logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (135) 1/2016
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Eesti turismi sada aastat
Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks antakse välja raamat Eesti turismi ajaloost alates 1918. aastast. Raamatu koostaja, Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turismimajanduse dotsent Heli Tooman pakub koostööd neile, kel huvi kirja panna Eesti turismiloole olulisi ja laiemale lugejaskonnale huvi pakkuvaid Lugusid.
Teenuste disain = rahuolev klient + kasvav käive
Westminsteri Ülikoolis (London) tehtud uuringus selgus, et pooled ettevõtete teenustest arendatakse välja klientidelt küsimata, mis nende arvates oluline on. Uued ideed ja lahendused sünnivad valdavalt konkurente kopeerides. Haaga-Helia Hospitality Competence Centre in Estonia käsitleb teenuste disaini sel kevadel Eestis lausa kolmel korral. Kursused viib läbi rahvusvaheliselt tunnustatud teenuste disainija Dr. Teemu Moilanen.
Lennureisijail on ühtsed õigused kogu Euroopa Liidus
Üha enam kajastatakse meedias uudiseid lennukompaniide või lennujaamade töötajate mitmepäevaste streikide kohta või halvavad lumetormid lennuliikluse mitmeks päevaks, mis tähendab lendude olulist hilinemist või tühistamist. Anname teada, kuidas käituda sellisesse olukorda sattudes.
Viva Cuba – äraspidise sotsialismi kidurad viljad
Rita Ahonen kirjeldab põnevat ja seikluslikku reisi Kuuba Vabariiki, mille ta koos abikaasaga ette võttis. Ootamatud ja samas ka nostalgilised olukorrad linnatänavatel, poodides ja söögikohtades tulid kohati tuttavad ette. Vaid kakskümmend viis aastat tagasi ei oleks see kõik nii eksootilisena tundunud …
Põhjamaade suurim turismimess
Jaanuaris oli Helsingis põhjamaade suurim turismimess Matka Nordic Travel Fair, mis andis hea alguse tänavusele turismiaastale. Kaheksakümne eri maa väljapanekuid käis uudistamas umbes 67 000 külastajat.
Merendusuudised
Madli Vitismann kirjutab sel korral Saaremaa- ja Hiiumaa-liini tulevastest värvilistest laevadest, merekultuuriaasta algusest, uutest kaidest Stockholmis ja sellest, kui palju kulutavad kruiisituristid Tallinnas raha.
Tallinnas üle kümne miljoni laevareisija
Mullu käis Tallinna sadamates kokku üle kümne miljoni laevareisija, mis on järjekordne rekord. Üheksa miljoni piir ületati kõigest kolm aastat tagasi, kaheksa miljonini jõuti 2010. aastal.
Tallinlane armastab kultuuri
Eesti ja Põhja-Euroopa tunnustatud kultuurikeskusena võõrustab pealinn rahvusvahelisi festivale, võtab vastu hulgaliselt rahvusvahelise haardega artiste, igal õhtul toovad teatrid vaatajateni muusika- ja draamalavastusi, kontserdisaalides käib vilgas kontserttegevus. Tallinn ei veeda päevagi kultuurisündmusteta.
Tallinnlaste rahulolu ületab ELi keskmist
Tallinna elanikud on üldiselt oma eluga Eesti pealinnas Euroopa Liidu keskmisest pisut rohkem rahul, selgub Eurobaromeetri äsja avaldatud uuringu tulemustest. 51% on väga ja 41% üsna rahul oma eluga linnas, mis annab rahulolu määraks 92%.
Ehe maaelu Nopris!
Nopri talu asub turismimarsruudil Seto Külävüü, mis annab Setomaa külalisele võimaluse osa saada ka võrokeste toidukultuurist. Nopris on 17 aastat oma talu piimast tooteid valmistatud.
Omanäoline linnake Eesti kagunurgas – Võru!
Võru on kahtlemata üks kaunimatest linnadest Lõuna-Eestis. Omanäolise tänavavõrgu ja armsate madalate puumajadega linnasüda võlub külastajaid igal sammul. Linna pärliks on Tamula järv koos rannapromenaadiga. Ajaloolises linnasüdames asub vanim ja kauneim hoone (endine mõisahoone), mille ruumides tegutseb täna riigigümnaasium.
Georgi hotell – ajalugu ja innovatsioon käsikäes
Georgi nime kandva hotelli eripäraks on kontrastid ja innovaatilisus, milles peegelduvad käsikäes ajaloolise hoone omapära ja tänapäevased nutilahendused. Nelja tärni kategooriale vastavas smart-hotellis on kasutusel uudsed tehnilised lahendused ja targa maja KNXtehnoloogia. Hotelli ametlik avamine oli 1. novembril 2015. aastal.
Rõuge rõõm ei rauge!
Rõuge vald paikneb Võru maakonna kesk- ja lõunaosas looduskaunil alal suhteliselt lähedal (16km) Võru linnale. Valla 2213 elanikku (seisuga 1. jaanuar 2016) elavad 108 külas (suuremad Nursi, Viitina, Sänna) ja Rõuge alevikus. Veerand valla maadest jääb Haanja Looduspargi territooriumile.
Haanja vald
Haanja vald (170 km²) paikneb Võru maakonna kaguosas. Vald piirneb idas Misso ja Vastseliina, põhjas Võru, läänes Rõuge vallaga ning lõunas Läti Vabariigiga. Haanja küla jääb Tallinnast 275, Võrust 15 ja Riiast umbes 220 kilomeetri kaugusele. Üle poole valla territooriumist kuulub Eesti kõrgeimal kuhjelisel saarkõrgustikul asuva Haanja Looduspargi koosseisu.
Maal on elu – tule ja avasta Eesti maaturismi võimalused!
Maaturismiettevõtlus kui majandusvaldkond mängib majanduse edendamisel olulist rolli, pakkudes uusi ja alternatiivseid võimalusi paljude maaeluga seotud valdkondade ja maapiirkondade arenguks. Alates 2000. aastast tegutsev MTÜ Eesti Maaturism on suurim maapiirkonna turismiettevõtjaid ühendav katusorganisatsioon, koondades tänaseks oma ridadesse ligi 300 ettevõtjat.
Mõtteid euroraha kasutamisest
Jaanuari lõpus toimus Rahandusministeeriumi eestvedamisel seminar, kus võeti kokku Euroopa Liidu Struktuurifondide kasutamine perioodil 2007–2013. Signe Sarah Arro arutleb selle üle, miks turismisektorile, mis on üks olulisemaid ekspordiartikleid ja töökohtade loojaid eriti maapiirkondades, euroraha näpuotsaga jagati.
Art nouveau arhitektuuripärlid Brüsselis ja Antwerpenis
Kui Brüsselis või Antwerpenis olla, tasub lisaks Belgia sümbolitele – paksud vahvlid, šokolaad, koomiksid, piltvaibad, pitsid, õlu, vana flaami maalikunst ja altarid – tutvuda sealse rikkaliku arhitektuuripärandiga.
Kesk-Toscana – muinasjutulise Toscana süda
Võiks ju öelda, et kes meist ei teaks Toscanat! Tõenäoliselt on reisihuviliste seas jäänud veel vaid üksikud, kes poleks käinud just sealt otsimas oma romantilist ettekujutust „tõelisest Itaaliast” ja neid, kes on külastanud Toscanat rohkem kui kord, on ilmselt samuti palju.
TOUREST jõudis esimese veerandsajani
Fotomälestusi Touresti ajaloost.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee