logo esimene osa neljapäev 23 mai 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (143) 3/2017
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Auguline Eestimaa
Reisimaailm tunneb muret Eestimaa teede-tänavate augulisuse üle – vaatamata aktiivsele ehitusele ja remondile ei lähe tegelik olukord paremaks. Hirmutav on ka suhtumine puudesse ja metsa laiemalt, kus kergekäeliselt langetatakse uutele trassidele veidigi ette jäävaid põlispuid ja väljastatakse lube suurtele lageraielankidele.
Eesti Parim Toiduaine 2017 on Old Saare juust
Eesti toiduainetööstuse XI aastakonverentsil andis president proua Kersti Kaljulaid üle kuldmärgi Eesti Parima Toiduaine 2017 konkursi võidutootele, milleks on Saaremaa piimatööstuse Old Saare juust. Toome lugejani kõik Eesti Parim Toiduaine 2017 võitjad.
Milline on Eesti toidu väärtus?
Toiduliidu XI aastakonverentsil 2. aprillil otsiti vastust küsimusele, milline on Eesti toidu väärtus riigile, ettevõtjatele ja tarbijale.
Lihamaailma šampanja ja teised hõrgutised
Klassikalise Ameerika liharestorani traditsioonidel rajatud restorane Balti riikides ja Skandinaavias on ainult kolm. Meie saame lihamaailma šampanjat maitsta Tallinna Goodwin The Steak House restoranis. Helsingist veerandtunnise sõidu kaugusel Espoo Iso Omena kaubanduskeskuses asub Goodwini kõige uuem restoran. Kolmas restoran on Helsingis.
Haaga-Helia teine õppeaasta Eestis – palju uut ja huvitavat
Haaga-Helia Hospitality Competence Centre in Estonia lõpetas oma teise õppeaasta (2016/2017) Eestis juuni keskel, viimased koolitused toimusid mais. Septembri algusest juuni keskpaigani kestva perioodi ehk 45 nädala kohta 50 erinevat tegevust ehk veidi üle ühe tegevuse nädala kohta keskmiselt on hea tulemus.
Läti alustas oma 100. juubeliaasta tähistamist
Miks just 4. mail? Sel päeval täpselt sada aastat tagasi langetati esimesel Latgale kongressil otsus liituda teiste Läti piirkondadega. Teine kord, kus pingsalt oodati kokkuloetud häälte arvu ülemnõukogus, oli samuti 4 mai, aasta oli siis 1990.
Parim kuldvõtmeke on koostöö
Et meeldejääva elamuse turismipiirkondi külastavale turistile loovad alati keskkond, põnevad tegevused, maitsev kõhutäis ja lahke pererahvas (ka kogukonna tasandil), siis tuleb igal maaturismiettevõtjal teha oma tööd täie pühendumise ja innuga. Hoolikalt peab läbi mõtlema pisimagi detaili oma tooteportfellis, et pakkuda külastajale rahulolu ja ta tingimata tagasi meelitada.
Huvitav muuseum Inglismaal
Kes on Londonis, Birminghamis või Manchesteris näinud piisavalt suure linna elu, kunsti ja käinud teatris või kontserdil ning avastab enne koju lendamist ootamatult sisustamata päeva, siis siin on väike soovitus – vaadata midagi teistsugust, samas ajaloolisele Inglismaale omast, milleks on kahtlemata Tiptoni külas asuv Black Country Museum.
Merendusuudiseid
Madli Vitismann kirjutab Tallinna–Helsingi vahel taas sõitma hakanud kiirlaevast, Pisa torniga laevast Vanasadamas, Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu liikmeskonna suurenemisest ja sellest, kuidas 80 aastat tagasi sai laevaga Narva-Jõesuust Kotkasse.
Uute laevadega saartele
Kümme aastat tagasi sõideti Eesti saartele reisilaevadega, millede keskmine vanus oli 28 aastat. Tänavu, kui aprillis jõudsid kodumaale Tiiu ja Piret ning samal ajal valmis viimane väiksemate parvlaevade seeriast, Soela, oli saarte reisilaevade keskmine vanus langenud kolmele aastale.
Eestlased reisivad meeleldi Nuustakule
Eesti elanikud puhkavad meelsasti kodumaal ja siseturism kasvab aasta-aastalt. Maaturismi hooaja avas 1. mail turismiettevõtete lahtiste uste päev. Neli aastat järjest suurenenud ööbimiste arv näitab, et mullu veetis 1,27 miljonit Eesti elanikku Eesti majutusettevõtetes 2,21 miljonit ööd.
Kaasava eelarve toel valminud Aparaaditehase Taskupark on avatud
Juunis Tartus avatud Taskupargi muudab omapäraseks tema ajalooline taust ja asukoht – endise tehasehoovina oli tegemist tööstusmaastikuga, mis on tänaseks saanud täiesti uue näo.
Eesti Panga muuseum tähistas krooni 25. aastapäeva
Eesti Panga muuseum tähistas 20. juunil krooni 25. aastapäeva kroonipäevaga, kus oma mälestusi rahareformist ja Eesti kroonist jagas Eesti Panga president Ardo Hansson. Üle-eestiline kroonituur, mis kestab 20. juunist 20. novembrini 2017, on üheksa muuseumi koostöös toimuv külastusmäng.
Kunstiga kontrolli ja tsensuuri vastu
Goethe instituudi ja Karlsruhe meediakunstikeskuse ZKM ühine rahvusvaheline näitus „Globaalne kontroll ja tsensuur” Tallinna kunstihoones käsitles jälgimise ja tsensuuri osa meie igapäevaelus, seda ligi neljakümne kunstniku isiklike lugude kaudu.
Kuidas me Indias pulmas käisime
Tihtipeale juhtuvad kõige põnevamad asjad elus kas lausa juhuslikult või teatud asjaolude kokkusattumise tõttu. India pulma sattusid sel moel Tartu ülikooli Pärnu kolledži turismimajanduse dotsent Heli Tooman ja turismikompetentsi keskuse projektijuht Marit Piirman.
Kasutajate hinnatud parimad ja kehvemad reisiäpid
Ameerika küsitlusfirma ARC analüüsis kolme miljonit vastust, et seada ritta äppide liidrid ja mahajääjad. Analüüs tehti 2016. aastal ning hõlmas 118 Android ja iOS reisiäppi.
Soome elanikkonna küsitlus: Eesti maine puhkusesihtkohana
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tellimusel korraldas Soome uuringufirma Norstat Finland Oy veebiküsitluse 1024 18–79aastaste Soome elanike seas, kes teevad vaba aja reise (kaasa arvatud ühepäevareise) välismaale vähemalt kord kolme kuni nelja aasta jooksul.
Omanäolised hotellid ja restoranid – meie reiside rikastajad
Seekordses Reisimaailmas tutvustab Thea Karin Odessas asuvaid hotelle Premier, M1 ja Nemo ning restorani Cellini.
Suvi Kaukaasias, 1982
Reisimaailma uues rubriigis „Aegumatud reisielamused” kirjutab Andre Tamm, kuidas ta kuueaastase koolieelikuna Kaukaasias puhkamas käis ning kuidas mälestused mägedest ja orgudest, džigittide ainulaadsest etteastest ning Gagrast kui puhkuseparadiisist on eredalt meeles tänini.
Daisy Järva: Turism on diplomaatia rohujuure tasandil
Daisy Järva alustas giidina 1967. aastal, töötas aastatel 1969–1984 Eesti Vabariikliku Turismi- ja Ekskursiooni Nõukogu süsteemis turismiinstruktori, giidi ja teenindusosakonna juhatajana ning alates 1984. aastast kultuurireise korraldava Tallinntuuri tegevdirektorina, mille üks omanik ja tegevjuht on tänaseni.
Katrin Virkus Sule: Julge unistada, selle nimel tegutseda ja oma elu elada!
Katrin Virkus Sule alustas turismis tegutsemist EÜE keskstaabis, seejärel töötas paar aastat firmas Estonian Air Tours ja 1993. aastal lõi oma firma VIP Reisid. Kümme aastat tagasi sai temast Nurka talu perenaine, kus on olulisel kohal Eesti asjad ja inimesed ning kus külalistele pakutakse kohalikust toorainest valmistatud toitu.
Instagrammija teejuht: kõige fotogeenilisemad kohad Stockholmis
Öeldakse, et ilu on vaataja silmis. Kes iganes selle ütluse välja mõtles, ei jõudnud ilmselt kunagi Stockholmi. Kui oled kord neid kohti Stockholmis näinud või veelgi enam –pildistanud – ei suuda Sa neid enam unustada. Toome Sinuni nimekirja Stockholmi kõige instageenilisematest paikadest!
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee