logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (140) 6/2016
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Arvo Pärdi muusika pani hiinlastel hinge helisema!
Sven Ratassepp kirjutab Tallinna kultuuriameti ja Pekingi Keelatud linna kontsertorganisatsiooni Beijing Poly Forbidden City Theatre Management Co Ltd koostööna toimunud Eesti Filharmoonia Kammerkoori (EFK) ja Tallinna Kammerorkestri (TKO) kontserdireisist Hiina.
Aastalõpu jõululikud päikesekiired Ateenas
Kui Euroopa linnad säravad jõulutuledes juba novembri lõpust ja Tallinn suutis oma jõuluturu avamisega edestada neid veelgi nädala võrra, siis Kreeka pealinn Ateena, kus Thea Karin käis, võtab asja väga rahulikult.
Vabandust, kuhu minu pagas reisis?
Tarbijakaitseameti ELi tarbija nõustamiskeskuse juhataja Kristina Tammaru annab nõu, mida teha ja kelle poole pöörduda, kui lennureisil on pagas kaduma läinud.
THE ONE – Berliini uus droog
Jean Paul Gaultieri fantaasia ärkab ellu THE ONE Grand Showl – unustatud revüüteater, mille äratab uuele elule Undergroundparty. Detsembrikuus mängitakse Friedrichstadt-Palastil jõuluetendust, jaanuarist 2017 saab Berliinis jälle vaadata revüüetendust THE ONE.
Eesti koht rahvusvahelistes turismiedetabelites
On tavapärane, et äriettevõtted võrdlevad end mingite tulemuste või omaduste põhjal. Seda nii tegevusvaldkonna sees kui ka üleselt, samuti rahvusvaheliselt. Turismimajandus pole erand, ka selle kohta koostatakse rahvusvahelisi edetabeleid ja indekseid, kus on võrreldud iga riigi turismimajanduse seisundit tervikuna või selle mingit haru.
Põhja-Eesti turismikonverentsil tunnustati parimaid
Lääne-Virumaal Kadrina rahvamajas toimunud Põhja-Eesti turismikonverentsil kuulati põnevaid ettekandeid, arutleti turismiteemadel Urmas Vaino poolt juhitud paneeldiskussioonis ja tunnustati parimaid turismiettevõtteid. Konverentsist võttis osa sada Põhja-Eesti turismiettevõtjat ja -arendajat.
Lääne-Eesti turismikonverents Kuressaares
Saaremaal Kuressaare Spa Hotel Rüütlis oli novembris viies Lääne-Eesti turismi aastakonverents. Pealkirja „Kuidas saada ühendust?” raames keskenduti regiooni transpordiühenduste probleemkohtadele ja sellele, kuidas kaasaegsetes turunduskanalites end paremini tutvustada ning tunnustati parimaid.
Lõuna-Eesti turismikonverentsil räägiti pärimuskultuuri ja turismi seostest
Detsembris Värskas toimunud Lõuna-Eesti turismikonverentsil käsitleti pärimust turismis, saadi osa Setomaa näidetest ning kulminatsioonina kuulutati välja aasta parim turismiobjekt ja -sündmus.
Haaga-Helia uudne pakkumine Eestis 2017. aasta kevadel
Senise Hospitality Management koolitamise viime kevadel uuele ringile uues sisus ja vormis, kus juba eelmisel õppeaastal toimunud kursused saavad nüüd jätku minnes teemade ja osalejatega sügavuti edasi nii-öelda edasijõudnute kursustena. Avame kolm uut kursust: sotsiaalmeedia (Social Media in Hospitality), sündmustekorraldus (Event Management) ja müügijuhtimine Sales Managementin Hospitality).
15 miljonit ühel laeval
Novembris astus Viking Line´i kiire parvlaeva Viking XPRS pardale 15miljones reisija. See 2008. aastal valminud laev veab Tallinna–Helsingi liinil igal aastal kõige rohkem reisijaid.
Muugal nuusutavad lõhnu e-ninad
Tallinna Sadam tutvustas koos keskkonnaministeeriumiga Muuga sadama müra- ja lõhnareostuse uuringuid. Ilmnes, et kuigi helid, kolksud ja mürin võivad paljudel juhtudel jääda müranormi piiresse, häirib inimesi rohkem nende sagedus või summeeruv mürataust.
Suur väikesadam Tallinna lääneserva
Kopli lahe äärde Kakumäe poolsaarele on kavandatud suur väikelaevade sadam, mis pärast valmimist pakub samu võimalusi kui Pirita sadam pealinna idaservas.
20 m/s külgtuult tormiredelil
Revali merekool avas Paljassaares uue hoone, milles on 12meetrise läbimõõduga ja 4,5meetrise sügavusega katsebassein, kus võib olla pime, puhuda tuul ja tõusta lained. Basseinisaali, mis on 11 meetrit kõrge, on nupukalt paigutatud palju harjutamisvõimalusi.
Vaba langemise kiirusega
Suurtel reisilaevadel juba vähemalt kakskümmend aastat olnud päästevahend – liugtee – on pikapeale välja vahetatud uuema – päästesuka vastu. Liugtee on osa reisijate evakueerimissüsteemist MES (Marine Evacuation System), mis koos platvormi külge kinnitatud päästeparvedega tagab reisijate lahkumise laevalt kiiresti, võimalikult ohutult ja enam-vähem kuivalt.
Läänemere jõuluhõrgutised Tallinki pardal
Nii nagu kodus, kaetakse pühade puhul pidulikum laud ka laevas. Ja laevarestoraniski üllatatakse külalisi tavalisest uhkemate roogadega, mida argipäeval ei sööda. Kindlal kohal on klassika: verivorst, seapraad ja hapukapsad, aga ka soomlastele ja rootslastele omased piduroad.
Toidumessil kohtusid kolleegid ja toidunautlejad
Oktoobrikuu viimasel nädalal, täpsemalt 27.–29. oktoobril, toimus Eesti Näituste messikeskuses 8. Tallinna FoodFest. Hinnati tublimaid tegijaid ja valiti välja selle aasta parimad jõuluroad ja -joogid.
Action Tallinnas
2011. aastal alustatud Tallinna restoraninädala eesmärk on edendada restoranikultuuri ja tutvustada linna kulinaaria sihtkohana. Thea Karin annab ülevaate tänavuse restoraninädala avamisel räägitust ja nädala jooksul toimunud üritustest.
Värska sanatoorium on uues kuues
Arendustööd, millega alustati 2015. aastal, on jõudnud lõpusirgele ja juba täna osutame kuurortraviprotseduure väga kaasaegsetes ruumides. Juurde ehitatud korrusel asub taastusravi- ja rehabilitatsiooni osakond ning uue näo on saanud balneoteraapiaosakond.
Saladuslik ja üllatusi pakkuv Lõuna-Eesti pealinn
Jõulurüüs Raekoja plats, härmas Toomemägi, sädelev Emajõgi, filmilinalt ja raamatulehekülgedelt tuttav Supilinn, nooblilt romantiline Karlova – see on vaid põgus viide, mis Tartus külalisi ees ootab. Aga igaüks ise peab omale meelepärased kohad üles leidma, anname mõned soovitused.
Disainhostel – parim kombinatsioon hotellist ja hostelist
Hektor Design Hostel Tartus juhatab Eesti majutusäris sisse uue ajastu. Möödas on ajad, kui valida sai ainult hotelli ja hosteli vahel, kus ühes pakutakse täisteenust kallilt ja teises minimaalset teenust odavalt. Disainhostelis on kvaliteet ja hind uues ja paremas tasakaalus, mille üle saab klient ise otsustada.
Üllatav ümbermaailmareis loodusmuuseumis ja botaanikaaias
Mitte kaugel Tartu kesklinnast võib ootamatult kohtuda kogu maailma loodusliku mitmekesisusega. Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed on üle 200 aasta kogunud ja publikule tutvustanud huvitavaid teaduslikke leide: kivimeid ja fossiile, eksootilisi ja haruldasi taime- ja loomaliike.
Tartu ülikooli muuseum kutsub avardama oma maailma!
Tartu ülikooli muuseum ajaloolises toomkirikus tutvustab lisaks unikaalsele püsiekspositsioonile ja mitmesugustele ajutistele näitustele igal aastal ajaloo ja mitmete teadusharude erinevaid tahke suurejoonelise aastanäitusega. 2018. aasta 25. veebruarini on avatud näitus „Maailma mõõtmine”.
Põhjamaine sarm. Pilk Põhja-Norrasse
Siiri Merila-Hubbardi seekordne reisikiri viib meid koos temaga avastama Põhja-Norra väiksemaid linnu ja asumeid, karmi loodust, kirjanik Knut Hamsunile pühendatud keskust ja koos kohalike koolilastega otsima poolvääriskivi amasoniiti.
Pension 2050 visioonikonverents
Tallinna ülikoolis toimunud Pension 2050 visioonikonverents tutvustas uue eakuse ideid. Konverentsi käigus jõuti arusaamisele, et lisaks hädavajalikele vabariigi valitsuse planeeritavatele muudatustele riikliku pensionisüsteemi arendamisel, tuleb teha kõik, et inimesed ise mõistaksid oma rolli enda eakapõlve kujundamisel ja astuksid selleks samme juba noores eas.
Eesti turismi eduvõtmed on teadmised, koostöö ja koos tegemine!
Reisimaailma selles numbris saame lähemalt tuttavaks kahe särava ja Eesti turismiloos olulise inimese, ema ja tütar Tiia ja Külli Karinguga. Kahe peale kokku on nad õppe-, töö- ja puhkereisidel läbi käinud rohkem kui pool maailma. Kõige olulisem on olnud aga nende pühendumus ja suur panus Eesti turismi arengusse, sealhulgas rahvusvahelise ja riigisisese turismialase koostöö edendamisel.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee