logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (141) 1/2017
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Turismimess pakub uut ja huvitavat
Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses oli veebruaris turismirahva aastasündmus – Tourest 2017, kus umbes poole tuhande eksponendi seas oli loomulikult esindatud ka Reisimaailm.
Maailma ilusaim linn – Haapsalu
Haapsalu linnapea Urmas Sukles kirjutab, et kuurortlinnas toimub aastaringi huvitavat tegevust, aga eriti muidugi suvel, mil valdavalt on linn muusikaürituste päralt. Suvi algab juunis Itaalia laulude ja veiniga ning suvele tõmmatakse joon alla septembri algul nostalgiapäevadega.
Läänemaa kultuurikava
Anname teada, millal ja täpsemalt kus mingi kontsert, festival, konverents või mõni muu huvitav sündmus sellel suvel Läänemaal toimub.
Haapsalu muuseumide teejuht
Kas olete märganud, et ühe väikese linna kohta on Haapsalus tähelepanuväärselt palju muuseume? Talletamist väärt kultuuripärandit ilusas mereäärses kuurortlinnas ja selle ümbruses jagub. Nii mõnestki räägime selles ajakirjanumbris lähemalt.
Haapsalu salli kodu
Haapsalus on käsitööd ikka armastatud teha ja mitte ainult koduseinte vahel, vaid meelsasti on otsitud võimalusi, kuidas omavahel kokku saada, et siis arutada mustri-materjali-tehnika valiku juures ka maailmaasju. MTÜ Haapsalu Käsitööselts loodi 1992. ja pitsikeskus, kuhu on koondunud Haapsalu salli tegijad, 2014. aastal.
Haaga-Helia astus Eesti külalislahkus- ja turismimeediamaastikule
Tutvustame lugejatele Eesti Turismimajanduse Uudiskirja 1/2016, mille väljaandmise eest on hoolt kandnud Haaga-Helia Hospitality Competence Centre in Estonia. Sügisel avati Haaga-Helia Eesti eestikeelne (väga üksikute eranditega inglise keeles) Facebooki said (www. facebook.com/HaagaHeliaEesti/). Anname sellest ülevaate.
Isetehtud kaunis ese või reisimeene Örrekese õpitoast
Örrekese õpitoad pakuvad juba kuus aastat kohalikele ja Tallinna külalistele tegevust kokku üle kahekümnes erinevas õpitoas. Tänaseks on Örrekese õpitubades osalenud juba üle 5000 meisterdaja. Anname teada, mida täpsemalt seal teha saab.
Vana ülikoolilinn Saksamaal – Marburg
Kui Frankfurdis on piisavalt juba ringi vaadatud ja koju sõiduni on jäänud päev või paar, siis soovitab Siiri Merila-Hubbard keskvaksalis (Hauptbahnhof) istuda rongi ja sõita vanasse ülikoolilinna Marburgi.
Suvised otselennud Tallinnast Ateenasse ja tagasi
Juba kolmandat aastat järjest saab suvehooajal lennata Kreeka lennufirma Aegean Airlines abiga Tallinnast Ateenasse ja tagasi. Lennud toimuvad alates 26. maist kuni 7. oktoobrini kaks korda nädalas.
Omanäolised hotellid ja restoranid – meie reiside rikastajad
Reisimine on ainuke mõistlik asi aja kiire kulgemise vastu, ütles juba kirjanik Thomas Mann. Et neid hetki veel paremini nautida, selleks valis Thea Karin välja erilised hotellid ja restoranid erinevates paikades. Selles numbris tutvume Viini ja Brüsseli hotellidega.
Reisifirmade tagatis kaitseb reisijate majandushuve
Turism on üks väheseid majandusharusid, kus hoolimata majandus- ja finantsprobleemidest on toimunud pidev kasv. See on tinginud vajaduse kaitsta reisijate majandushuve ja seetõttu nõutakse reisiettevõtjatelt tagatisraha olemasolu. Mida hoolsamad on reisiettevõtjad oma kohustuste täitmisel, seda kindlamalt saab end tunda reisija.
Aeg iseendale – puhka Pärnus
Viimaste aastate sompus ja hallid Eestimaa talved ei paku palju lumevalgust ega päikesepaistet, kuid valguse ja päikese saab igaüks enda sees äratada mõnusa puhkuse läbi Pärnus.
Pärnumaa kultuurikalender
Pärnumaa kultuurikalendris on ära toodud üritused veebruari keskpaigast kuni novembri lõpuni, mis aga ei tähenda seda, et neile eelkõige suve jooksul lisa ei või tulla. Jälgige reklaami!
Pärnakad kutsuvad märtsis spaanädalale!
Esimesel spaanädalal oli osalejaid tublisti rohkem kui oodata osati. Kui möödunud aastal võtsid spaad, hotellid, kohvikud ja restoranid vastu 10 000 külastajat, siis selle aasta 4. kuni 12. märtsini ollakse valmis võõrustama veelgi rohkem rahvast.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann annab teada, et AS Tallinna Sadam on vastu võtnud juba 10 miljonit laevareisijat, et esimese kuue päevaga sõitis Leigriga 9269 reisijat ja 3245 autot mandri ja Hiiumaa vahel ning et jaanuari lõpust on ka Tõll Virtsu–Kuivastu liinil. Samuti seda, et Silja Europa renoveerimine läks maksma 16 miljonit eurot ja et Riia-liini laevad leiab nüüd üles Stockholmis Värtahamni kai äärest.
Megastar juba sõidab
Tallink võttis 24. jaanuaril Meyer Turku laevatehaselt vastu parvlaeva Megastar, millega järgmisel varahommikul alustati koduteed. Proovinud Helsingi Läänesadamas uut kairampi, tehti masinate seadistamiseks Wärtsilä palvel Soome lahel kahetunnine koormuskatse ja õhtul jõuti kodusadamasse.
Kakskümmend aastat REISIMAAILMAGA
Turismiinimeste oma ajakiri Reisimaailm tähistab tänavu kahekümnendat sünnipäeva. Ühe ajakirja jaoks on see üsnagi märkimisväärne number, mis annab edasi selge sõnumi, et turismi, majutuse ja toitlustusega tegelejatele on see väljaanne omaseks ja vajalikuks saanud.
Soome ettevõtete ja MTÜde küsitlus: Eesti potentsiaal firmaürituste sihtkohana
Küsitluse eesmärk oli uurida, kas ja kui suur on Eesti kui firmaürituste (koosolekud, konverentsid, koolitus- ja motivatsioonireisid) sihtkoha potentsiaal Soomes. Selleks küsitleti Soome suuremaid ettevõtteid, erialaliite ja teisi mittetulundusühinguid.
Põhja-Iirimaa võlu ja valu
On varane pärastlõuna, kui praamlaev poetab ankru Dublini sadamas vette. Õhtupoolikul jätame pealinna seljataha ja suundume põhja poole. Väljas on roheline ja pehme oktoobrivalgus. Siiri Merila-Hubbardi reisikiri annab loodus- ja olustikukirjelduste kõrval lühiülevaate ka Põhja-Iirimaa keerukast ajaloost.
Birgitta festival 2017
Augustikuus kutsuvad Pirita kloostri varemed endi vahele taas neid, keda paelub kaunis muusika. Muusika-aasta tippsündmuse esinejatest ja kavast räägib lähemalt sel aastal esmakordselt Birgitta festivali kunstilise juhi rollis olev Risto Joost.
Toomas Undusk: Õpipoisist suurmeistriks
Toomas alustas tööd nii-öelda turismi tagatoast, kuuludes hotellides hädavajalikesse, kuid külalistele enamasti teadmata ja märkamata tehnilistesse teenistustesse. Tegevdirektori ametisse jõudis ta nii Virus, Centralis kui Orus.
Maarika Liivamägi: Edu saavutamiseks tuleb teada, mida tahad
Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) tegevdirektor Maarika Liivamägi on töötanud alates aastast 1992 rahvusvahelistes korporatsioonides (Statoil, Reval Hotels, Baltika Group, SEB Pank, ERGO Group) müügi- ja turundusvaldkonna juhi ja juhatuse liikmena. Aastatel 2004-2006 oli ta EASi turismiarenduskeskuse direktor.
2016 oli hea turismiaasta
Eesti Turismifirmade Liidu aastakokkuvõttest selgub, et 2016. aasta oli turismile soodne, stabiilselt suurenesid nii välis- kui ka siseturistide numbrid ja kasvu jätku võib prognoosida 2017. aastaks.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee