logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (146) 6/2017
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Detsembris on kõige rohkem tööd päkapikkudel
Kui päkapikud on oma töö teinud ja aastanumbrid vahetatud, on aeg mõelda, mida uuel aastal ette võtta. Veebruaris toimuv turismimess annab hea võimaluse otsustada, kuhu reisima minna, kas kaugemale või lähemale.
Head mõtted saab kaasa Kubija hotell-loodusspaast!
Eestimaa sügishalluse vastu aitab kindlasti kas mõnepäevane või nädalane puhkus Lõuna-Eestis Kubija hotell-loodusspaas. Olles oma keha ja vaimu tervistava lõõgastusega turgutanud, saab koju tagasi minnes kaasa võtta hea mälestuse ja elamuse.
Käes on detsember. Jõulud, jõulud ... Briti moodi
Jõulude tähistamine Suurbritannias algab vara. Võiks öelda, et suur osa traditsioonilisest brittide elust keerlebki jõulude ümber. Esimene pool aastat räägitakse eelmistest jõuludest, teine pool aastat oodatakse (või hoopis kardetakse) järgmisi jõule.
Tuledesäras Peterburi
Novembrikuu eelviimasel päeval tõsteti Neeva sillad graafiku järgi üles. Tänavatel on kuldsed puud, nende kohal säravad vanikud ja linnatorni igat korrust ehivad eri värvides sajad lambid. Jõulueelsel ajal on Peterburi tõesti kaunis.
„Turism – suurtes muutustes”
Iga aasta sügise algus toob kokku kogu turismisektori. 12. turismikonverents toimus Sillamäel, kus ligi 300 osalejat kuulasid ettekandeid teemal „Turism – suurtes muutustes”.
Pall korvi tagab võidu
Rapla kultuurikeskuses toimunud kahepäevase (9.–10. november) Põhja-Eesti XII turismikonverentsi „Pall korvi tagab võidu – nutikas panustamine toob turisti sihtkohta” põrgatasid pallidega avatuks kohaliku korvpallikooli mängijad.
Lääne-Eesti turismikonverentsil mõeldi muutustele
Novembris Pärnu Strand Spa- ja Konverentsihotellis toimunud IV Lääne-Eesti turismikonverents suunas muutustele mõtlema – mis saab regioonist pärast haldusreformi, kuhu suunata oma ressursid ja tähelepanu, milliseid oskusi, tooteid ja teenuseid tuleb arendada tulevikuks.
Koostöö on edu alus ehk tunne oma naabrit
Lõuna-Eesti turismivaldkonna tegijad kogunesid 6. detsembril Elva kultuurikeskusesse. Turismikonverentsi teema „Tunne oma naabrit” valik oli ajendatud soovist saada teada, milliseid teenuseid meile külla tulnud inimesed Lätist ja Venemaalt tegelikult ootavad.
Pildistatud tulevik
Sellist pealkirja kandis Tallinnas 27. ja 28. novembril toimunud rahvusvaheline meediakonverents, kus osales peaaegu kolmsada külalist enamikest Euroopa riikidest ja USAst.
Haaga-Helia innovatsiooni lipulaev – The Box
The Box on eelmise aasta alguses käivitunud ja järgmise aasta keskpaigani kestev multidistsiplinaarne projekt, mis arendab sensortehnoloogiaid teenusedisaini, turunduse ja tootearenduse jaoks.
Omanäolised hotellid ja restoranid – meie reiside rikastajad
Seekordses Reisimaailma numbris tutvustab Thea Karin Rootsis Göteborgi linnas asuvat kõige erilisemat hotelli Avalon. Avaloni restoran pakub mitmekesist kööki, erilisi toiduelamusi tasub otsida linna teistestki söögikohtadest.
Veerandsada aastat toidumessi
Eesti pikima ajalooga järjepidevalt toimunud erialamess tähistas tänavu veerandsajandat juubelit. Tallinna toidumessil ja FoodFestil on nende aastate jooksul osalenud 4177 eksponenti ja käinud 234 100 külastajat.
Austria köök on rohkem kui Viini šnitsel
Novembri alguses viibisid Eestis kaks gastronoomi Viinist, kes valmistasid koos meie seitsme restorani kokkadega ette Austria gurmeenädalat. Kahe riigi 25 aastat kestnud diplomaatiliste suhete tähistamine oli hea põhjus, et juhtida tähelepanu Austria gurmeeköögile.
Igapäevaelus on moraal inimliku otsustamise ja käitumise väärtusmõõde
Aeg-ajalt tuleb meil oma igapäevaelus erinevate ametite esindajatega kokku puutudes kogeda eetilisi dilemmasid professionaalse ja mitteprofessionaalse käitumise vahel. MTÜ Eesti Maaturismi nõukogu esimees Signe Sarah Arro tuletab meelde käitumise põhitõdesid.
Tallinna lillefestival
Tänavune lillefestival Tallinnas Tornide väljakul lõppes augustis. 2018. aastal toimuv kümnes rahvusvaheline lillenäitus kannab pealkirja „Õnnesoov lillede keeles” ja „Ajaloo peegeldus aias”. Osalema on kutsutud aiakunstnikud kaugelt ja lähedalt.
Ööpäevaga Rootsi ja tagasi
Oktoobris möödus 20 aastat Paldiski–Kapellskäri laevaliini avamisest. Toona särav idee töötab praegugi ja liini mõlemas otsas on sadamad selle aja jooksul palju ruumi juurde saanud.
Megatoidureis Megastaril
Megastaril on kõik mega. Ka söök ja jook. Tallink Shuttle’i kõige uuemal ja uhkemal laeval on palju kohvikuid ja restorane, mis pakuvad täiuslikku maitseelamust nii gurmaanidele kui ka neile, kes lihtsast ja kiirest kõhutäiest lugu peavad.
Ajalooline Loode-Kreeka
Käesolevas Reisimaailmas tutvustavad Siiri Merila-Hubbard ja Ruth Kivistik Epeirose regiooni ja Loode- Kreeka suurimat keskust ajaloolist Ioánnina linna. Kahes järgmises numbris viivad nad lugeja seda muinasjutulist piirkonda avastama.
Seitse soovitust, kuidas vältida probleeme Airbnb kaudu majutust otsides
Omal käel ja ilma reisibüroo abita reisimine on tore, seepärast otsustab ka üha rohkem inimesi just sellise tee valida. Taskukohase majutuse otsimisel on abiks majutusi vahendavad platvormid ja vahendusportaalid, ent liiga rutakas broneerimine võib hiljem pettumuse valmistada.
Rendipindade nõudlus ja pakkumine Tallinnas
Valminud on detailsem statistiline aruanne portaali airbnb.com kasutamisest Tallinnas. Tutvustame peamisi näitajaid sellest aruandest, lisaks on võrreldud neid statistikaameti majutusstatistikaga.
Kadri Karu: Konverentsivaldkonnast on mulle saanud omamoodi elustiil
Kadri Karu tunneb konverentsivaldkonda läbi ja lõhki. Alates 2011. aastast on ta MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevjuht, samuti löönud kaasa riigi konverentsiturismi edendava katusorganisatsiooni loomisel.
Mariann Lugus: Ma pean ise uskuma, et töö, mida teen, on vajalik
Mariann Lugusel oli Eesti Turismifirmade Liitu kaasa võtta pikaajaline juhtimis-, riigisisese ja rahvusvahelise koostöö, meediaga suhtlemise, avalike esinemiste ja ürituste korraldamise kogemus.
Tallinnast saab nüüd Narva ekspressrongiga
Alates 10. detsembrist lisas Elron ekspressühenduse ka Tallinna–Narva liinile. Uus, kiirem rongiliin lühendab oluliselt kahe linna vahelise vahemaa läbimist, tuues sõiduaja kahele tunnile ja 15 minutile.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee