logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (111) 3-4/2012
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3-4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]
Tartu – peresõbralik kultuurilinn
Tartu on vana hansalinn, ülikoolilinn, Tartu vaimu kodulinn, heade mõtete linn, Emajõe Ateena, värav Lõuna-Eestisse... Lastega reisijate jaoks on Tartu mõnusalt kompaktne, rahulik ja turvaline, seega hea reisisihtkoht.
Tartu Mänguasjamuuseum
Tartu mänguasjamuuseum on oma külastajaid rõõmustanud juba 18 aastat ning on muutunud paljudele lemmikpaigaks, siin saab näha mänguasju, käia Teatri Kodus, uudistada arheoloogilisi leide ning osaleda lastestuudios.
Põnev teaduskeskus AHHAA
Tartu teaduskeskus on Baltikumi suurim, siin pakutakse mitmekesiseid ja ainulaadseid võimalusi tutvuda teadusmaailma hämmastavate saladuste ja saavutustega, siin saab korraga nii meelelahutust kui ka teadmisi.
Tamme staadion
Tartu linna esindusstaadion on paari viimase aasta jooksul renoveerimise käigus tublisti muutunud, kui kõikide töödega lõpule jõutakse, saab sellest staadionist omapärane multifunktsionaalne keskus.
Tähtvere puhkepark
Tähtvere puhkepark on multifunktsionaalsete võimalustega vabaaja keskus, kus saab nautida nii talve- kui ka suvetegevusi, kusjuures enamus teenuseid on avalikud ja tasuta kasutamiseks.
Tartu – elav ja särav varakamber
Tartu on oluline kultuurilinn, kus lisaks Vanemuise teatrile, uhkele teaduskeskusele ja muudele populaarsetele külastusobjektidele on ka koguni paarkümmend muuseumi oma eriprogrammide ja üritustega.
Antoniuse õu – paik, kus armastatakse ja luuakse kunsti
Tartu ajaloolises linnasüdames, Jaani kultuurikvartalis, asub paik, kus töötavad oma ala tõelised meistrid ja kus kohtuvad ajalugu ning tänapäev. Käsitöömeistrid on koondunud kolme majja, maju ühendab hubane õu.
Tartu Loomemajanduskeskus
Loomemajanduskeskus on toonud Tartu linna, eriti aga Karlova linnaossa, uut energiat ja hulgaliselt põhjusi selle põneva kompleksi külastamiseks, kuna siin toimub ka palju huvitavaid üritusi.
Tartu Ülikool tutvustab kunsti, teadust ja loodust
Tartu Ülikooli peahoones asub kunstimuuseum, siit on hea alustada ringkäiku ülikooli teistesse muuseumidesse ja botaanikaaeda. Põnevust pakuvad Tartu tähetorn ja vana anatoomikum.
Tartu Kunstimuuseum
Tartu Kunstimuuseum on Eestis suuruselt teisne, tegutseb kahes majas. Näitusemajas saab tavaliselt näha korraga kuni kolme näitust. Põnevat toimub muuseumis palju – näiteks saab maalida ise koopiat meeldima hakanud maalist.
Olustvere mõis
Olustvere mõisakompleks on kogu Baltikumis kõige täiuslikumalt säilinud mõisakompleks, sellesse kuulub üle 30 ehitise ja rajatise, siin asub ka Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool.
Video abil reisikogemus kliendile ahvatlevamaks
Üha enam turismiettevõtteid mõtleb videoturunduse võimaluste kasutamisele, sest video on ilmselt kõige parem moodus, kuidas kliendile interneti vahendusel oma tooteid ja teenuseid ahvatlevaks teha.
Jay Jandampully rääkis Pärnus teenuse juhtimisest
Jandampully on kirjutanud teenuse juhtimisest mitmeid raamatuid ning on tuntud ka kui värvikas esineja, kes rõhutab teenuste disaini olulisust.
Muutuv Tallinna Lennujaam
Reisijate kasv on toimunud põhiliselt transiitreisijate arvel ning transiitreisid ongi lennujaamas eesmärk ning vahend jõudmaks sinna, kuhu soovitakse. Transiitreiside kasv muudaks kardinaalselt Eesti lennunduse olukorda.
Lufthansa tähistas Tallinnas tegevuse alustamise 20. aastapäeva
Kui alustati, lendas Lufthansa Tallinnast välja kolm korda nädalas, nüüd kolm korda päevas – see on olnud muljetavaldav, tugev ja jätkusuutlik kasv. Lufthansa on Euroopa juhtiv lennufirma.
Parkimiskorraldus Tallinnas
Tallinn on enimkülastatu paik Eestis, tihti tullakse siia oma autoga. Vaatamisväärsuste külastamiseks tuleb auto sageli parkida, kuid kohaliku parkimiskorralduse mittetundmine võib tuua ebameeldivusi.
China Southern Airlines
See on Aasia suurim ja maailma esikümnesse kuuluv lennufirma lennukipargis on üle 444 lennuki, iga päev tõuseb õhku 2000 lendu, aastas kasutab seda lennufirmat 80 miljonit reisijat, pakutakse 191 sihtkohta.
Viljandi uksed on külalistele valla
Sel suvel on Viljandi Vana Veetorn, Kondase Keskus ja muuseum avatud iga päev, võimalus on osta kolmikpilet. Toimub mitmeid suurüritus: Pärimusmuusika festival, hansapäevad, kitarrifestival jpt.
Toit on kultuuriliste väärtuste kandja
Vanemuise kontserdimajas toimub juuli algul Gastronoomia ja Veiniühingute X Euroopa Kongress. Tegu on laiapõhjalise ühinguga, mille tegevuse eesmärk on hoida traditsioonilisi toidutooteid.
EHTE ja Haaga-Helia ühisprojekti tutvustus
Tourestil tutvustati ühisprojekti, mille eesmärgiks on Tallinna ja Helsingi kui ühtse turismisihtkoha käsitlemine nii mineviku, oleviku kui tuleviku mõõtmes.
Reisifirmade must nimekiri
Reisifirmade must nimekiri seati tarbijakaitseameti kodulehel sisse möödunud aastal, nimekirjas on need reisifirmad, kes ei esita õigeks ajaks pakettreiside müügiaruandeid.
Bonifatiuse Gild
Bonifatiuse Gild Viljandis koosneb neljast kojast: Kehakatte töökoda, Ostukoda,Vitraažikoda ja Pagarikoda. Need moodustavad omalaadse terviku ning majas korraldatavatel põnevatel üritustel osalevad kõik kojad.
Mida arvavad Prantsusmaa elanikud Eestisse reisimisest?
Eelmise aasta detsembris küsitleti EASi tellimusel Prantsusmaa elanikke, eelkõige esindab uuring aktiivseid internetikasutajaid. Küsitlusest saab teada, kas ja miks tahetakse Eestisse tulla.
CEUCO – parima toidukultuuri kandja
CEUCO on laiapõhjaline ühing, selle eesmärgid on hoida ja tutvustada traditsioonilisi piirkondlikke toidutooteid ning sõlmida sidemeid Euroopa ja maailma toidupiirkondade vahel.
Uuenenud Viiking
Viikingi uues korpuses võeti esimesed külalised vastu aprilli algul, selle kahel ülemisel korrusel on nüüd toad, ka saunaga sviidid, II korrusel on massaažiteenus ja ilusalong. Uuenenud Viiking on kenasti tööle saadud.
Indoneesia salapäraseim saar
Celebes, Sulawesi, Bunaken. Kolm nime, mis kõlavad nii, nagu lubaks need suurt seiklust, džunglit, salapäraseid riitusi ja tavasid. Ja kuidagi on täna ikka veel seda kõike Sulawesil teatud viisil olemas. Indoneesias käis Thea Karin.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee