logo esimene osa pühapäev 21 juuli 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub september 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (137) 3/2016
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Sellel suvel naudime head toitu!
Reisimaailm soovitab ette võtta retk mööda Eesti Toiduteed või seada sihiks EHE-märgise omanikega lähemalt tuttavaks saamine. Üllatusi, ootamatusi ja meeldejäävaid hetki tasub just suvekuudel otsida.
Eesti Parim Toiduaine
Tootekonkurss Eesti Parim Toiduaine on toimunud juba 22 aastat. Selle eesmärk on tutvustada tarbijatele ja kaubandusinimestele UUSI toiduaineid, nende tootjaid ning innustada toiduainetööstust tootearendusele. Tutvustame parimaid.
Dmitri Rooz avas Budapestis ukse Lyoni
Bocuse d’Or Euroopa eelvõistlusel jõudis üheteistkümne parema hulka Tallinna restorani Farm peakokk Dmitri Rooz ja sai sellega õiguse võistelda Prantsusmaal Lyonis 2017. aastal aset leidva maailma ihaldatuima kokandusvõitluse Bocuse d’Or finaalis.
Tere tulemast Eesti Toiduteele!
Toidul on suur roll riigi tutvustamisel ja kvaliteetse toidu pakkumine on oluline nii meile endile, see tähendab eestimaalastele, kui ka meie väliskülalistele. Sellest tulenevalt peab MTÜ Eesti Maaturism koostöös maaeluministeeriumiga oluliseks arendada Eesti Toiduteed.
Ökoturismi kvaliteedimärgis EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti)
EHE-märgiga tunnustatakse loodussõbralikke ja keskkonnasäästlikke maapiirkonnas pakutavaid turismitooteid ja -teenuseid. Neid iseloomustavad ehedad elamused ja pärandkultuuri väärtustamine. Anname teada, kes on EHE-märgi omanikud.
Ants Uustalu meelest on köögis veedetud aeg kvaliteetaeg
Tutvustame meisterkokka Ants Uustalu, kelle juures Ööbikul käisid sõbrad-tuttavad niisama külas mõnusalt ja maitsvalt aega veetmas, aga kui ühel hetkel tekkis huvilisi ka väljaspoolt sõpruskonda, siis suveks avada POP-UP restoran.
Telia muudab Euroopa Liidus reisimise veelgi soodsamaks
1. juunist hakkas osa Telia Mobiilse elu pakette sisaldama mobiilse interneti mahtu, mida saab Euroopa Liidus reisides kasutada koduturu hinna ja tingimustega. Kliendile tähendab see välisriigis viibides senisest muretumat andmeside kasutust ja arvestatavat kokkuhoidu.
Lemmiklind papagoi igasse kodusse!
Unikaalne vabaaja- ja õppekeskus Papagoi Keskus avati 2015. aastal Konuvere külas Märjamaa vallas Raplamaal. Linnu omanikele pakutakse loodud keskuses erinevaid teenuseid ja aidatakse otsida vastuseid kõikidele küsimustele.
Lenda targalt: kontrolli oma pileteid
Tarbijakaitseametil on ette tulnud hulganisti juhtumeid, kus tarbijad on ostnud lennuettevõtja veebileheküljelt või mõne vahendaja kaudu lennupiletid, kuid seejärel takerdunud probleemidesse. Mida saab tarbija teha selleks, et taolisi ootamatuid olukordi ei tekiks?
York – pärl Põhja-Inglismaal
Pisut enam kui 200 000 elanikuga York on Manchesteri ja Leedsi kõrval Põhja-Inglismaa oluline keskus. Siiri Merila-Hubbard annab teada, milliseid kohti selles ajaloost ja arhitektuurist pakatavas linnas tasub kindlasti vaatama minna.
Riia–Stockholmi liinil oli aastapäev
Tallinki laevad on Riia–Stockholmi liinil sõitnud juba kümme aastat ja vedanud kokku üle viie miljoni reisija. Enne Tallinki sel liinil sõitnud Läti laevakompanii läks pankrotti.
Kõikide võimaluste saar – Gotland
Gotland on Läänemere saar, mille suurim linn ja tõmbenumber on läänekaldal asuv kunagine Hansalinn Visby. Tallink teeb suvekuudel hea mitu reisi kõikide võimaluste saarele.
Mont Saint Michel – maapealne Paradiis
Külastades Põhja-Prantsusmaad, Normandiat, tasub Alo Põldmäe meelest kindlasti silmas pidada üht visuaalselt ja emotsionaalselt omapärast elamust pakkuvat objekti – Mont Saint Michel’i ehk Püha Miikaeli kloostrikompleksi.
Loodi Mõisa Looduskeskus
Looduskeskus keskendub keskkonnasäästliku ellusuhtumise kujundamisele läbi erinevate tegevuste, milles turismil on oluline koht. Kahe aasta jooksul on osaletud projektis „Turismi arendamise väljakutsed Põhjamaades ja Balti riikides”, mis uurib turismiteenuste arendamist isoleeritud piirkondades.
Olustvere teenindus- ja maamajanduskool kui üks omanäolisemaid kutsekoole Eestis
Olustvere teenindus- ja maamajanduskool asub Viljandimaal Olustvere alevikus. Tegemist on haridus- ja teadusministeeriumi hallatava riikliku kutseõppeasutusega, mis erinevate nimede all on tegutsenud alates 1920. aastast.
Eesti juubelit tähistatakse ülemaalise rukkiliikumisega
Eesti Rukki Seltsi algatusel kutsutakse viljakasvatajaid, veskiomanikke ja pagareid tähistama Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ülemaalise aktsiooniga traditsioonilise rukkileiva väärtustamiseks.
Haaga-Helia esimene õppeaastaring Eesti turul
Haaga-Helia ja EBSi koostöö põhines õppeaastal 2015/16 peamiselt hospitality- ja turismimajanduse valdkonnal ning selle piires kolmel suunal: täienduskoolitused, õppekavakoostöö ning projektipõhine uurimine, arendamine ja innovatsioon.
Jersey – saar Inglise kanalis
Inglismaa ja Prantsusmaa vahel, La Manche kanalis asub arhipelaag, mis on tuntud ka kui Kanalisaared (Channel Islands). Saare ametlik nimi on Bailiwick of Jersey, kohalikus keeles Jerrais. Siiri Merila-Hubbard kirjeldab sealset loodust ja vaatamisväärsusi ning annab nõu, kuidas saarele hõlpsamini pääseb.
Tallinna Päev 2016
Tallinna keskraamatukogus toimunud seminariga „Tallinna Vanalinn – maailmapärandi ja turismimaailma kohtumispunkt”, korraldajaiks Haaga-Helia Hospitality Competence Centre in Estonia, linna kultuuriamet ja turismiosakond, tähistati Tallinna Päeva.
Raidkivimuuseum ühendab maa-aluse Tallinna ja meie raidkivipärandi
Seni külastajatele suletuna seisnud 17. sajandi lõpust pärit Ingeri ja Rootsi bastioni käikudesse on kujundatud Tallinna Linnamuuseumi Raidkivimuuseum, mis on otseühenduses Kiek in de Köki ja Bastionikäikude muuseumiga.
Palliga lendamine pole kunagi varem olnud nii kättesaadav!
Balloon Tallinn kolmanda suvehooaja toidupartneriks on sushirestoran Sushi Plaza Pop Up Lounge. Summukas OÜ helikopter viib soovijad ilusa ilmaga elamuslennule vanalinna kohale.
Põhja-Lätit avastamas
Seekord tutvustame põgusalt Riia vanalinna, Siguldat ja muidugi Gauja jõge, aga ka Turaidat ja Cçisist ning vähemtuntud, kuid see-eest meeleolukat Ungurmuiþase puitmõisa, Kalnamuiþase turismitalu ja Valmiermuiþa õllepruulikoda.
 
   
 11-07-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta suvenumber...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee