logo esimene osa kolmapäev 12 juuni 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (138) 4/2016
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Oli kirev ja mitmepalgeline suvi
Oleme ikka augustikuu ajakirjanumbrites rääkinud suveüritustest, nii ka selles numbris anname ülevaate toimunust (Viru folk, Viljandi pärimusmuusika festival, Birgitta festival), aga ka sellest, mida huvitavat muud Eestimaa ja kaugemad paigad ringisõitjale pakuvad.
Viru folk 2016 – Põhjala saarte aasta
Selle aasta Viru folgi ülesanne oli Käsmu kaunisse kaptenite külla kogunenud muusikasõpradele tutvustada saarte kultuuri, sealt siis ka pealkiri „Põhjala saarte aasta”. Folgi kava oli mitmekülgne – meie tuntud esinejate kõrval pakkusid muusikalisi elamusi külalisesinejad mitmetelt kaugematelt saartelt.
Uudne klassikaline Birgitta festival
2005. aastal alustanud ja Põhja-Euroopa suurimaks muusikateatrite festivaliks kasvanud Birgitta festival on muutunud aina populaarsemaks, sest uuenduslikult, samas klassikalisi traditsioone hindavalt muusikapeolt leiab enda jaoks meelepärast iga muusikagurmaan.
Viljandi folk 2016 – mõned meenutused
Viljandi folgi selleaastaseks peateemaks oli „Naise hääl”. Teiseks, mitteametlikuks teemaks kujunes aga „Muusika kui rahu kandja ja sümbol”. Sõnum, mis on praeguses maailma poliitilises olukorras väga asjakohane. Kokku anti Viljandis pea 80 kontserti.
Merendusuudiseid
Selles ajakirjanumbris kirjutab Madli Vitismann meremuuseumis avatud viikinginäitusest, meremeeste lähikontaktidest merega, riigilaeva ehitamisest Eestis ja Saaremaa sadama kümnendast sünnipäevast.
Megastar on juba vees
15. juulil veesati laevatehases Meyer Turku Tallinki uus kiire parvlaev „Megastar”, mis on Tallinki kaheksas laevatellimus. Esimene uus laev oli „Romantika”, mis valmis 2002. aastal.
Rootsi on enamat kui Stockholm
Kui on soov Rootsis ringi vaadata ka Stockholmist kaugemal, tasub üle mere minna autoga. Laevaga jõuad kaugele, laeva ja autoga veelgi kaugemale! Tallink on oma reisijate jaoks kokku pannud näidismarsruudid, mida pere või sõpradega Rootsis ette võtta kolme või viie päeva või koguni terve nädalaga.
Pommina moemaailma muutnud bikiinid saavad tänavu 70
Täna ei ole paljastavad bikiinid, mis meeli erutavad, vaid kõike kattev burkiini. Tagasivaate rõivaesemele, ilma milleta me oma suve ja rannal lebamist enam ette ei kujuta, teeb Thea Karin.
Horvaatia – Aadria mere turismidiiva
Viimasel ajal on eestlased üha enam huvi tundnud puhkuse veetmise vastu Aadria mere ääres. Eks omajagu on selles süüdi ka segased olukorrad seni väga soositud turismikohades Egiptuses ja Türgis. Horvaatias nähtust annavad ülevaate Thea Karin ja Ruth Kivistik.
Külalislahke Mati Maja pubi
Mati Maja kaubamärki kandva pubi eesmärk on pakkuda soodsa hinnaklassiga toite ja jooke, külalislahkust ja meeldivat teenindust kõikidele külastajatele alates koolilastest kuni pensionärideni.
Merehõnguline Läänemaa ootab külla!
Läänemaad läbimata ei pääse me Hiiumaale, Muhumaale, Saaremaale ega Vormsile, ükskõik, kust Eestimaa paigast sõitu alustada, sest selleks sobivad sadamad Rohukülas ja Virtsus jäävad läänlaste maale. Aga enne kui merd ületama minna, tuleks ikka vaadata, mida huvitavat näeb Noarootsi poolsaarel, Haapsalu ümbruses ja Matsalu looduskaitsealal.
Väärika ajalooga Koluvere lossi uuestisünd
Võib kindlalt öelda, et Kullamaa vallas olev Koluvere lossi (piiskopilinnuse) kargelt romantiline tornidega siluett, mis pargipuude vahelt mööduja pilku püüab, on Läänemaa uhkeim arhitektuuri- ja külastusobjekt.
Merelähedane ja loodussõbralik Puise Nina külalistemaja
Kogu Puise nina ümbritseb Matsalu rahvuspark, tõeline linnuriik, kuhu lähenedes tunned iga meelega, kui puhas, puutumatu, mitmepalgeline ja kaunis võib Eestimaa loodus olla.
Pivarootsis naudi kaunist loodust ja linnulaulu igal aastaajal
Pivarootsi mõisa turismitalu jääb looduskaitsealale ja vaid kahesaja meetri kaugusele merepiirist. Seega on siin ülihea võimalus lindude vaatlemiseks, samuti mitmekesise taimestikuga tutvumiseks.
Parimat puhkust pakub Haapsalu!
Haapsalut tuntakse eeskätt vaikse suvituslinna ja mudaravikuurordina. Piiskopilinnus ühes toomkirikuga on kindlasti iga külastaja sihtpunkt, sest ainult siin on võimalik augusti täiskuuöödel kohtuda salapärase Valge Daamiga.
Haapsalu head ja soodsad sportimisvõimalused
OÜ Haapsalu Linna Spordibaasid haldab staadioni, veekeskust, spordihoonet, spordikeskuse hostelit, universaalset spordihalli, Wiedemanni spordihoonet koos jõusaali ja hosteliga Sport ning Tuksi spordibaasi.
Hapsal Dietrich – ajalooga kohvikumaja
Hapsal Dietrich asub Haapsalu vanalinnas Karja tänaval ning on avatud kõige ilusamal ja õiterohkemal ajal aastas, kui kohviku terrassi ehivad värvikirevad lilled.
Beguta taimetoidukohvik ja külalistemaja
Haapsalu vanalinna ühes erkroosas majas on end sisse seadnud kena lillepood, taimetoidukohvik ja öko stiilis külalistemaja, kus on viis eraldi asuvat külalistuba.
Talumehe kõrtsis saab süüa varahommikust hilisööni
Karja tänava tagasihoidliku puumaja ehk Talumehe kõrtsi ees olev puidust lillerong ja omapärane terrassiääris võib tähelepanelikule möödakõndijale anda aimu, mis sisse astudes teda ees ootab.
Marias house – peresõbralik majutuskoht Haapsalus
Omanäoline, peresõbralik ja samas privaatne majutuskoht marias house Haapsalu vanalinnas avati möödunud kevadel. Saja-aastases palkmajas asuvad klassikalises stiilis sisustatud suvekorterid gloria ja grete.
Üllatusi täis Apollo Resort Art Hotell
Apollo Resort Art Hotelli omanik Georgia Christodoulou on ettevõtlik ja julge noor naine. Alates ajast, kui ta aastate eest võttis üle halvas seisus perehotelli Kyparissias, on siin toimunud suured muutused.
Haaga-Helia toob Eesti turule Culinary Management koolitused
Toit ei ole kunagi olnud nii lähedal meelele, keelele ja südamele, kui see on tavaks saanud viimase kümnendi jooksul. Asi on juba jõudnud nii kaugele, et kui varem oli toit reisielamuse üks osa – tõsi, väga oluline osa –, siis nüüd on välja kujunenud eraldi toiduturism.
Tübingen – vana Saksa ülikoolilinn
Kes satub äri- või turismireisile Stuttgarti ja enne kojusõitu on jäänud päev või paar vabaks, siis käige ära Tübingenis! Tübingen asub Edela-Saksamaal, Baden-Württembergi liidumaa keskusest Stuttgartist 30 kilomeetrit edelas, Neckari jõe ääres.
Saage tuttavaks – Tiit Kask
Alates sellest sügisest alustab Reisimaailma veergudel ilmumist intervjuude sari, milles tutvustatakse pikka aega turismivaldkonnas tegutsenud ja Eesti turismi edendamisse oluliselt panustanud inimesi. Pärnaka Tiit Kase kohta saab öelda, et ta on ideede algataja, suurelt ja sügavalt mõtleja, turismiarendaja ja -edendaja, nutikas projektijuht, õppejõud ja teadlane.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee