoloogia või ökonoomia?” all.
Toidumessil selgusid parimad
Võistlustel selgitati välja Aasta kelner ja Noor teenindaja, korraldajate sõnul läks võistlus igati korda, teenindati päris toitude-jookidega, see lisas vaatemängulisust. Taolised võistlused on abiks noorte teenindajate kutseoskuste süvendamisel.
Kirju ja põnev Vietnam
Vietnam on ennast kitsa rannikuribana 3260 kilomeetri ulatuses “välja venitanud”, ulatudes subtroopikast troopikasse. Vietnam on paradokside ja üllatuste maa, kus turisti ootab palju ennenägematut ja põnevat.
Pandivere paeriik allikate allikal
Paeriik allikate allikal – see on Lääne-Viru maakonna Pandivere piirkonna tunnuslause ning iseloomustab sealsete valdade põhilisi väärtusi: paekivi ja vesi. Mitmekesine loodus, arvukad mõisad, paekivimuuseum jne loovad võimalusi segmenteeritud turismi arenguks.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee