logo esimene osa laupäev 20 aprill 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub juuni 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (145) 5/2017
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
Erinevate elamuste otsingul
Suvi, mida tänavu õieti ei olnudki, on läbi. Kuigi päikest ja soojust andis see vähe, oli vaimule ja hingele pakutavat see-eest palju. Mõned tähelepanekud meie söögikohtades pakutavast Läänemere toidutee taustal.
OTEPÄÄ – südamest südamesse!
Otepää vallavalitsuse liige vallavanema ülesannetes Mare Raid juhatab sisse selle Reisimaailma peateema – Otepää. Samuti kutsub ta kõiki nautima Otepää ümbruse loodust ja end positiivse energiaga laadima läbi spordi-, kultuuri- ja vabaajategevuste.
20 asja, mida peab nägema ja tegema Otepääl ja Käärikul
Näiteks nautima kordumatult kauneid vaateid Pühajärvel ja jalutama Pühajärve pargis, olema rahvusvaheliselt tuntud Tehvandi staadionil, kus toimuvad aastaringselt erinevad spordisündmused, külastama Otepää kirikut.
Otepää Turismiinfokeskus
Otepää Turismiinfokeskus jagab klientidele informatsiooni Otepää turismipiirkonna, Valgamaa ja kogu Eesti turismiobjektide, majutus- ja toitlustusettevõtete, aktiivse puhkuse veetmise võimaluste, kultuurisündmuste, giiditeenuse osutajate ja transpordivõimaluste kohta.
Otepää kultuurikalender
Siit saab teada, millised spordi- ja kultuuriüritused on kavas sellel ja 2018. aastal.
Puhas puhkus aasta ringi
Eesti talvepealinna Otepää vahetus läheduses paiknev Pühajärve Spa & Puhkekeskus on juba aastakümneid üks eestlaste armastatumaid puhkekohti. Täna pakutakse külastajaile hubast, kõigi mugavustega majutust, spaa- ja konverentsiteenuseid.
Puhkama (aktiivselt) Lõuna-Eesti spordikeskustesse
Lõuna-Eesti peidab endas kolme ühtselt toimivat keskust, kuhu oodatakse neid, kellele meeldib aktiivne ja looduskeskne vaba aja veetmine. Tehvandi Spordikeskuse SA hallata on Eesti vägevaimad spordikeskused: Kääriku ja Tehvandi spordikeskus ning Tartumaa tervisespordikeskus.
GMP Clubhotel – stiilne puhkus Pühajärvel
GMP Clubhotel tähistab käesoleval aastal oma kümnendat tegevusaastat. Kaunis ja arhitektuurselt väärtuslikus hoonekompleksis on hotell, kus tavaliste numbritubade asemel saab elada hoopis korterite, katusekorruse saunad, jõusaal ja Pühajärve restoran.
Jagamismajandusele peab kehtestama põhimõtted, mitte tõmbama pidurit
Septembris Tallinnas toimunud tarbijakaitse- ja konkurentsipäevale pühendatud konverentsil tõstatusid peamise läbiva teemana info üleküllus ja puudus, mille tulemusena ei tea tarbijad sageli, kelle poole pretensioonidega pöörduda.
Haaga-Helia Eesti ja Balti uus juht – Ari Björkqvist
Eesti külalislahkus- ja turismiettevõtluse täiendkoolitusturul toimetav Haaga-Helia rakenduskõrgkool tegi uuele õppeaastaringile minnes personaliuuenduse. Eesti ja Balti tiimi ja tegevusi ehk kogu Soome piiridest siia suunda väljumise projekti määrati juhtima Ari Björkqvist.
Hiina ja Jaapani turistide arv Eestis on kolme aastaga kahekordistunud
Aasia riikidest saabunud turistide arv on Eestis viimastel aastatel kiiresti kasvanud ja seetõttu on põhjust täpsemalt uurida nende välisreiside arengut üldiselt ja ka nende eelistusi Eestisse reisides. Eestile on Aasia riikidest kõige olulisemad Hiina ja Jaapan.
Laevad tulevad ehk tagasi
Rahvusvaheline merenduskonverents Tallinnas, mille korraldas maailma merenduspäeval kolmeteistkümnendat korda Eesti Laevaomanike Liit koos Corporega, oli hoolimata pealkirjast „Meremured” varasemaist optimistlikum.
Kaks Kanget aitavad avastada Soomet: lähedal, soodne ja põnev!
Reis Soome tähendab juba ammu palju enamat kui ainult lõbustuspargi külastamist Helsingis. Seiklusjanu viis rahva lemmikud Teet Margna ja Kristjan Jõekalda põnevatesse paikadesse. Loomulikult nägid Kaks Kanget naabermaad ikka humoorikas võtmes.
Egiptuse kõrbeöö, 2004
Ühel Egiptuse soojal pimedal õhtul startis Sharm el Sheikhi neljatärnihotelli Sierra eest buss turistidega linnast välja kruusakõrbe suunas. Andre Tamm meenutab rubriigis „Aegumatud reisielamused” imelist õhtut ja ööd beduiinide laagris.
Elamusi jagub igaks aastaajaks
Pärnus toimuvad üritused pakuvad huvitavaid ja meeleolukaid elamusi aasta läbi. Pärnusse on juurde tulnud mitmeid uusi kohti, milliseid tasub kindlasti avastama minna. Augustikuu lõpupäevadel tutvustasid turismirahvale kõike seda SA Pärnumaa Turism ja linnavalitsuse inimesed.
Autod ja ajalugu
Automuuseum Halingal Pärnumaal annab väikese ülevaate sellest, millised masinad on sõitnud Eesti ja ka maailma teedel. Igas vanuses autohuvilised saavad uudistada vanasõidukit niisugusena, nagu see nägi välja siis, kui esimene omanik selle uuena koju tõi.
Pärnus on alati midagi uut avastada
Aasta tagasi vastas Reisimaailma (vaata ajakirja oktoobri-novembri numbrit) küsimustele Pärnu abilinnapea Rainer Aavik. Nüüd on hea võimalus uurida, kas ja kuidas siis välja öeldud kavad-plaanid on õnnestunud. Teeme seda märksõnu kasutades.
Pärnu kultuurisügise kuraditosin
Ajakirjas saab teada, millised on Pärnu sügisesest kultuurikavast välja otsitud kuraditosin üritust, millised sisaldavad endas rohkem kui seda pelgalt number märgib. Head uurimist!
Kohvikud meelitavad külastajaid Pärnusse aastaringselt
Juba kolmandat aastat on tava pikendada suvist hooaega teemanädalate korraldamisega. Oktoobrikuus toimuv kohvikute nädal on väga hästi vastu võetud ja juba teisel tegutsemisaastal võttis sellest osa 7000 külastajat.
Põnevaid uusi elamusi ja maitseid Portaal Elamuscateringilt
Portaal Elamuscatering täidab tõeliste gurmaanide ja uute maitseelamuste otsijate unistused, pakkudes erilistes kohtades unustamatuid hõrgutisi. Peakokk Evari Tšetsin lubab, et singirullide ja täidetud munadega nad kedagi üllatada ei püüa.
Parimad hetked Spaa Hotellis Viiking!
Vee- ja saunakeskus „VIIKING SAAGA” on omapärase sisekujundusega „viikingite oaas”, kus asuvad erinevad basseinid, saunad, mullivannid ja kus iga külastaja saab mõnusalt lõõgastuda.
Strand SPA & Konverentsihotelli lugu
Strand SPA & Konverentsihotelli lugu algab 13. novembrist 1992, kui uksest astus sisse esimene klient. Strand on ainus hotell Eestis, kus on üheskoos 500kohaline konverentsisaal, spaa, saunad, ilukeskus, restoran, lobby-baari ja siseminigolf.
Paljajalu Lätis
Valguma Pasaules tuleb enne Paljajalu rajale minekut ära võtta jalanõud. 2,6kilomeetrisel jalutuskäigul üle torkivate ja pehmete, ümarate ja kandiliste, looduslike ja kunstlike materjalide tunnetab taldade all igat käbi, kivikest ja plastmassist asjandust, nii kirjeldab saadud elamust Thea Karin.
Anne Samlik: Ettevõtte edu võti seisneb selles, kui hästi töötajad end tunnevad
Turismirahvas teab Annet kui kindla sõnaga juhti ja kolleegi, kel on alati julgust öelda välja oma arvamus, seista oma firma ja turismivaldkonna edendamiseks oluliste ja õigete asjade eest. Ta peab väga tähtsaks, et töötajad tunneksid end hästi, samuti seda, et noortel oleks piisavalt tuge, samas aga ka tahet õppimiseks ja enesearendamiseks.
Merike Hallik: Mulle meeldib väga õppida ja õpetada
Merike on pikka aega kaasa löönud Eesti turismihariduse edendamisel, olnud mitmete töörühmade liige ja külalisõppejõud. Turismiinimesed tunnevad teda kui oma tööle pühendunud, tegusa, suurte kogemuste ja kindla sõnaga, kuid samas rõõmsameelse ja hea kolleegina.
 
   
 09-04-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta esimene number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee