logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (139) 5/2016
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Särava sügise järel ootame karget ja lumist talve
Selles ja Reisimaailma järgnevates numbrites tutvustame lähemalt mitmeid Pärnu kohvikuid ja hotelle, et anda teada – suvepealinn pakub talvel meeleolukaid puhkamisvõimalusi. Ehtsa ja Huvitava Eesti märgisega tunnustati ka sel sügisel omanäolisi ja elamuspõhiseid turismiteenuseid, milliseid erinevates maakondades pakutakse, neist anname samuti teada.
Tallinna kultuurikohtumised Peterburis
1999. aastal allkirjastatud kultuurivahetuse ja koostöö leping pani aluse traditsioonilistele kahe linna kultuurikohtumistele. 13.–15. oktoobril 2016 toimusid järjekordsed „Tallinna kohtumised Peterburis”, kus Neevalinna elanikele tutvustati omanäolist valikut sellest, mida Eesti pealinna muusikutel, kunstnikel ja kultuuritegelastel on pakkuda.
Üle aegade suurim turismikonverents oli Tartus
Juba üheteistkümnendat korda toimunud turismikonverentsil ammutati üheskoos taas värskeid ideid ettevõtete ja sihtkohtade edendamiseks ja turundamiseks, jagati rõõme, püüti leida lahendusi muredele ning kasutati head võimalust ka lihtsalt üksteisega suures ringis olulistel teemadel vestlemiseks.
Santorini – karm, maagiline ja romantiline ühtaegu
Kreeka on saarte maa. Nende arv ulatub seitsme tuhandeni, püsiasustus on 250 saarel, sama paljudel elatakse lisaks veel suviti. Alo Põldmäe kirjutab Santorini saarest, mis oma omapärase looduse ja ajalooga jättis talle sügava mulje.
Haaga-Helia uus õppeaasta
Kui esimesel ehk eelmisel õppeaastal tõi Haaga-Helia Hospitality Competence Center in Estonia turule vahemikus oktoober 2015 kuni aprill 2016 kokku kuus EBSi majas toimunud täiendkoolitust, millest viis olid kahepäevased ja üks ühepäevane, siis nende puhul oli tegemist Hospitality Management võtmes koolitamisega.
Rainer Aavik: Pärnus on väga hea puhata igal aastaajal
Rainer Aavik on olnud Pärnu abilinnapea poolteist aastat. Intervjuus Reisimaailmale räägib ta, et Pärnu on nii huvitav ja mitmekülgne linn, et kõike soovitut – kohvikuid, teatrit, muuseume, spaasid – ei jõua ühe nädalavahetuse jooksul külastada ja kindlasti tuleb võtta selleks rohkem aega.
Tähtsündmused Pärnus kuni 2016. aasta lõpuni
Anname ülevaate, millised suuremad üritused toimuvad Pärnus oktoobris, novembris ja detsembris ning järgmise aasta kevad-talvel.
Turismiasjaliste päikseline suvepäev Pärnus
Pärnu linnavalitsus koos SA Pärnumaa Turism kutsus turismiasjalisi 25. augustil tootetutvustusreisile Pärnumaale. Kui eelmisel aastal tutvustati enam maakonnas tegutsevaid ettevõtteid, siis sel korral oli põhirõhk linnas toimuval.
Pernova Loodusmaja
Pernova Loodusmajas pakutavad tegevused toetavad traditsioonilist loodusõpet ja aitavad propageerida keskkonnateadlikku eluviisi. Külastuskeskusena on loodusmaja avatud kõigile huvilistele.
Pärnu Hotell – pidevalt uuenev klassika
Pärnu Hotell asub südalinnas ajaloolise peatänava ääres Endla teatri endises asukohas. Neljakümne nelja tegevusaasta jooksul on hotell läbinud pidevalt väiksemaid ja suuremaid värskenduskuure, ikka selleks, et külastajatele pakkuda kaasaegsemaid ja mugavamaid tingimusi ja teenuseid.
Nüüdisaegne etnokohvik Kroon
Eestlaste oma raha mälestust ja nime kannab auga edasi Pärnus Riia maantee ääres asuv 2005. aastal avatud Krooni kohvik. Meie maitsele harjumuspäraste toitude nautimist täiendavad suurepäraselt nii oskuslikult kaasajastatud esimese kui enam klassikalise restorani stiilis tagumise saali kujundus.
Omanäoline MUM Café
MUM Café asub linna südames Pühavaimu tänaval ja eristub teistest linna kohvikutest oma moodsa joonega sisekujunduse poolest. Toitude valmistamisel üritatakse võimalikult palju kasutada kodumaiseid tooraineid, milliseid ostetakse kohalike talunike käest.
Portaal kutsub!
Suurepärane lõunastamispaik Pärnu kesklinnas Port Artur 2 kolmandal korrusel valge aia taga, see ongi PORTAAL. Veidi eemal, Rahva Raamatu kaupluses, asub aga Cafe Pianos. Parimat elamust metsas, mäel või puu otsas pakub aga Elamuscatering.
Õdus ja kodune Kohvihoovik
Kohvihoovikus saab väga head kohvi juues nautida vana maja hubast atmosfääri ja suvisel ajal veeta (sõpradega) aega ajaloolises tagahoovis. Lisaks veinikoolitusele toimuvad siin iga kuu teisel kolmapäeval teemaõhtud, kus kesksel kohal on erinevad joogid.
Tere tulemast möödunud sajandi 20. aastate stiilis kohvikusse ja à la carte restorani Café Grand!
Pärnu ainuke 1931. aastast siiani samas asukohas paiknev kohvik Café Grand asub hotell Victoria esimesel korrusel, kus akendest avaneb kaunis vaade Lydia Koidula pargile ja kus pakutakse linnüht parimat kooki.
Linna kauneim vaatamisväärsus – Villa Ammende
Üsna mereranna lähedal, lühikese jalutuskäigu kaugusel kesklinnast, Endla teatrist ja kontserdimajast, väärikate parkide ja pärnaalleede juures asub Pärnu arhitektuuripärl – Villa Ammende. Alates 1999. aastast asub siin hotell ja restoran ning sellest suvest ilusalong Filoori.
Haaga-Helia lõi taas kaasa SAUCE’i korraldamisel
Kui eelmisel sügisel oli esimene SAUCE ehk SAUCE 2015 Nordea Kontserdimajas Tallinnas, oli toimunul ka Haaga-Helia Hospitality Competence Centre´in Estonia näpp sees, samamoodi oli ka tänavu. Oldi sponsor, ettekande tegija, osaleja ja oma koostööpartnerite osalema kutsuja.
Eestlaste lemmiksihtkoht Türgi
Lennufirma Turkish Airlines juhtkond kutsus Euroopa turismiajakirjanikke, nende seas Eestist Delfi ja Reisimaailma esindajad, septembri lõpus Istanbuli, et paari päeva jooksul tutvustada kompanii uuemaid ettevõtmisi ja loomulikult ka linna vaatamisväärsusi.
Maagiline Põhja-Soome
Lapimaa paikneb peamiselt Põhja-Soome külmadel ja mägistel aladel, mida ümbritsevad imelised kivikurud ja lõputud tundrad. Lapimaa keskus on Rovaniemi, mis omakorda on koduks Jõuluvanale ja tema abilistele. Tallink pakub soodsat võimalust – autos sõidavad üle mere Soome kolmas, neljas ja viies reisija tasuta!
Merendusuudiseid
Madli Vitisman kirjutab sel korral mereakadeemia mehaanikamaja avamisest ja õppejõud Elna Aunale aasta mereharija tiitli määramisest, samuti sellest, et septembris oli võimalus külastada tuletorne ning sellest, et Megastari masti alla pandi õnnemündid.
Merekultuuriaastal kaubalaevadeta
Rahvusvaheline merenduskonverents Tallinnas, mille korraldas maailma merenduspäeval kaheteistkümnendat korda Eesti Laevaomanike Liit koos Corporega, oli mõjutatud käesolevast merekultuuriaastast ja tutvustas ka laevanduse tulevikusuundi.
Turismikonverentsil tunnustati EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti) märgisega maapiirkondades pakutavaid turismiteenuseid!
Neljateistkümnele maapiirkonnas pakutavale ehedale ja omanäolisele turismiteenusele anti 11. oktoobril toimunud XI turismikonverentsil üle järjekordsed EHE märgised. Märgisega tunnustati omanäolisi ja elamuspõhiseid teenuseid.
Aire Toffer: Kes osa ei võta, see osa ei saa!
Eesti Spaaliit tähistab sel aastal oma 20. sünnipäeva, sellest pea poole on liidus tegev olnud ja seda juhtinud Aire. Kolleegide arvates on ta tark ja majanduslikult mõtlev, tunneb spaavaldkonda sügavuti, on väga töökas, alati suhtlemisvalmis, teisi arvestav ja hea huumorisoonega.
Raili Mengel: Kedagi ei saa kusagilt kaugelt juhtida
Raili on olnud maaturismiettevõtja ja mitmete suurte projektide eestvedaja. MTÜ Eesti Maaturism tegevjuhina on tal käimas üheksas tööaasta. Kolleegide arvates on Raili alati heatujuline, innustav, entusiastlik, väga töökas ja majanduslikult mõtlev.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee