logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (93) 6/2009
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3-4 | 5 | 6 | 7-8 ]
Šokolaad hurmab
Šokolaad on tervislik maius ning seda kutsutakse lausa jumalate toiduks. Novembris peetakse Helsingis šokolaadifestivali, et populariseerida šokolaadi kogu selle mitmekesisuses nii tarbijate kui toiduproffide hulgas.
Turismikonverents "Ma armastan Eestimaad"
Käesolev turismikonverents oli juba neljas majandusministeeriumi, ETFLi ja EASi ühisprojekt ning oli pühendatud Eesti turismi hetjeolukorrale ning arenguvõimalustele. Konverentsiga tähistati ka rahvusvahelist turismipäeva.
Meenutusi suvesündmustest
Suviti toimub Eestis palju põnevaid üritusi, käesolevas artiklis meenutatakse Viljandi pärimusmuusika pidu, Viru Folki (toimus niinimetatud Kaptenite külas Käsmus) ning rahvusvahelisi sõjaajaloo päevi Valgas.
Tartu võlus hansapäevalisi
Tartu võlus hansapäevalisi külalislahkuse, põnevuse ja ilusa ilmaga ning üllatuslikult ka linnade rohkusega Tartus: siin olid veel Jõelinn, Jaanilinn, Raelinn, Laste- ja Tulevikulinn ning kõik need pakkusid palju huvitavat.
Kultuuriturism ja selle mõjud
Kultuuriturism on tänapäeva turismimaastikul muutunud omaette trendiks ning moesõnaks, omades teiste turismitüüpide ees teatavat eelist, kuna panustatakse rohkem intellektuaalsete teadmiste ja kogemuste omandamisele.
Mis meile naabrite juures meeldib?
Eesti Hotelli- ja Turismimajanduse Erakool on teinud juba pikka aega koostööd Haaga kõrgkooliga Soomes. Aasta tagasi sai alguse uus koostöövorm – tudengite poolt läbi viidavad turismialased uuringud.
Säästev turism – uus võimalus Eesti turismile?
Säästva turismi all mõistetakse Eestis säästva arengu põhimõtetele allutatud ja neid järgivat turismisektorit. Seega hõlmab see lisaks nišiturismile ka massiturismi, transporti, toitlustust, majutust, sihtkohti jne.
Pildikesi Tõstamaalt, Rootsi-Poola piirilt
Rootsi ja Poola piir oli reaalselt olemas 400 aastat tagasi ning nüüd võiks vanade aegade meenutuseks panna Tõstamaale kunagisi Rootsi ja Poola valdusi tähistava piiritähise, see annaks hea legendi turistide meelitamiseks.
Turismisihtkoha valiku motiivid
Maailma muutumine mõjutab ka turismitööstust, see on aga tähtis majanduskasvu komponent. Majandusolukord mõjutab ka klientide valikukriteeriume, järjest enam valitakse mitte soodsaid, vaid eelkõige kvaliteetseid sihtkohti.
Tallinna VII visioonikonverents
Seekordne visioonikonverents keskendus Tallinna ühistranspordi arendamisele, eelkõige sellele, et Tallinn vajab senisest põhimõtteliselt erinevat transpordisüsteemi. Üheks lahenduseks oleks kiirtrammiliinide rajamine.
Muhu uhkus – Pädaste mõis
Augustis tunnistas Eesti Hotellide ja Restoranide Liit Pädaste Mõisa neljanda hotellina Eestis ja esimese hotellina väljaspool Tallinna viie tärni vääriliseks. Pädaste Mõis on on tõusnud ka maailma luksushotellide väärikasse ritta.
Avastamata aare – Soomaa
2009. aastal tunnistati Soomaa rahvuspark ja siinsete ettvõtjate teenused esmaklassiliseks loodusturismi sihtkohaks Euroopa kontekstis konkursil “Europen Destinations of Exellence”.
Turismi Uuendaja 2009
Auhinna Turismi Uuendaja eesmärk on riiklikul tasandil tunnustada neid, kes on uuenduslikult täiendanud oma tootevalikut või rakendanud uusi protsesse. Tänavu olid nominendid Tori Kuradid, Narva muuseum ja Eesti Konverentsibüroo.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee