logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (136) 2/2016
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
ITB maailma suurim reisimess
Tänavu tähistati maailma suurima turismimessi viiekümneaastast juubelit. Berliini messil oli rekordarv külastajaid: 120 000 eriala- ja 60 000 erakülastajat, kelledele avanesid 187 maalt kokku kümne tuhande pakkuja teenused.
Aasta algab reisidega
Reisimine muutub aina individuaalsemaks, tehnilisemaks ja kiiremaks ning sihtkoha valiku tegemine raskemaks. Lugeda saab sellest, millised eksootilised maad jõudsid tänavu Riiga Balitmaade suurimale turismimessile Balttour ja kes tulid Tourestil meile maailma lähemale tooma.
Reisimine avardab silmaringi
Saame tuttavaks Eesti Turismifirmade Liidu uue peasekretäri Mariann Lugusega, kelle eelnevad ametid on enamasti olnud seotud teistest riikidest pärit inimestega ja Eesti esindamise või tutvustamisega maailmas. Seepärast on sisseelamine turismisektorisse läinud tal enda sõnul ladusalt ja põnevalt.
Mõned mälupildid turismimesside algaastatest
Tourest 25! Kummaline, et selline number on juba ette löönud! Sest alles see oli, kui istusime koos ja ragistasime ajusid – kui teeks turismimessi, siis kuidas ja millal? Kes on need, kes tulevad ja osalevad, palju see maksab ning veel miljon muud väikest ja suuremat küsimust. Kui seda kõike sai mõeldud-korraldatud, oli aasta 1991, kirjutab ajakirjas turismiasjaline Maret Reinmets.
Tourestil tuulati taas kultuuriturismist kulda
Kui Tourest 2015 programmi raames tähistati ETFLi 25. tähtaastat konverentsiga „Eesti kultuuriturismi värsked tuuled ehk kultuuriga võib teenida kulda”, siis Tourest 2016 programmis jätkati samal teemal seminariga „Kultuuriga võib teenida kulda”. Anname ülevaate räägitust.
Tasuvus on mitme teguri summa
„Pikemas vaates on tasuvus see, et majandusnäitajate viimane rivi ehk tulem on plussis,” rõhutab ekspert Timo Saranpää tasuvuse põhiolemusest Haaga-Helia Rakenduskõrgkooli tudengitele rääkides. Tasuvust ei saavutata aga ainult kulueurosid jõllitades, sest selleks on vaja ka uusi ja huvitavaid tooteid ning teenuseid ja kontrollitud tegevusprotsesse.
Edukas turismimess ja Tourest 2016 kokkuvõte
Turismielu aasta tähtsündmus on kahtlemata nii tegijatele kui tavainimestele turismimess. 12.–14. veebruaril käis Eesti Näituste messikeskuses 25 293 inimest, kelledel oli võimalus tutvuda rekordarvu eksponendiga (521!) 22 riigist.
EHTE ja ettevõtluskõrgkool Mainor tegutsevad üheskoos
Möödunud aastal lõpetas tegevuse hotelli- ja turismikõrgkool EHTE, mille tudengid jätkasid õpinguid valdavalt ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Tegelikult avaldas EHTE rakenduskõrgkooli sajast tudengist soovi Mainoris õpinguid jätkata koguni ligi seitsekümmend.
Matemaatiline, mütoloogiline, värviline!
Rita Ahonen annab ülevaate juba kuuendat korda toimunud emakeelepäeva konverentsist, mis oli seekord Stockholmis 10.–13. märtsil ning millest osa saama tuli paarkümmend Euroopas tegutsevat eesti keele õpetajat ja koolijuhti.
Eestlannadest moslemite elu Eestis
Kirjutades oma doktoritööd „Eesti naise identiteedist moslemina”, on Age Ploom intervjueerinud üle kolmekümne eestlannast moslemi ja nendelt kuuldud lugude põhjal on kokku pandud ajakirjas ilmuv mõtisklus.
Ball Fabergé auks
Austusavaldusena Pärnus sündinud juveliirile Gustav Fabergéle, kelle perekonna loodud kuulsate munakujuliste kunstiteoste eest makstakse tänapäeval miljoneid, toimus 9. jaanuaril Pärnus juba teine suurejooneline ball.
Tallinna päev toob kevade
Juba viieteistkümnendat korda tähistab Tallinn koos kevade saabumisega linna päeva. 15. mail toimuvad kõikjal meeleolukad kontserdid, energiast pakatavad rahvaspordiüritused, harivad loengud ja silmaringi avardavad näitused.
Kuumade rütmide saatel kevadisse Stockholmi
Esimesed kevadiselt soojad ilmad ja pikad valged päevad lausa kutsuvad võtma aega iseendale – kodumaa avastamise kõrvalt võiks minna minipuhkusele kevadiselt säravasse Stockholmi!
Eesti Kaevandusmuuseum – seiklust ja sügavaid elamusi igale maitsele!
Tänavu tähistab kaevandusmuuseum oma 15. sünnipäeva. Selle aja jooksul on muuseum olnud pidevas arengus ja kasvanud kohalikust Kohtla kaevanduspargist üleriigiliseks esinduslikuks kaevandusmuuseumiks, pälvides 2015. aastal Põhja-Eesti kõige enam külastatava turismiobjekti austava tiitli.
Merendusuudiseid
Merendusuudised on kirja pannud Madli Vitismann. Saame teada, et parvlaevad Piret ja Leiger on juba vees, milline on teaduste akadeemia panus merekultuuri, kuidas Baltic Workboats parvlaevu ehitab ning Helsingi ja Tallinna paadimessidest.
„Megastari” toetab dokis Jaan Poska münt
Kui laeva ehitama hakatakse, on selliseid tähiseid, mille kuupäeva peetakse pärastki tähtsaks ja millega on seotud mõni tseremoniaalne tava. Esimene on laevaehituslepingu allakirjutamine. Järgmised tähised laeva ajaloos on veeskamine, siis üleandmine omanikule, esmareis ja liiniliikluse algus.
Tallink värskendas „Silja Europat”
13. märtsil naasis Tallinna–Helsingi liinile ligi poolteist aastat lõunapoolkeral majutuslaevana teeninud Tallinki parvlaev „Silja Europa”. Esialgu sõidab laev mai lõpuni Helsingi Lõunasadamasse ja suvel teeb kuus erireisi Gotlandile.
Maailma esimene ujuv Burger King restoran
Tallinna–Helsingi liinil sõitva Tallinki parvlaeva „Star” üheksandal tekil avati veebruarikuu viimasel päeval kiirtoidurestoran Burger King. Sellel kiirtoitlustusketil on maailmas üle 1400 restorani, kuid vastavatu on ainus laeval asuv ehk ujuv söögikoht.
THE WYLD – mitte siit ilmast
Esimest korda koostöös maailmakuulsa disaineriga valmis Ida-Saksamaa viimases esindushoones futuristlikus stiilis kosmiline lovestory – armastusavaldus Berliinile. Etendused toimuvad kuni 16. juulini 2016. aastal.
Reisijad võiksid enne reisiostu teha rohkem eeltööd
Tarbijakaitseamet on juba aastaid osalenud veebruaris toimuvatel turismimessidel ja oma boksi külastajate seas läbi viinud reisiharjumusi puudutava küsitluse. Taas sai amet kinnitust, et kuigi üldine teadlikkus on vaikselt tõusuteel, siis endiselt ei tee paljud inimesed väga hea reisipakkumise korral eeltööd, et uurida täpsemalt selle tingimusi ja reisipakkuja tausta.
Eesti ja Euroopa turism 2015
Maailma Turismiorganisatsiooni (UNWTO) esialgsetel andmetel kasvas 2015. aasta kokkuvõttes välisturism kogu maailmas 4,4%. Seega on perioodil 2010–2015 kõigil aastatel välisreisid maailmas kasvanud 4% või veidi rohkem. UNWTO esialgsetel andmetel tehti 2015. aastal kogu maailmas 1,18 miljardit ööbimisega välisreisi – see on 50 miljonit reisi rohkem kui 2014. aastal.
1. mai – maaturismiettevõtjate avatud uste päev!
Maapiirkonna turismiettevõtted avavad juba kolmandat korda oma uksed külastajatele! Avatud uste päeval löövad kaasa maamajutusettevõtted, aiandus- ja elulaaditalud, seikluspargid, muuseumid, teemapargid, aktiivse puhkuse pakkujad, vaba aja ettevõtted ja mitmed maal tegutsevad organisatsioonid.
Põlva vald
Põlvamaa keskus, Põlva linn ja seda ümbritsev vald asub maakonna südames. Tuntud mitmekesise ja puhta looduse poolest, meelitab siinne kant paljusid kohalikke ja kaugelt tulnud matkasõpru.
Põlvamaa – Rohelisem elu – vaheldusrikas nii looduse kui kultuuri poolest
Põlvamaa pakub hulgaliselt võimalusi põnevaks puhkuseks ja vaba aja veetmiseks: varakevadest hilissügiseni kanuuretked Ahja või Võhandu jõel, jalgratta- või tõukerattamatkad, talvel räätsaretked ja tõukekelgusõidud. Maakonna kevad-suvine kultuurikalender on kirev ja siit leiab mõnusat ajaviidet igaüks.
Avastamist väärt Mooste mõis
Eestimaa kaguosas, Tallinnast 250 ja Tartust vaid 42 kilomeetri kaugusele jääb Põlvamaa omapäraseim mõisakompleks – Mooste. Baltisakslastest Nolckenite suguvõsa käes oli Mooste (Moisekatz) mõisa alad alates 1810. aastast. Praegu meile nii tuttav esinduslik häärber ja uhked kõrvalhooned, mis on suures osas taastatud, ehitati Mooste järve kaldale eelmise sajandi algul.
Taevaskoja Puhkekeskuses tunned end õnnelikuna!
Kahtlemata on Lõuna-Eesti üks kaunimaid paiku Ahja jõe ürgorgu jääv Taevaskoda ja selle metsaderohke ümbrus. Selleks aga, et täielikult nautida Suur ja Väike Taevaskoja omapärast looduslikku ilu, ei piisa ühest päevast, vaid aega peaks varuma tunduvalt rohkem.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee